Clicky

Jump to content
Sebi

Cu cine votezi?

Recommended Posts

Mai tragic e ca nici banii din impozitele celor care traiesc in Romania nu se reflecta in nivelul nostru de trai, in servicii sau macar in infrastructura tarii. Asa ca...

Incerc sa estimez in ce an vom ajunge la o dictatura militara, pentru ca monarhie sigur nu vom avea

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Imi place cum e in Belarus, drumuri bune, toti au de lucru, strazi curate si doar o problema, te duci la magazin cu sacul de bani, care nu au valoare, si la toti le place, si toti sunt fericiti....

Sent from my iPad using Tapatalk

Hai să vedem CINE a plecat din țară:

Primii și plecat hoții și cerșetorii. 1993 - 2000

Apoi au plecat cei cu munci necalificate. 1997 - 2014

Au început apoi să plece cei specializați. 2007 - 2014

Etapele:

Etapa unu: democrație... Omul de rând nu-și lua lumea în cap, hoții și cerșetorii da.

Etapa doi: vremurile grele din 1995. Au început să plece oameni simpli. Munceau fără drept de muncă (nefiind comunitari) joburi necalificate.

Etapa trei: UE și dreptul de muncă. Au început să plece oamenii calificați.

Într-adevăr și în celelalte epoci plecau oameni.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Daca nea Ponta a vazut cu scarba nu-stiu-ce, mie mi-au produs scarba onor televiziunile. Nu mai poti vedea o analiza nepartinica, fara limbi si zeflemea.

Oricum P acela de la final poate fi interpretat și în alt fel. :)). În legătură cu alegerile din turul 2 eu o să mă duc să votez pentru că nu vreau ca la toate nivelurile puterii să fie PSD. Adică ce dracu ne putem întoarce foarte frumușel la timpurile lui Plumbuitul. Vedem de fapt cât de mult doresc asta băieții ăștia roșii, partidul unic, cu politrucii care taie și spânzură la nivel economic și pulimea care poate să stea la coadă, să fie batjocorită, să fie ruptă de taxe și impozite. Domnul Ponta a zis că Guvernul condus de dumnealui o să facă 1 milion de locuri de muncă, autostrăzi, investitori și multe alte lucruri bune. În schimb ce s-a făcut? Autostrăzile le-a desenat Șova cu carioca și așa au rămas, investitori care nu mai vin, că na sunt taxe și pe stâlpi mai nou, locuri de muncă nimic, investițiile statului în economie au scăzut dramatic, în afară de achiziții aranjate cu diverse personaje apropiate lor. 

Ce vedem este de fapt tabloul ultimelor 2 ani și ceva în care domnul Ponta a avut puterea din punct de vedere politic, cu o majoritate solidă în Parlament, și în care își putea duce la capăt promisiunile. 

Vin dintr-un județ condus de un baron PSD și vă spun, că a sufocat tot ce înseamnă viață, liberă inițiativă, oportunități. Singurii care prosperă sunt cei apropiați, restul stau cu ochii cât cepele să vadă dacă mai face cineva angajări. 

Sp1tfire nu mai prindem noi dictatura militara ca deh...suntem în NATO . și eu vreau asa ceva dar cu bonus mai multi din ăștia la zid , din cei care formează clasa politica .Aasaaaa cam 80% din ei sa se vadă clar ca a mers ulciorul cat a mers și "depeaceia" s-a spart. De TOT :)

Orice (ma rog aproape, aducă nu Vadim sau etc) numai nu PSD

Din păcate Johannis de-abea casca gura și oricât de bun ai fi nu asa se câștigă o bătălie electorală,fie ca îți place sau nu.

Când tu ai atâta carne de tun, saltă DNAul pe capete și tu te porți de parca, lasă.. Ce-am de pierdut, ma intorc la mine la Sibiu.... Off off.... La modul cel mai serios... Oricum tot o sa ma ducă vot, nu de alta dar următoarea data când o sa ajung pe la ai mei pe-acasa pe lângă Suceava o sa constatat ca și pădurile de-acolo sunt a le lui Hrebe.... Probabil proaspăt amnistiat

De ce vorbiți de mine?

Și eu fac parte din categoria celor plecați din țară.....la ceva mai bine financiar......

Și sunt cu toate drepturile legale, plătesc impozit, am asigurare medicală și acum am făcut demersurile necesare pt alocația copilului(186 EUR/luna)......

Sent from my LG G3

Normal, plătesc statului german. A, și am uitat de impozit + asigurare la mașină.

Sent from my LG G3

Am auzit că Kim Căcat are nu știu ce probleme de sănătate. Ar fi un gest foarte frumos din partea noastră ca să-l împrumutăm pe Ponta pe termen nelimitat la ăștia. :))

Johannis rull's. E bun. E cu adevărat bun.

De exemplu, e atât de bun încât consideră că s-ar înjosi prea mult să participe la dezbateri televizate.

Cum adică, unul atât de bun mai trebuie să apară la TV să-și mai susțină punctele de vedere, să prezinte un program? Neeeee!!!!

E prea bun. E ca și cum l-am chema acum la TV pe Einstein să-și probeze și să-și prezinte teoriile. Ce dracu, chiar așa mârlani suntem încât să nu pricepem că omul asta este peste tot și toate?

Sus Johannis! De fapt, este un pleonasm. El oricum este sus. Este atât de sus încât nici nu ne mai vede de acolo. Pe noi, unii dintre noi, cei care vrem să auzim câte ceva despre un program, confruntat cu un alt program, al altuia.

Mă întreb cam cât de tare te ia amețeala când ești atât de sus și aerul este atât de rarefiat? Dar când deja ești drogat cu laude și susțineri portocalii?

Domnule Ghinion, pe mine nu reușești să mă convingi. Deși se știe bine că ești urmașul lui Băsescu și că toți soldații lui sunt în armata ta, nici cât penisul lui nu ești, fratele meu alb. Măcar ăla sărea la bătaie, își susținea punctele de vedere, le argumenta, le explica.

Feri!!! Dacă iese gunoiul ăsta președinte, pe tine cade năpasta, că trebuie să mă ajuți să emigrez. Mă duc dracului de tot din țara asta. Am suportat un comunist, am suportat un intelectual mai apoi, un fel de bibelou, apoi am suportat 10 ani un golan bătăuș, nu mai cred că pot suporta și un idiot bâlbâit încă 5 ani.

Sent from my SM-N910U using Tapatalk

Mie-mi plac astia care voteaza cu el doar pentru ca au auzit ca asa e cool si ma irita la culme acele prejudecati romanesti: "voteaza-l, e neamt.". Asa, si? Nu-i crescut tot in Romania? E-n sangele lui sa fure.  :wacko: Nu ca n-ar fura toti dar ma deranjeaza motivele pentru care lumea, cea care nu traieste in Sibiu sau nu a fost in vecii vecilor pe acolo ca sa-i vada munca, il voteaza in draci.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use