Clicky

Jump to content

Off Topic V1

candrei

Recommended Posts

Nu le permite.

Eu sunt la un liceu unde unde poți intra și cu 10 dar și cu 2. Dar nimeni nu m-a luat in derâdere ca învăț sau sunt atent la ore.

Și când zic sa nu le permiți, nu ma refer să mergi la ei cu un cuțit și sa ii tai. Dacă ei își bat @&$# de tine, bateți și tu, dar nu de tine, evident.

Colegii mei sunt ok, nu-i niciunul atât de ciudat încât să se taie cu lama (WTF! eu vreau să trăiesc cât mai mult și alții încearcă să se sinucidă?). În primele zile eram o clasă din care nu se-auzea musca-n pauze pentru că nu prea ne cunoșteam, dar acum toată lumea se-nțelege cu toată lumea și e OK așa. Suntem 24 de băieți în clasă și sunt doar 4 fete, apropo.

Într-a zecea nu-ș dacă o să mai fie la fel pentru că mă bate gândul să mă transfer la clasa de filologie bilingv (am dat examenul într-a opta și după liceu vreau să plec în UK, așa că mi-ar prinde bine). Depinde și dacă o să reușesc să înțeleg cum trebuie fizica. :)

Ce rost are ? Eu sunt unul , ei 10 ..si fac asta doar sa fie toti la fel ... Si spun ca clasa noastra e unita . Eu zic ca fara aia 4-5 pe care ii ironizeaza ei , nu suntem o clasa unita . Nu o sa-mi bat niciodata joc de ei , prefer sa le arat ca sunt mai inteligent decat ei si voi ajunge mai bine decat ei ...vorba aia :elevii care amesteca vodka cu bere in clasa a 9-a , vor amesteca ciment cu apa in a 12-a .

L.E. @Deiuma , fizica de-a 9-a e usoara pe langa termodinamica , daca te poti transfera , transfera-te , e mult mai usor sa intelegi engleza/franceza decat zeci de formule la matematica/chimie/fizica + ca ai sanse mari sa iei bacul cu nota mai mare :D .

Edited by Scootch98

O să văd. Am timp destul să mă gândesc și să-mi conving părinții anul ăsta. Dacă mă transfer mi-e frică de diferența aia idioată la latină și de faptul că, fiind bilingv, s-a făcut mai multă engleză decât în mod normal și o să am o groază de recuperat.

Mi-ar surâde să scap de bio, chimie, fizică și chestii de genul, dar când mă gândesc că dau de latină...

Edited by deiuma

Diferentele sunt o tampenie , odata ce iti face actele de transfer si esti transferat , nu te mai trimit ei inapoi ...teoretic trebuie sa iti dea un test pe foaie de examen ca aia de a 8-a si posibil sa-ti dea raspunsurile , ca sa ai media 5 , dupa mai recuperezi tu... La engleza nu vad ce ar fi foarte diferit , trebuie sa stii timpurile foarte bine , din cate am inteles , iti da la tema sa faci compuneri(ceea ce mie nu-mi da sa fac inca , dar fac singur si cunosc o fata care e in UK si mi le corecteaza) .

Pe mine m-au intrebat parintii daca vreau sa ma transfer , dar m-am obisnuit cu profesorii ...nu vreau sa ma mut din cauza colegilor . Eu la optiuni am pus din prima stiinte sociale si dupa stiintele naturii , dar s-a intrat cu peste 9.30 la stiinte sociale(in alt liceu) . Eu am avut media 8.88 5-8(colegii mei "destepti" au avut medii mai mari) si am luat in examen 8.90(din nou , colegii mei "destepti" au luat sub 8) ...in examene se vede cine a invatat .

Eu sunt la un liceu unde s-a intrat cu medii intre 9.35 si 10.00, si am colegi de rahat. Inteleg ca unii sunt de la tara, dar totusi sa se comporte ca tot omu. Si eu am 2-3 smecheri in clasa care fumeaza si astia taranii(le zic asa pentru ca sunt de la tara, nu de alta), se pun pe langa ei crezand ca devin smecheri prin clasa, pe cand aia doar ii folosesc. Trist, nu-i asa?

Intrebare adresata userilor care mai sunt inca la scoala/liceu .

Colegii vostri de clasa cum sunt ? Eu m-am saturat de ei , numai tigari si bautura au in cap . Nu inteleg de ce ...credeam ca daca merg la un liceu unde s-a intrat cu 8(cea mai mica medie) si 9.33 cea mai mare , vor fi oameni normali , mai ales ca suntem clasa de stiinte . Fac glume de santier(adresate mie sau colegilor care invata mai mult) si se cred aia populari din clasa . Unul din ei au pus acum cateva minute o poza prin care ironiza "tocilara" clasei , eu i-am spus s-o stearga ca nu e OK , din care i-a venit ideea ca imi place de ea si mai multi au sarit pentru el ca trebuie sa ma bata pentru asta(nu , nu mi-e teama de asta , stiu ca nu mi se va intampla nimic) . Nu inteleg ce e in neregula cu generatia asta , dar o urasc .Cand ies de la scoala , toti cu tigara in gura , Ies cu un coleg care il credeam normal si imi arata ca s-a taiat cu lama , de atunci nu prea mai vorbesc cu el . Nu respecta deloc profesorii , mesaje + facebook toata ziua si dupa se mira de ce au ramas corijenti "ca ei au invatat" . Vreau doar sa stiu , colegii vostri sunt la fel ?

