Clicky

Jump to content

Recommended Posts

De foarte multă vreme încoace, constat că anumite documente pdf nu se mai deschid. Primesc un mesaj cum că documentul e corupt. Nici vorba de așa ceva, îl pot deschide cu orice în afară de telefon.

Mai mult, am încercat să trimit un pdf care la mine nu se deschide, pe PC și pe telefonul unui coleg. Se deschide corect pe ambele.

Din câte am mai citit pe ici pe colo, am înțeles că e vorba despre nu știu ce suport pe care cei de la Adobe nu-l mai au pe Android. Însă, căpos cum sunt, am încercat să deschid același pdf cu alte programe de android. Același mesaj.

Trag de aici concluzia că e ceva general, de la telefon sau de la sistemul de operare.

Întrebarea mea către voi este dacă și voi întâmpinați aceeași problemă.

Am uitat să vă spun că e vorba doar despre pdf-uri pe care le primesc pe email.

Am presupus ca nu sunt descărcate complet, dar după ce le-am salvat pe telefon, din folderul unde le-am pus, le-am descarcat pe PC prin cablu, ca să nu mai depind de nimic. Pe PC merg parfum.

Deja e exasperant, că pe unele le pot deschide, pe altele nu.

La voi cum e?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Pot deschide orice pdf primit prin mail cu adobe reader pe S4 cu android 4.4.2. Ai incercat cu alte aplicatii PDF in afara de Adobe?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Am încercat cu orice, același mesaj la unele pdf-uri. Chiar nu-mi dau seama ce are.

Mă gândesc că nu l-o descărca bine clientul de email, dar dacă-l salvez din acest client pe telefon și-l duc pe PC, merge, semn că se descarcă așa cum trebuie.

Instalez in seara asta un alt client de email să văd dacă asta e problema.

Posibil sa fie clientul de mail. Eu am probleme cu pozele trimise de pe telefon pe mail. Nu se deschid pe pc. Daca le trimit din aplicatia gmail, se deschid foarte bine pe pc.

Clientul de email e de cacao. Am instalat acum un alt client si merge parfum.

Problema cu clienții ăștia este că sunt puține aplicații care pot gestiona mai multe conturi, printre care unul obligatoriu, cu domeniu privat. Adică un domeniu.ro.

Mai toți clienții multicont au deja implementate domenii cunoscute si nu permit domenii private.

In fine, voi ce clienți folosiți?

E de la K9. Si eu am renuntat din acelasi motiv. Primesc facturi pdf de la operatori si utilitati, iar alea de la ENEL si Vodafone nu le puteam deschide.

Da, am renunțat si eu la k9. Acum merg cu molto mail parcă si mailurile sunt afișate foarte mare. Încercați.

Clientul de email e de cacao. Am instalat acum un alt client si merge parfum.

In fine, voi ce clienți folosiți?

Eu am descoperit de ceva vreme ...Blue Mail : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trtf.blue
Sunt foarte multumit de aplicatie.
Edited by pedro2767

Daca n-a descarcat Boxer cand era moca upgrade-ul la Pro+Exchange, nu-l ajuta cu nimic. meser are nevoie de mail exchange.

Am descărcat si boxer si cică mi-a activat licența pro după ce am trimis nu știu ce mesaj la 5 contacte din agendă.

Dar nu mi-a plăcut că afișa mesajele in format mic. Molto le afișează mai mari si parcă ceva mai consistent.

Eu sunt multumit de boxer. Are acelasi format ca aplicatia gmail. Si dupa cum zicea si candrei, poti selecta dimensiunea textului. Sunt destule aplicatii de mail pe Google Play, ideea e s-o gasesti pe cea care face ce-ti trebuie si sa aiba un design placut pentru ochiul tau

Interesant. Are si suport pentru exchange? Imi place design-ul.

P. S. Pacat de design, nu suporta nici outlook, nici hotmail.