Clicky

Jump to content
Sebi

Cu cine votezi?

Recommended Posts

Se poate dizolva Parlamentul de către președinte, asta din câte știam eu... :D.

@barbosanu, nu-mi place Johannis. Nu-mi place că na nu vorbește și el cu clișeu, nu-mi place că nu-l văd â€guvernând†pe la Gâdea et comp. Nu-mi place că na nu se țigănește și el un pic așa pe la TV, că nu rupe fâșul cum face Ponta. Nu-mi place că e tăcut ca peștele și nu-mi place că are doar 6 case, înainte de a fi primar. 

Dar îmi place candidatul Ponta, da rău de tot. Îmi place că e micul Titulescu, â€dar doar din profilâ€. Ador să-i văd fața pe la TV, mai des decât Drăgușanu și Crudu la un loc. Îmi place că are doar vreo 4 case, ieftine așa de la 500000 de euro bucata și asta de când e prim-ministru. Îmi place că e român și e și ortodox măi, da câine ortodox veritabil și familist pe deasupra. Îmi place că a supravegheat cu ochii lui o afacere de 1 miliard de euro. Îmi place că de când e prim-ministru România a evoluat, dar tare de tot. Acum orice copil de clasa I are Ipad Air 2 dinainte să apară, că are dumnealui contacte serioase prin America; da copii au descărcat deja abecedarele gratis. Îmi place de dumnealui că e milostiv. A vrut doar 70.000 de oameni la lansarea candidaturii; domnule Ponta dar la valoarea și la ștaiful dumneavoastră trebuia cel puțin 250.000 și asta așa lejer. Îmi place că e inteligent, da așa de dă în gropi. Are IQ-ul de -80 și asta sub nivelul mării. Îmi place că-i plac minorele că na e mai strâmte și mai fierbinți. Îmi place faptul că-și transformă colegii de muncă în parașutiști de la etajul 10. 

ȘI ÎMI PLACE CEL MAI MULT CÄ‚ NE UNEȘTE. VOM FI TOÈšI ROMÂNII UNIÈšI ÎNTR-O SUPERBÄ‚ GUBERNIE RUSEASCÄ‚!

Parlamentul se poate dizolva in situatia in care propunerile de prim ministru / guvern nu obțin voturile pentru a trece prin parlament.

Adică după niște alegeri, dacă nu se creează majorități...

Nu e cazul.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Confirm cele spuse de DTTR, Ionel. Nu scapi de Ponta pana in 2016, decat daca trece o motiune de cenzura

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

DTTR știe ce zice. De cele mai multe ori.

Așadar we are screwed.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Cum e și cu relativitatea asta. Băsescu își dorește foarte mult ca ponta să fie prim-ministru, când spunea că nici în ruptul capului nu-l va numi premier.

.

Și în plus nu-mi place tonul arogant al lui: ”Eu sunt președintele oamenilor, nu al lucrurilor, Johannis e un lucru, eu sunt român!” Acest enunț mă scârbește cel mai tare. Include o doză de prostie atât de mare cum rar s-a mai văzut. De aceea voi ieși din nou la vot pe 16 și voi vota din nou, pentru ca un prost de asemenea anvergură să dispară dracului de pe scenă.

Ionel, nu voiam să mai votez acum, deși n-am lipsit niciodată de la vot de când am dreptul ăsta.

Vreau să-ți spun că tu ești cel care m-a determinat să ies și să votez împotriva lui ghinion.

Dacă ce-ai scris tu mai sus este un motiv pentru a vota cu prostul ăla, atunci eu voi ieși la vot pentru a contracara cel puțin votul tău.

Așadar, poți să stai liniștit acasă, votul tău va fi nul.

Trimis de pe al meu SM-N910U folosind Tapatalk

Ionel, nu voiam să mai votez acum, deși n-am lipsit niciodată de la vot de când am dreptul ăsta.

Vreau să-ți spun că tu ești cel care m-a determinat să ies și să votez împotriva lui ghinion.

Dacă ăsta este un motiv pentru a vota cu prostul ăla, atunci eu voi ieși la vot pentru a contracara cel puțin votul tău.

Așadar, poți să stai liniștit acasă, votul tău va fi nul.

You made my night, Sir!

Fiind din Vaslui, aud peste tot ca Ponta este de acord cu explorarea si exploatarea gazelor de sist. Ii sare lumea-n cap. Uite ca si Mr. K. este de acord cu explorarea lor. De ce le-ai explora fara a dori sa le exploatezi?! 

