Jump to content
Andrei P.

Funny stuff

Recommended Posts

Când a cumpărat maşina Tesla în urmă cu trei ani - fiind a treia maşină electrică de acest fel comercializată în România -, actualul deputat Mircea Cazan a trebuit să o încadreze în vederea impozitării la ”atelaje agricole”, deoarece legislaţia din România nu avea prevederi speciale pentru maşinile electrice. 

Citeste mai mult: adev.ro/owte95

E cam răsuflat....
Duster, Logan.....etc

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Eu as merge mai departe:

1. Furtuna sa ne anunte cand are de gand sa vina. De fapt, chiar sa ocoleasca Timisoara
  2. Nașul de la CFR sa se imbrace ca un clovn si sa fie plin de clopotei, pe toate hainele
  3. Roboru' sa faca bine si sa ne anunte cu cativa ani inainte de a face un credit daca are de gand sa creasca pe perioada creditului. Si cu cat.
  4. Prostia umana sa produca un fel de fluorescenta, sa stim si noi pe cine votam. Nu doar la Sadu.

Un consilier local vrea să interzică Poliţia în comună: „Noi îi plătim, şi ei ne amendează?”

Ia să văd, cine ghicește ce are a face PowerPoint cu un hotel din Betlehem, al cărui patron e un arab creștin? Hint: Betlehem e în zona palestiniană, Cisiordania.

De fapt e Power Point. Punct de putere. Priză, fmm, că îi sub bancheta pe care pui bagajele în cameră și nu mai vedeam ce e sub banchetă, că pusesem deja bagajele. Ce puii mei e cu PowerPoint aici? Până m-am prins că la patul de la geam nu vedeam priza 😀

IMG_20171013_182729.jpg

Nu ai găsit o țară care are prize fără "power point"....

Nu pot zice decât..... :)

Știți ce e funny? Să vezi cum europenii (nu cred că contează țara) rămân cu gura căscată la cât de elegant sunt duși de nas pentru a cumpăra în Israel sau Teritoriile Palestiniene. Când trebuie să (și) vinzi pentru a trăi (vorbesc de mine și nevastă) vezi imediat persuasiunea lor. Și nu ți-e rușine să NU cumperi. Frate, ăștia de aici au inventat comerțul. Cum să treci pe la ei și să nu „te facă“ din vorbe? Dar, cum spuneam, o fac mult mai elegant decât la poalele Carpaților.