Clicky

Jump to content

In opinia voastra, care este cel mai bun brand de laptop-uri?

Recommended Posts

Lenovo-urile cum se prezintă, @mesersmith? ;) Câte primiți pe lună în service?

Mulțam fain de sfaturi.

Iti recomand un laptop configurabil , uita-te aici:

http://clevo.com.tw sau http://schenker-tech.de , de acolo voi configura si eu ceva, in branduri, increderea mea a scazut, odata cu introducerea gamelor low cost si consumer, am totusi putin respect pentru: Hp si Dell, in rest toate sunt pe picior de egalitate, plasticareala la maxim, ieftinaciuni din belsug, mare noroc sa nu treaca vreunul prin service pe perioada de garantie, orice ar fi: Asus ROG, Acer Aspire, Lenovo Z/IDEAPA/THINK, nimic nu mai e ca acum 3-5 ani cand un HP Probook te tinea o viata, un Acer Travelmate sau Aspire iti prezentau incredere...si eu sunt in cautarea unui laptop, dar mi-am dat seama ca toti producatori sunt praf la calitate si singura seansa e doar pe baza customizari, asa ca eu m-am decis pe unul din acele brand-ri, ce-i in comert si in clasa bussines nu prea imi mai prezinta incredere poate doar Dell Vostro 5470 / Dell XPS 13, sau Hp Probook Elitebook 840 G1/ 450 G2 poate Acer S7, dar e scumpe rau!

Bafta!

Sent from my Redmi Note using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Am uitat sa mai adaug faptul ca, din punct de vedere al racirii, dupa parerea mea, Toshiba sunt precum tancurile sovietice. Cel putin asa am observat eu. Am venit cu completarea asta pentru ca parca intreba un coleg de Toshiba in paginile anterioare si am uitat de ele.