Clicky

Jump to content
Guest Deio

Big boys toys, sau jucarii pentru copii mari :)

Recommended Posts

Guest Deio

Da, mi-a zis un coleg, ca eu nu am avut curaj sa merg. As fi fugit cu tot cu cubul acela :))

DJI Inspire 1. Oarecum sunt consolat ca Phantom 3 Pro al meu 80% identic la sistemele de zbor, are camera tot 4K si difera la aspect si dimensiuni si costa de 2 ori si ceva mai putin.

Cu noua lege de drone, e mai bine ca Inspire chiar e masiv si iese usor in evidenta, cu al meu pot zice ca e drona sportiva fara camera.

Legea ma dezgusta.

Guest Deio

V-am mai zis ca dronele devin ca telefoanele, de unica folosinta, nu?

Iaca, a aparut si DJI Phantom 4. Pret? 7200 lei la Quick

E prea mare prețul. Eu sunt mulțumit de XK Detect X380. Am văzut și eu prezentarea, de ce spui că e de unică folosință? Varianta nouă are posibilitatea de evitare a obstacolelor sau cel puțin de a nu se lovi de orice.

Guest Deio

Ca anual apare alt model DJI, pe langa ei vor inunda si clonele in curand.

Ca telefoanele, consumerism. Ce ar face Boeing daca anual ar produce acelasi avion 747 ver. 30.0 ? :P

De data asta mi se pare un upgrade real. Faptul că după un update au adăugat cameră 4K nu mi se pare o mare chestie. Un prieten care are un Phantom 3 Professional s-a uitat la FC, la placa internă și a spus că au mai optimizat internele.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Guest Deio

In afara de cele 4 camere in plus, drona e cam la fel. Din pacate bateriile sunt incompatibile, de aia zic ca sunt de unica folosinta.

Macar de ai avea Phantom 3 si sa iti folosesti bateriile la 4, dar nu, nu se poate. :angry: Nici elicea set nu se potrivesc, nimic.

Bateriile de la DJI au firmware propriu, poate ăsta e motivul. E rău oricum că te obligă să cumperi baterii noi, care sunt foarte scumpe...

Sent from my LG-V500 using Tapatalk