Clicky

Jump to content

Recommended Posts

nu zic ca telegram e "baza" dar dintre cele testate de mine... ca le-am luat la rand pe cele cu punctaj maxim, e cel mai usor de instalat si folosit.

si asa e.

degeaba trecem cativa pe telegram daca "grosul" raman pe whatsapp (consuma mai putine date decat FB messenger).

nu sunt aplicatii obligatorii... fiecare stie ce nevoi are.

eu am nevoie de o aplicatie accesibila din 3 dispozitive. laptop, tableta, telefon. toate sincronizate.

si am gasit-o

Cand am trecut pe whatsapp nu am mai fost pe viber sau cv de genul, toti erau deja acolo pe wapp. O sa incerc sa i aduc pe telegram, mai ales ca poti vorbi si de pe laptop, chiar ma enerva cateodata ca nu puteam sa stau pe wapp pe laptop

Pai vezi ? Exact asta spuneam. La fiecare sistem exista la inceput asta: toti ceilalti sunt pe "ăla".

Si cand te gandesti ce simplu este sa faci un sistem universal, open source, criptat pana in panzele albe si care sa nu depinda de un provider ;) Dar nu se vrea.

Cand am trecut pe whatsapp nu am mai fost pe viber sau cv de genul, toti erau deja acolo pe wapp. O sa incerc sa i aduc pe telegram, mai ales ca poti vorbi si de pe laptop, chiar ma enerva cateodata ca nu puteam sa stau pe wapp pe laptop

whaaaaaaaaaaat???

post-499-0-33841300-1415449819_thumb.jpg

ah... deci un neajuns... ca n-are aplicatie standalone pentru PC...

dar pe tableta fara SIM... crezi ca merge? ah... inca un neajuns...

"decat" un lucru este interesant: apesi "microfonul" si trimiti un fisier de 30 secunde de voce...

in rest. doar neajunsuri.

chiar si nenorocitul de viber e mai bun.

Folosesc WhatsApp pentru ca si amicii cu care tin legatura il folosesc. Nu ma intereseaza cate stele de securitate are si nici ca nu poate fi accesat de pe 30 de dispozitive simultan. De asemenea, nici nu ma pasioneaza sa fac lobby printre prietenii mei pentru o aplicatie ultrasecreta si securizata. Fiecare cu nevoile lui. Topicul era despre altceva, dar poate fi inchis, acum ca ne-am lamurit care e cea mai buna si cea mai sigura aplicatie Rog un moderator sa stinga lumina.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

:D care e cea mai buna si cea mai sigura?

ca singura concluzie care s-a tras e ca... whatsapp nu e!

eu am zis ca se poate inchide... dar pe mine nu ma asculta nimeni niciodata! :(

eu folosesc telegram... care n-are verde peste tot.

oricum o lectura interesanta in ceea ce priveste argumentele pentru care fiecare ar trebui sa ne ingrijim de securitatea online este in articolul acesta.

care e legat de articolul asta...

Edited by DTTR

Foarte rau ca folosesti o aplicatie nesigura ca telegram Prea lungi articolele si absolut inutile in cazul asta. Referindu-ne strict la WhatsApp, chiar nu ma intereseaza daca e o aplicatie sigura sau nu. Daca stai sa sapi ai putea descoperi ca nici cele cu verde peste tot nu-s asa sigure si ca nu exista concept de 100% securitate sau intimitate. Daca esti obsedat de securitate si intimitate n-ai ce cauta online si nici cu smartphones, te muti in creierii muntilor si comunici prin fum.

Pai schimba-i titlul in "Aplicatii tip messenger si brainstorming despre securitatea online", altfel suntem off-topic

Spit este proaspăt căsătorit. Unii vor înțelege ce spun eu aici. Și deși ce-am spus pare off-topic, nu este :).

Trimis de pe al meu SM-N910U folosind Tapatalk

Haha, nu-i vorba de starea civila pe care o avem. Telefonul meu este inexistent pentru nevasta, la fel cum si telefonul ei este un subiect tabu pentru mine. Frunzaritul prin telefonul partenerului mi se pare inacceptabil, la fel ca si umblatul prin portofel. I-am explicat premarital cum sta treaba, ca sa n-avem discutii la proces

Nu joc. Sunt jocuri obligatorii ca să poți folosi BlueStacks gratuit.

Musai trebuie instalate...

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Haha, nu-i vorba de starea civila pe care o avem. Telefonul meu este inexistent pentru nevasta, la fel cum si telefonul ei este un subiect tabu pentru mine. Frunzaritul prin telefonul partenerului mi se pare inacceptabil, la fel ca si umblatul prin portofel. I-am explicat premarital cum sta treaba, ca sa n-avem discutii la proces

Total de acord cu tine.

Și eu folosesc WhatsApp din cauza consumului redus de date dar și din cauza ca îl au apropiații. Nu am nici un interes sa fac lobby în favoarea alții aplicații deși am folosit și Viber în trecut. Îmi place mai mult ala dar nu îl utilizează prea multa lume.

Sent from my Q800 using Tapatalk

Viber-ul il utilizeaza cei care vor sa vorbeasca international, pret $0,0 si fara batai de cap, whatsapp-ul e un messanger fara apel-uri de orice gen.

Sent from my iPad using Tapatalk

Aveam de ales intre WhatsApp si Viber la inceputuri, iar Viber era blocat de Vodafone si nu putea fi folosit pe datele de Vodafone, doar pe wi-fi. Acum nu stiu daca il mai blocheaza sau nu.

Revin cu o întrebare mai veche:

Ce e acela un Vodafone?

http://m.zf.ro/companii/elvetienii-de-la-ubs-spun-ca-vodafone-trebuie-sa-vanda-operatiunile-din-romania-si-alte-trei-tari-13500941

Moarte Whatsappului!

post-499-141554915988_thumb.jpg