Clicky

Jump to content
Andrei P.

Funny stuff

Recommended Posts

Eu fug de genul ăsta de oameni. Îți cer părerea, aleg după capul lor (diferit de ce le-ai spus tu) și apoi tot ei sunt cu gura mare că le-ai dat sfaturi greșite. Problema e că nu reușesc să fug suficient de repede.

Ba da, poți și cu rudele. Ai putea să lași mereu loc de interpretare, să-i spui că asta e părerea ta și că nu e neapărat cea mai bună. Așa am început eu să spun "e posibil sau poate".

Rudele sunt cel mai greu de convins, cel putin ale mele. Un strain iti pretuieste mai mult parerea. Am impresia ca ei vor doar sa le confirmi ca parerea lor e buna, nu sa le spui obiectiv ce ar fi mai bine.

Sent from my Galaxy S8+ using Tapatalk

Nu toate. Dar unele doar vor sa se laude, sau nu știu aia cu "delaliile contează". Sau, vor sa găsească tap ispășitor pentru fail!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Pe facturi, in rubrica care zice "Expedierea s-a facut in prezenta noastra...", in mod normal, semneaza doua persoane: delegatul care pleaca cu marfa si cel care a eliberat-o. Daca sunt una si aceeasi persoana (cazul meu, ca nu am angajati si o duc eu la client), acea persoana trebuie sa semneze de doua ori. Si ca cel care care a eliberat marfa din magazie si ca cel care a preluat-o. De ce? Raspunsul unui controlor ANAF, dat unui cunoscut de-al meu: In formular scrie "Semnaturile", nu "Semnatura". Respectivul a luat amenda pentru asta.

Apple a lansat in aceasta seara iOS 11.2.1 oficial. Pe langa acesta au oferit developerilor si primul beta de iOS 11.2.5.

Ceva e dubios la mijloc ... au uitat angajatii companiei oare cum se nunara corect?

d1a89696ca81063ea084759c7e77550c.jpg

Poza e de le SE-ul maica-mii, nu ma risc cu tentative de soft pe dailydriver.

Sent from my iPhone using Tapatalk