Asta e parerea mea despre cei doi candidati. Unu mai bagabont ca altu'. Puie Monta, Juie Mohannis! Uite ca ma fac astia sa injur; nesimtitii! Cred ca trebuie sa cunoastem ceea ce se doreste a fi votat. Am cautat stiri din ultimii ani despre astia. Singurul motiv pentru care nu-l votez pe nenea K. este ca s-a aliat cu Baselu. Nici pe Ponta nu-l votez ca e cu ai sai comunisti, este format in directia asta.

http://cosminmuntianu.wordpress.com/2014/11/04/de-ce-nu-merg-la-vot-pe-16-noiembrie/

Cel mai tare ma oftica motivele pentru care este votat, in special de colegii mei de generatie. Li se pare cool sa zica peste tot 'puie monta'. Aaa, si chestia aia de-o cred romanii:"e neamt, nu fura.. face treaba. de ce? e neamt!". S-a nascut si a crescut in Romania. Asta-ti da de gandit. ^_^ Era pe forum un profesor de istorie, parca. Decisese sa iasa din sistemul de educatie din Romanica tocmai din cauza salariilor. Mr. K. (nume din cartile lu' Kafka, he little badass) a reusit sa-si cumpere 6 case numai din chestia asta. Nu am nici o problema ca a facut diverse smenuri atata timp cat a facut ceva si pentru orasul sau dar ma enerveaza ca ne minte-n fata. De Ponta nici nu mai zic....e-n cacao pana-n gat.

Prefer un smecheraș unei vite ce refuză să iasă bărbătește să se ia de guler cu adversarul.

Haideți, totuși, să nu ne punem președinte un laș și un bâlbâit!!! Că e posibil să avem nevoie de curaj și bărbăție având în vedere vecinii pe care îi avem.

Atenție la neatenție!!!

Vezi meser, daca ai veni in Vest ai observa ca noi cand ne uitam spre mareata Romanie vedem in zare o mare rosie spre deosebire de voi care vedeti un albastru infinit :).

Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

Didi, așa o fi cum spui tu, doar că albastrul ăla al tău s-a cam potocalizat nițel(nu știu în ce măsură există cuvântul ăsta, dar ți-am arătat drumul :) ).

Încercam doar să spun că opiniile și gusturile politice sunt caracteristice fiecărei zone geografice.

Din păcate fiecare avem de suferit din cauza culorii politice, la Arad de exemplu, două pasaje super importante ( culmea, finalizate în proporție de 75-80 %,) stau în paragina din 2012 pentru simplu fapt că nu am ales roșu.

Nu am nevoie de o confruntare directă deoarece știu ce nu-mi place.

Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

Saluco you're so damn wright! Big Like! (Nu am Facebook dar asta o știu)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Ce mi se pare ciudat e ca majoritatea sustinatorilor lui dom' profesor K., cel putin cei din social-media si diverse forumuri au un limbaj de birjar sau un pic mai jos, cand vine vorba de Ponta. Nu stiu cum naiba se face ca ma asteptam ca votantii lui Ponta sa fie cei cu invectivele. Cred ca e tare mandru Santa Klaus de sustinatorii astia model.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Duminica viitoare sunt în România, deci voi vota.

Sent from my LG G3

Aoleu, e voie sa stim daca e FSN-ul?!

Sent for my Mototola XT1033 using Tapatalk 2

Întâi, personajul asta pe care spuneți ca-l jignesc copia la teza de doctorat și pe urmă nici nu recunoștea( printre altele o mare dovada de...).

Același personaj pe care zice-ti ca-l jignesc zicea cu câțiva ani în urmă despre cel pe care zice că o sa-l pună prim ministru (de fapt le promite la mai mulți) ca e Slăbiceanu, Moliceanu, în plenul parlamentului

Dar ce e mai prost... (halal joc de cuvinte) e că domnul. V V Ponta e foarte foarte slab pregătit și asta ca sa nu repet cuvântul pe care unii îl consideră invectiv,... Este un prim ministru foarte prost ( nu reușesc să mă abțin)...

Fără măsuri de creștere economică,bă din contră descreștere, pune doar taxe (și lista continua la nesfârșit)și în ăștia doi ani a stat mai mult la tv decât la guvernare

Asta nu înseamnă că ăia de dinainte au fost musai niște luminați și în contrapartidă uite cum îl desconsider pe domnul, am o părere la fel de Constructivă și despre ceilalți

Am și spus ca nu-mi place de J. Dar din păcate mie cel puțin mi se pare de departe și din pacate Raul cel mai mic

Ca un PS, limbajul meu mi se pare a fi departe de birjaresc și îmi susțin în continuare părerea despre abilitățile ca Prim Ministru ale actualului deținător al funcției și prin comparație numai felul în care doamna firea, purtătoarea de cuvânt a putut să comenteze, despre o alta persoana (toate acuzele de la cum nu are copii și știți continuarea) mi se par infinit mai jignitoare, atac la persoană de cea mai joasă speța și degradant în general pentru noi ca nație și care ne arată cat de departe suntem față de civilizația spre care zicem că tindem

Oricum., eu unul, nu o să mai comentez pe marginea subiectului

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

Terms of Use