Clicky

Jump to content
Andrei P.

Funny stuff

Recommended Posts

Am o problemă de... Biologie/fiziologie/ergonomie...

Dacă țin o pungă/plasă cu cumpărături în mână, în mod natural degetul meu mare este îndreptat înspre înainte.

Cu excepția momentului când sunt în mall și-mi fac cumpărăturile la Bershka sau Zara.

Atunci brusc degetul meu mare, indiferent de care mână este vorba se îndreaptă la 90 de grade față de direcția de mers. Nu știu de ce.

Rog un medic sau orice alt cunoscător să-mi explice motivul.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Am o problemă de... Biologie/fiziologie/ergonomie...

Dacă țin o pungă/plasă cu cumpărături în mână, în mod natural degetul meu mare este îndreptat înspre înainte.

Cu excepția momentului când sunt în mall și-mi fac cumpărăturile la Bershka sau Zara.

Atunci brusc degetul meu mare, indiferent de care mână este vorba se îndreaptă la 90 de grade față de direcția de mers. Nu știu de ce.

Rog un medic sau orice alt cunoscător să-mi explice motivul.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Pare mai degraba de biofizica. Nu sunt medic dar nu trebuie sa fii ingrijorat, la fel mi se intampla si mie cand cobor cu liftul in parcarea Mall. Singura diferenta este ca degetul mare nu este perfect perpendicular pe vectorul deplasare, unghiul fiind permanent de 87*. Domnul doctor Cioroianu probabil ca ar putea sa ne spuna mai multe.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Daca nu stiti (in bula mea n-a circulat veste pana acum) Mircea Badea si-a furat-o din nou in cateva secunde de la acelasi motociclist. Asa ca a aparut bancnota asta. IMG-20190202-WA0009.jpeg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Bing translate e mai penibil decat. Google translate. Am apasat din greseala translate la un tweet si iata cum se traduce in engleza orasul Carei - Sioux City Screenshot_20190302-205935_Tweetings.thumb.jpeg.17a65f7d79b2b7ae9645d2eb9907c446.jpeg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Mda, văzui și eu asta. Au mare încredere în ecran. Poate ceasul ăla nu e deloc de aruncat (pe OLX) dacă vrei un P30 sau un P30 Pro. Eu nu-s fan încât să dau precomandă sau comandă.