Clicky

Jump to content
Sebi

Cu cine votezi?

Recommended Posts

Dar Andrei, cum să fure? N-a furat nimic, prietenul meu alb!

Ce, nu toți profesorii au 6 case din meditații?

Ia mai lăsați-o dracului de propagandă ieftină. Ce, e singurul care are 6 case? E singurul care avea nevasta menajera la cei care făceau acele adopții și el era șoferul lor?

E un om integru, a muncit cinstit. Să fii șofer, e o muncă cinstită. Chiar mă gândeam să fac o petiție pentru a fi iertați de pedepse șoferii care-i duc pe cei care sparg bănci prin SUA. Că e cinstit să conduci o mașină. Ce dacă e plină de marijuana?

Și da, e neamț.

Ați văzut ce a făcut în Sibiu. Ce l-a ridicat!!!

Pai ce, poate fi important că el a primit 700 milioane de euro pentru Sibiu și Constanța a primit 0 euro? Neeeee!

E el bun. Se vede din cum gângurește.

Sent from my SM-N910U using Tapatalk

Eu nu contest ca o fi facut lucruri bune pentru Sibiu, dar faptul ca a fost un primar gospodar, atat pentru comunitate, cat si pentru el, nu inseamna ca va duce Romania pe culmile prosperitatii, pentru ca presedintele Romaniei are un rol decorativ, vegheaza la respectarea constitutiei si are rol de mediator, atat si nimic mai mult. Pe scurt, nu face nimic.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Hai, măi Spitule, dă-o dracului, că făcea oricine dacă primea atâția bani de la guvern.

Eu n-am zis ca e cinstit Ponta. Am zis ca motivul de mai sus nu prezinta importanta pentru a-l vota pe Johannis. Pe mine ma dezgusta amandoi, atat ca persoane, cat si membrii de partid care sunt in spatele lor. Eu n-am avut pe cine alege din cei 14 magnifici care au concurat.

Nici eu nu sunt cu Ponta, dar nici cu Băsescu nu mai pot fi. Și acum o să sară unii să spună că el nu mai candidează. Nici nu-i nevoie. Toți oamenii lui sunt în curtea bâlbâitului.

Halal de prietenii liberali care țipau ca din gură de șarpe de Anastase și acum cine se pupă pe gura cu ea?

Nevasta e cea mai mare curvă și după ce-o prinzi, îi cumperi și o geantă de 5000 de euro, nu?

Asta vroiam sa zic si eu VladPaul, lasa ca e bun Ponta. Nu l-am votat pe Iohannis, nu-i tin partea, dar dintre doua rele... La fel simt si eu nevoia sa emigrez, nu mai vreau sa aud de niciunul, mai ales sa-l vad toata ziua pe retardatul ala ironic si mereu sarcastic (Ponta) pe la tv timp de 5 ani... in loc sa guverneze tara asta. Chiar citeam azi ca a unit romanii... pe la cozi, prin Europa...

Legat de faza cu banii, ca avut Iohannis bani de la Guvern... pai Ponta e seful guvernului, cu banii pe mana, si n-a facut nimic.

Legat de liberali, de aia nu l-am votat nici pe al lor, cand ma gandesc ca pana deunazi erau in USL, cu PSD-ul.

Ma rog, nu o sa mai postez aici, ca nu vreau dispute. Am ajuns si in viata reala sa evit sa discut politica, ca am vazut cum pot degenera lucrurile.

Edited by steff195

La noi partidele sunt multe si pline de lichele, iar votantii nu isi aleg candidatul in functie de doctrina (oricum partidele noastre au uitat de orice doctrina) , ci aleg prin prisma portofelului si a frigiderului. Eu nu incerc sa schimb optiunea nimanui si nici n-am nimic impotriva ca fiecare sa voteze pe cine vrea. Eu ii inteleg de ex. pe pensionari ca nu-l voteaza pr Johannis pentru simplul fapt ca e sprijinit de PDL, ca doar ei au taiat salariile si pensiile. Normal ca le e frica sa nu vina PDL-ul la guvernare si sa le taie iar din venituri. Cum ii inteleg si pe cei care voteaza Johannis ca sa scape de baronii PSD. Mai bine nu va fi cu niciunul, prefer sa rontai popcorn si sa ma uit la film de pe margine. Macar n-o sa am mustrari de constiinta ca l-am votat cu mana mea pe cel care ne va duce mai aproape de ruina.

Si eu tin tot cu Ponta..nu stiu ce vad toti la Iohannis . E prea mut si cand vorbeste , vorbeste sacadat . Stiu ca nu avem drept la vot , dar "desteptii" din clasa mea nu vor sa iasa Ponta ca cicã va construii mai multe Biserici . Ce mai motiv...toti se cred atei ca-i "cool".

Uite parerea mea despre acesti hoti. Am incercat sa argumentez totul si sa aduc dovezi pentru ceea ce am zis.