Mi-e lene sa citesc tot ce e sub acest mesaj asa ca o sa iti raspund direct. Daca or sa fie litere in plus sau minus, rog sa ma scuzati. Nu sunt acasa si scriu de pe un laptop a carui tastatura ma dispera.

Eu sunt a 12a la aproximativ cel mai idiot liceu din oras. Are doar cateva clase de nivel teoretic, pe bune. Invat la prima clasa de mate-info. S-a intrat cu medii cuprinse intre 8.00 si 9.86. Colegii mei sunt ok. Fara droguri, tigari si alte prostii. In liceul meu se fac multe bagabonteli insa. Am si un coleg tocilar, am facut cateva mistouri si am vazut ca nu ii trece, l-am lasat in pace. Mai am un coleg care e aproximativ 'turbat'. De asemenea, l-am ironizat cu scopul de a-l indrepta. Pana la urma i-am dat crezare, e cu un an si ceva mai mic ca noi. Am trecut prin aceeasi faza de dezvoltare mintala. E mic si bea laptic, il iertam.  Ideea e ca poti trai si fara colegii tai de clasa.

Mai departe, daca aia fumeaza, cu ce te deranjeaza? Iti irosesc banii tai? Sanatatea ta? Nu. Isi distrug proprii plamani. Fiecare face ce doreste cu propriul corp. In legatura cu alcoolul, nu e recomandabil sa bei dar merge din cand in cand. Daca iesi intr-un club, iti zic sigur ca te vei distra mai bine dupa ce vei ingera o cantitate de alcool. Si eu beau. De fapt am inceput sa mai beau cand am intrat la liceu. Ma consider un inadaptat al zilelor noastre. Nu sunt adeptul check-in-urilor, modului de a te distra al contemporanilor mei si al multor alte prostii. Asta e. Mi-am format propriul grup cu care ma distrez de fiecare data cand ma intalnesc cu el. (n.r. grupul) Si colegii mei fac cam aceleasi lucruri, deci e ok. 

In legatura cu transferul, de ce sa faci asta? Daca is idioti, ai grija de tine si invata ca pentru tine inveti. Daca ei nu invata, ei vor trage ponoasele mai tarziu. 

Colegii mei sunt împărțiți în ok, de treabă și ca ###a...

Majoritatea sunt de treabă și ne înțelegem sau cu unii nu prea vorbeac, dar sunt câțiva chiar dezastru... Unul care comentează la tot ce zici și si-a luat două palme de la altul, iar unu se bucură dacă dam test sau dacă îi pune absenți pe alții.

Sent from my G2's dark side.

Edited by Andrei P.

Asta am spus si eu...dar acum parca vad ca vor exagera cu ironizarea mea luni , cand vor incepe sa "faca spam" cu faptul ca imi place de tipa aia careia i-am luat apararea , desi nu ma atrage deloc ...ei , daca vad ca nu ma afecteaza si nu imi pasa , vor inceta in vreo 2 saptamani . Cat despre bautura , beau si eu , dar nu in fiecare zi si inainte de ore . In clasa a 9-a "desteptii" au luat o sticla de bere la 2.5 L , au baut ei ceva inainte de scoala , dar dupa n-au mai putut sau nu stiu ce s-a intamplat si au ascuns-o printr-un tufis ceva , a doua zi au baut iar din el :) . Tot in clasa a 9-a(inca fac asta) au luat suc santal la un litru , l-au baut si au pus vodka in el , la ora de biologie a ajuns cutia aia de suc pana in partea cealalta a clasei ...si asta cica e distractie ...eu sincer radeam cand l-a luat pe unu' care se imbatase sa-l asculte la biologie ...raspundea la toate intrebarile "absolut" .

Am una care mereu zice ca am avut tema. Fuck her!!! I really would. Am altu care comenteaza la orice de zici ca e avocatul fiecaruia.

Am multi de la tara care s-au integrat dar si cu care nu am vorbit mai niciodata mai mult de 3 minute. Acuma am 8 noi si vorbesc doar cu doi. Ceilalti is paraleli cu viata, parerea mea.

