Clicky

Jump to content

Off Topic V1

candrei

Recommended Posts

No, n-a fost să fie. :(

Ieșeam la stânga dintr-un peco și pe partea dreapta a drumului era un tir, o mașină care venea din stânga a dat semnal la stânga și s-a oprit, viermele din spatele lui n-a putut să aștepte în coloană, a depășit prin dreapta mașinii staționate și aia a fost. A pus frână polițistul înaintea mea. :(

Iar dau sala... Încă o lună și jumătate aproape. :(

Sa-i f... Eu de cate ori vad EXAMEN, sunt mai atent decat la Ambulanta sa nu-l incurc pe elev. Cand am dat eu orasul, era sa-l pic cu brio la un "cedeaza" daca ala care venea din dreapta nu ar fi oprit si nu ar fi facut flash sa trec.

Nu mai stiu cine postase despre concursul de pe asa zisa pagina Instagram NikeRomania. Dupa cum banuiam la vremea aceea, uitati in ce s-a transformat NikeRomania. Aviz amatorilor care participa, dau follow/like la concursuri dubioase.

post-23-143143539703_thumb.png

Sent from LG G3-D855

Mari curve is politistii astia..

Frati-miu, dupa ce a dat sala la c, a iesit din camera unde erau calculatoarele si a discutat cu unu.. nu vorbeau tare, o iesit unu din camera aia, si nervos i.a semnat dosarul, si ghiciti cine i.a picat la oras... exact ciobanu ala, l-a picat din prima, cum o vazut ca are semnatura l.a picat.

A dat din nou si a luat cu brio tura a 2-a.

Poate data viitoare prinzi un politist mai ok..

Pe mine m-o picat la o trecere pe motiv ca putea face ala o criza de epilepsie și sa cada în fata mașinii. Sa îl aștept sa se urce pe trotuar (2 benzi pe sens) și îl așteptasem tocmai din partea cealaltă desi nu trebuia sa o fac... Dacă aveam 8 benzi, îl așteptam și asa?! Mai ales ca nici nu plecasem. Voiam sa plec. Apoi am dat tot cu el și nu o mai fost probleme.

Șeful de la Vaslui vine la restaurant, bea și pleacă la volan. Cam asa funcționează treaba.

Via Tapatalk

Eu zic HDI power!

Buie Menzină!

trimis cu eforturi dupe tabloul nevestii

Oricât s-ar fi dezvoltat tehnologia motoarelor în general, metalele din care sunt făcute nu prea au evoluat în ultimii 10 ani. Deci un motor care nu prinde 100.000 de kilometri. E un motor forțat, compresie mare, turații mari.

Dacă îl iei de nou da, merită dar cu condiția ca după cei 5 ani de garanție să-l dai avans pentru altul nou cum se întâmplă în țările ceva mai civilizate.

Dar cum puțini români iși permit o mașină nouă (fie ea și Dacia), cele mai bune opțiuni sunt cele SH verificate deja.

La diesel aș merge pe 1.7 DTI (nu CDTI) de pe Astra G (DTI-ul e făcut de japonezii de la Isuzu, bate milionul de km) sau pe un 1.9 tdi de la VW (cel de 131 de cai + 6 trepte).

În rest benzinare cam tot ce e fara turbină, supra alimentare, etc este bun și trainic. Și să nu fie de 1 litru la caroserie de 1, 5 tone :))

Și mie îmi place motorina, scoți consumuri bune, cuplu la turații joase dar benzina are farmecul ei. :D

Și că tot veni vorba de performanțe, Honda scotea 160 de cai din 1.6 aspirat din '94. ;)

https://youtu.be/4yK2exzAZuo

Japonezii fac motoare pe benzină bune (diesel mai puțin, excepție Toyota). Zicea Buhnici într-un review la Civic că mecanicii de la reprezentanța Honda s-au apucat de tinichigerie. :))

Civic Type R 2015. Nu-i concept. :D Mi-aș da un an din viață s-o am în curte. :))

https://youtu.be/uob5R38SP-I

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use