Eu am votat Tariceanu iar acum nu cred ca voi merge la vot. Nu consider pe nici unul dintre astia doi apt de a-mi fi presedinte.

Ma injurati dupa ce cititi.

Votați l pe Ponta ca deh... Colegii de promoție nu l au invitat la Party căci toată lumea știa ca a divorțat de prima soție (îndrăgostiți în timpul facultății) ca să se mărite cu Daciana la sfatul lui ala cu fularul peste împușcătura care i-a zis ca în politica fără bani nu are șanse.

Pfff ce infecție o sa ajungă la Cotroceni după basel

Cred ca vând tot îmi iau copii și ma duc pe o insula și trântesc beach baruri și scoli de scuba și trimit turiști în Delta&Transilvania sa am și eu și copii activitate. Aici se impute treaba repede și năravul ăstuia sa il pupe în dos pe Kelemen & Co cred ca aduce artificii în țară și nu vreau sa trăiască copii mei asa ceva. Vin doar eu când va trebui ca de murit vreau sa mor pe pământul strămoșesc!

De furat au furat toți și tot vor fura pana capătă frica de Justitie(cale lunga și timp...), dar sa stau sa vad ca ochelarica asta parșiv asta cochetează cu UDMR( ca toți de pana acum care uita de neamul care i-a votat) ul sa își tina scaunul și face pe prostul la ce se dorește cu autonomia sufletului și nu vede ce curent se va face și cum o sa sara iar românul ca pe vremea lui Horea și lui Iancu ...Pffff

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Edited by Kali

Kali, uiti ca UDMR au fost la guvernare in toate combinatiile de la revolutie incoace, iar cele mai mari concesii le-au fost facute de Basescu&Co.

asta zic si eu ....vai de curul nostru. Dara la mine toate au o limita....Nu de Mama și nu de Neam și Èšară ...ca ii gata. Bai mare și care pe care :)

Dar sa așteptăm și turul doi.

Edited by Kali

Concesii va face oricine pentru a obtine sprijinul UDMR-ului, atata vreme cat vom avea zeci de partide, iar noi nu vom fi in stare sa dam peste 50% niciunuia dintre ele. O placuta bilingva pe ici pe colo, un steag pe o cladire, un curs in limba lor la o scoala/facultate, dar sunt convins ca nimeni n-ar indrazni sa le dea autonomia teritoriala, singurul lucru care e important pentru ei. Restul e can-can.

Sper.....dar la vârsta me a încep sa nu mai gânduri bune și speranta și îmi intra în cap ca trebuie sa fac tot ce pot pentru ai mei. Din pacate ce pot face cu votul efectiv nu mai contează ( nu ca ar fi contat prea tare și pana acum) și nu le poate aduce speranta picilor mei .

Dar oricum mai bine merg și scriu porcarii pe foaia aia decât sa absentez. Asta e clar!

Sent from my TX201LA using Tapatalk

Edited by Kali

Da, Johannis nu e nici pe departe cea mai bună alegere și voturile care primește sunt mai mult anti Ponta

Dar Ponta..... PONTA e practic un gunoi uman și exponentul a tot ce e mai rău în țara asta

Nici nu a ajuns președinte și deja prin portavoce, adică prin gura lui Vadim, proaspăt aliat, deja spune că trebuie să se înceteze cu ARESTARILE ASTEA, ca ce a patit Hrebe e o comicarie și ca trebuie musai o amnistie....

Singurul merit a lui Base e că, cum necum, în mandatul lui justiția a început cât de cat sa funcționeze...... și. Acum sa-i aminstieze pe ăștia

Johannis nu merită să fie președinte, dar Ponta și PSD sunt un cancer

Și nu, nu oricine avea atâția bani de la guvern făcea, eu stau în Constanța de 7 ani și PSD e la putere aici de dracu știe când și tot degeaba

Una peste alta, astea sunt doar părerile mele și o să votez conform conștiinței mele și sub nici o formă asta nu se vrea să fie un subiect sau motiv de cearta/ dispută pe forum

Edited by Saluco

Un domn mai deștept și mai articulat că mine vă explică exact de ce n-am fost la scrutin.

http://curierulnational.ro/Opinii/2014-11-03/Noua+motive+din+cauza+carora+nu+m-am+dus+ieri+la+vot

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Da, Johannis nu e nici pe departe cea mai bună alegere și voturile care primește sunt mai mult anti Ponta

Dar Ponta..... PONTA e practic un gunoi uman și exponentul a tot ce e mai rău în țara asta

Nici nu a ajuns președinte și deja prin portavoce, adică prin gura lui Vadim, proaspăt aliat, deja spune că trebuie să se înceteze cu ARESTARILE ASTEA, ca ce a patit Hrebe e o comicarie și ca trebuie musai o amnistie....

