Clicky

Jump to content
Sebi

Cu cine votezi?

Recommended Posts

Eu votez pentru că e o datorie a mea față de alți oameni, față de acei OAMENI care au făcut POSIBIL ca eu să mă duc mâine să votez candidatul care mie personal îmi inspiră încredere, fără a-mi fi teamă că după vot, voi fi stâlcit în bătaie într-un beci întunecos că nu l-am votat pe tovahășul mult iubit. Acesta este singurul motiv pentru care eu mâine și în turul 2 voi ieși la vot. Restul e can-can. 

N-ai votat deloc degeaba.

Dincolo de polemica legată de drepturi și obligații, până la urmă cred că este o datorie cetățenească.

Și dacă-mi amintesc și din ce oraș ești, parcă datoria asta este și mai mare.

Trimis de pe al meu SM-N910U folosind Tapatalk

"Datorie cetățenească". Eu am datorii doar la bancă.

Față de semenii mei n-am nici o datorie.

Să nu mă înțelegeți greșit: banca are la mine datorie mai mare decât am eu la ea...

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Americanii își pun steagul și pe chiloți sau pe prezervative și noi n-avem nicio treabă cu țara asta.

Mă rog, asta e. Am fost și eu la vot, urmează și restul familiei.

La mine în casă, votul este obligatoriu.

Trimis de pe al meu SM-N910U folosind Tapatalk

Și eu am în mașină drapelul patriei.

Și al Greciei.

Și al PSAClub.

Și în rest n-am treabă cu țara asta. E frumoasă și e locuită. În rest nu știu nimic despre dânsa. Nu pot să o vizitez deoarece nu vreau să fac 5 ore de la Oradea la Oravița ca să merg cu trenul la Anina... Și apoi să fac 5 ore înapoi...

N-am copii. Deci sunt scutit.

Pare stire de TimesNewRoman, dar nu e

http://www.stiripesurse.ro/victor-ponta-a-castigat-alegerile-in-coreea-de-nord_937816.html

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Dare-ar dracii în burta lor. În țările UE stau românii ore întregi să voteze, ei deschid secție de vot la mama dracu. Cât de absurd să fii ca guvern să deschizi o secție de votare pt 3 cetățeni în Coreea de Nord, când în țări unde sunt români cu milioanele deschizi câteva secții?

Ce vedeti acum e reversul medaliei de acum 5 ani cand la Paris se inregistra un vot la fiecare 30 de secunde. Aveti impresia ca sunt vreunii cinstiti? Fiecare isi trage spuza pe turta lui, doar metoda difera. Ponta ii impiedica sa voteze, Basescu inventa votanti cu abilitati de Speedy Gonzales acum 5 ani.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

Terms of Use