Clicky

Jump to content

Off Topic V1

candrei

Recommended Posts

Mi-e teama sa caut si sa ascult Szomorú vasárnap pe youtube. A ascultat cineva? Sunt doar curios , dar ma gandesc , cat de trista poate fi o melodie sa te faca sa te sinucizi?

N-ai avut pana acum momente in care ai vrut sa mori? No, muzica aia poate iti da curaj..

Edited by Sebi

Nu, n-am avut momente in care am vrut sa mor. Singura sinucidere cu care sunt de acord e cea asistata, numai in cazul persoanelor care sufera de o boala in stadiu terminal. Altfel, cel care se sinucide e doar un idiot, care prin moartea lui provoaca suferinta si probleme familiei, rudelor, prietenilor.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Macar stii ca scapi de probleme..

Ma mir ca n-ai avut momente de genu..adica eu care banuiesc ca am jumate din varsta ta am avut, iar tu nu...

Aci is 2posibilitati, ori esti mega facut si nimeni nu are curajul sa te enerveze, ori tie chiar n-ai avut veci probleme. 😂😂

Important e ca ai trecut peste moment / momente. Ceea ce ne spune faptul ca Sp1tfire are dreptate.

adica eu care banuiesc ca am jumate din varsta ta am avut, iar tu nu...

Probleme are toata lumea, mai mari sau mai mici. Ideea e sa treci peste ele. Primul gand cand ai o problema e s-o rezolvi, nu sa te sinucizi. Sinuciderea il scapa de probleme pe cel care o comite, dar ii baga si mai rau in rahat pe cei de langa el. Daca tu te sinucizi din lipsa banilor sau pentru faptul ca ai datorii, cum ii ajuta moartea ta pe cei din familie? Nu-i ajuta deloc, ii baga mai rau in datorii ca sa-ti ingroape hoitul laș. Tu canti la harpa fericit pe un norisor, iar familia ta are mai multe probleme ca inainte. Sinuciderea e un act de egoism.

Ce-am intrebat eu... eram doar curios de ce m-ar face acea muzica sa ma sinucid. Nici eu nu am avut ganduri de genu' , cred ca voi asculta piesa sa vedem ce e.

"Nici un drog nu ma poate controla ca-s tare".

post-13157-142848166506_thumb.png

O mare tampenie.

Edited by Scootch98

Pai nicio realizare inseamna ca esti somer, Innoxius Sunt destui fara realizari si fara familii, care sunt chiar mai fericiti decat cei cu familii. Next?

Cum ce rost mai are? Traiesti ca sa-i dai in cap lu' mutu' cand te uiti la filme cu Bobbi Starr O l*ba buna la timpul ei face cat 10 femei.

Astea-s motive de labili psihic, Sebi. Un om cu capul pe umeri nu se gandeste la sinucidere nici macar in cele mai grele momente din viata lui. Eu cand am auzit ieri de ala care s-a sinucis dupa ce a jucat la pacanele banii pentru repatrierea fratelui, care se sinucisese tot din cauza pacanelelor, mi-a venit sa rad. Am mai auzit si ca dependenta de pacanele e o boala psihica si fara psihololog nu scapi de ele. Uite ca eu sunt "clean" de 10 ani dupa ce am jucat bani grei la jocuri de noroc, fara niciun psiholog. Mi-au trebuit doar cateva minute sa reflectez singur la ce vreau sa fac in viata, iar gandul sinuciderii nici macar n-a trecut la 100 de metri de mine.

Ma gandeam ca ti-ai dorit sa ajungi CEO la vre-o banca si n-ai reusit decat un Dorel pe santier. Adica macar salariul minim pe economie tot scoti.

Pai nicio realizare inseamna ca esti somer, Innoxius Sunt destui fara realizari si fara familii, care sunt chiar mai fericiti decat cei cu familii. Next?

Ce probleme existențiale. :)) Sinuciderea nu-i o soluție, exceptând cazurile medicale grave incurabile. Viața te plimbă pe multe cărări, poate azi e rău dar mâine o să fie mai bine dacă ești cu capul pe umeri și îți dorești să-ți fie bine. Dacă mâine-i rău, poimâine-i tot rău și tu nu faci nimic e clar că trebuie să nu-ți mai plângi de milă și să schimbi TU ceva.

În altă ordine de idei și scuzate să-mi fie gândurile rele dar i-aș steriliza pe toți/toate care fac mulți copii ca să trăiască de pe o zi pe alta din alocația lor. Dacă faci 10 copii și n-ai ce să le dai de mâncare și te sinucizi lași în urmă x suflete nevinovate...

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use