Singurul merit a lui Base e că, cum necum, în mandatul lui justiția a început cât de cat sa funcționeze...... și. Acum sa-i aminstieze pe ăștia

Johannis nu merită să fie președinte, dar Ponta și PSD sunt un cancer

Și nu, nu oricine avea atâția bani de la guvern făcea, eu stau în Constanța de 7 ani și PSD e la putere aici de dracu știe când și tot degeaba

Una peste alta, astea sunt doar părerile mele și o să votez conform conștiinței mele și sub nici o formă asta nu se vrea să fie un subiect sau motiv de cearta/ dispută pe forum

Ei, asta-i bună! Cum adică, Ponta l-a pus pe Vadim să arunce prostiile alea? Să fim serioși.

Ä‚la vomită pe oricine de când se știe.

Să spui că ponta l-a pus să spună povestea cu arestările, e cel puțin o copilărie.

Încerc să mă mențin pe mijloc, dar când aud așa idei...

Da și nu.... Mult din articolul ăla e despre cum SÄ‚ NU FACI..... E ca și Miorița.. De aia la noi nu iese nimeni să demonstreze și la unguri au ieșit peste 100000 numai că a vrut să le pună taxe pe net. Și au populație jumătate cat noi.. Și da, votul se diluează dar deabea jumătate au ieșit la vot, pentru că vreo 8 milioane au Ales să nu se ducă și în general, alegem SA NU.... Să nu mergem la vot, să nu ne cerem drepturile să nu protestam.....

Ei, asta-i bună! Cum adică, Ponta l-a pus pe Vadim să arunce prostiile alea? Să fim serioși.

Ä‚la vomită pe oricine de când se știe.

Să spui că ponta l-a pus să spună povestea cu arestările, e cel puțin o copilărie.

Încerc să mă mențin pe mijloc, dar când aud așa idei...

Nu Meser, nici nu trebuie sa-i zică ala știe exact ce trebuie să facă din moment ce a primit o ciosvarta, ori crezi că și-a declarat adeziunea Moca.....

Și dacă ar fi așa. De ce nu dezminte domnul Ponta, ca să nu mai zic că dacă ești așa onorabil, cum te asociezi cu o ultimă ordinator (am vrut să zic ultim ordinar.. Dar mi-am instalat Fleksy keyboard și încă ma obișnuiesc cu ea și uite ce iese, asta ca sa păstrăm caracterul totuși tehnic al forumului 😆😆.) ca Vadim...

Dacă despre tine un prieten debitează tot felul de tampenii in gură mare în oraș tu taci și nu zici nimic.... Sau poate Prietenul are dreptate.... Și cum poți să spui că nu asta e fix ce vrea PSD deci și Ponta când ăștia au vrut, chiar au avut pe ordinea de zi în parlament, legea amnistiei.... fără alte cuvinte

Edited by Saluco

Basca roșii acum arunca cu ochelarica mizeria ca sasul vrea sa vândă Ardealul.....tupeul asta e maxim cand Ponta în loc sa il demită urgent pe Kelemen Hu(ooo)nor cand a scos porcăria aia cu autonomia, se făcea ca are treaba la televizor.

Simplu , un Premier demite urgent un membru al cabinetului care semnează un act sau orice alta inițiativa care contravine Constituției .

Dacă el avea grija scaunului nu a Neamului și a Èšării .

Jegos și jalnic

Sent from my TX201LA using Tapatalk

Edited by Kali

E un motiv foarte bun pentru a ieși la vot pe 16; într-un fel Ponta ne unește pe toți împotriva lui. Eu încep să mă satur de minciunile lui, pur și simplu se vede cât de bine ne merge după 2 și jumătate de guvernare PSD. Să nu credeți că îmi place Johannis într-un mod deosebit, dar votul meu va fi o pedeapsă pentru 2 ani și jumate de guvernare mai mult pe la Antene și pe la Ghiță, mai mult pe la biserici și mai puțin pe la investiții, a lui Victor Tonta.

Și în plus nu-mi place tonul arogant al lui: â€Eu sunt președintele oamenilor, nu al lucrurilor, Johannis e un lucru, eu sunt român!†Acest enunț mă scârbește cel mai tare. Include o doză de prostie atât de mare cum rar s-a mai văzut. De aceea voi ieși din nou la vot pe 16 și voi vota din nou, pentru ca un prost de asemenea anvergură să dispară dracului de pe scenă.

Trebuie să înțelegeți că de roșu nu scăpați.

Dacă câștigă ghinion roșu rămâne prim ministru. Nu sunt alegeri parlamentare (ca să se schimbe majorități) și președintele nu poate schimba un guvern

Deci DE ROȘU NU SCÄ‚PÄ‚M.

Drept urmare nu mai polemizați pentru că soarta ne-a fost trasată în 2012...

Doamne ,doamne !!!! Toți aveți multă dreptate !! Sasu îi sas dar baronii din Sibiu tot din PSD! Mulțumim psd-ului că tot el a făcut Sibiu capitală culturala etc ah da și pt faptul că sint atitia investitori străini ,nu prea sint șomeri , oamenii trăiesc un pic mai bine ca in alte parți îi tot vina sasului?

Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

Terms of Use