Asta am spus si eu...dar acum parca vad ca vor exagera cu ironizarea mea luni , cand vor incepe sa "faca spam" cu faptul ca imi place de tipa aia careia i-am luat apararea , desi nu ma atrage deloc ...ei , daca vad ca nu ma afecteaza si nu imi pasa , vor inceta in vreo 2 saptamani . Cat despre bautura , beau si eu , dar nu in fiecare zi si inainte de ore . In clasa a 9-a "desteptii" au luat o sticla de bere la 2.5 L , au baut ei ceva inainte de scoala , dar dupa n-au mai putut sau nu stiu ce s-a intamplat si au ascuns-o printr-un tufis ceva , a doua zi au baut iar din el :) . Tot in clasa a 9-a(inca fac asta) au luat suc santal la un litru , l-au baut si au pus vodka in el , la ora de biologie a ajuns cutia aia de suc pana in partea cealalta a clasei ...si asta cica e distractie ...eu sincer radeam cand l-a luat pe unu' care se imbatase sa-l asculte la biologie ...raspundea la toate intrebarile "absolut" .

Grow up, dude! Imi lasi impresia unui copil de clasa a 7a, pe bune. 

Vineri , ultima ora a profesoarei(engleza) , a spus una la sfarsitul orei "tema nu ne dati ?" Si profa spune : " ei , daca X a fost atat de corecta si mi-a amintit , nu aveti tema pentru data viitoare" . Singurul moment in care nu mi-a venit s-o strang de gat .

Ba, ideea e simpla.

Èši-am mai zis, nu le permiți să-și bată joc de tine.

Eu am in clasa o fata care e orfana de ambii părinți si e luata în derâdere mereu de unii colegi retarzi. Tot îi zic sa le-o... si ca are cur illuminati. 0 inteligență.

Când ii aud ca se leagă de ea, le spun doar sa se potolească, si se potolesc, dar nu pentru ca se tem ca ii bat (fiind vorba între noi..eu nici nu stiu sa ma bat) ci de faptul ca ii fac de rușine, adică daca ma pune să-i dau niște argumente pentru care sa fie nevoit sa o lase in pace, se blochează ca ii zic niste cuvinte mai diferite si ca sa nu para un prost ca nu înțeleg unele cuvinte, tace.

Așa ca nu te mai plânge, #$@3-1 odată, ce mai stai?!

Am vorbit cu tatal meu si a spus ca pana de Craciun imi da 1 500 de lei sa-mi iau smartphone(asta cu conditia sa am toate mediile peste 7) . Eu voiam sa-mi iau G2 32 gb pana acum , dar ma gandesc la anul sau peste doi ani cand ma plictisesc de el , ce fac ? Deja este vechi de un an , pretul lui scazand la mana a doua foarte mult , ma gandesc sa mai astept , mai strang bani si imi iau ceva mai avansat si poate popular , peste un an-doi sa-l pot vinde , sa mai pun 400-500 de lei si sa-mi iau altceva . Ce telefon ar fi potrivit ? Pe mine nu m-ar deranja G2-ul(parca imi place mult mai mult ca G3-ul) dar cu procesoarele astea , peste cateva luni nu vor mai rula toate jocurile pe high . Ce parere aveti ? Ce telefon ar merita in 2015 in jurul sumei de 2000 de lei ?

P.S. daca (desi nu prea cred) nexus 6 va avea diagonala mai mica de 5.9 , probabil ma va multumii ...

Baieti , eu am spus ca-mi place G2 , dar tatal meu spune sa ma gandesc de 10 ori inainte sa-l iau ca sa nu fac ceea ce am facut cu HTC-ul , adica sa vad ca nu-mi place si sa-l vand . Mie imi place absolut tot la G2 si consider ca G3 cu rezolutia aia are fps mai mic ca G2 in jocuri + ca pot instala CloudyG3 si sa am experienta de pe un G3 . Nu cheltuiesc banii , ii pastrez pana aproape de Craciun si imi fac atunci un cadou frumos...o sa am si mai mult timp de uitat la telefoane in vacanta de iarna.Pana atunci , trebuie sa indeplinesc prima conditie cu notele .

Cand am luat examenul in a 8-a aveam un xperia GO si spun eu in gand "ba , telefon am , se misca binisor , vreau tableta" si mi-a luat tab 2 7.0 , dupa mi s-a stricat telefonul , inainte sa incep a 9-a...si de atunci vreau eu telefon ...toti au smartphone in afara de mine , ceea ce ma intriga e faptul ca abia stiu sa le foloseasca :( .

Cum zicea si Andrei, dacă p5 quad-ul lui duce orice pe maxim acum, peste 1 an-2 nu vad de ce nu ar duce si g2.

Si la mine pe n7 merge absolut orice joc fara pic de lag, mai puțin Despicable me care e prea prost optimizat.

M-am gandit la ceva...mai stiti cum a fost LG cu G2-ul ? Structura nexus-ului cu baterie mai mare si functii in plus . Acum se va lansa N6 si motorola droid turbo , ma gandesc ca troid turbo va face exact acelasi lucru care l-a facut si LG . Aparent , Droid Turbo si N6 au specificatii similare (procesor , ram ) , dar droid turbo baterie mai mare si ecran mai mic , s-ar putea sa fie alternativa nexus-ului :D .

L.E. acum am vazut ca Droid Turbo ar fi doar pentru Verizon .

Edited by Scootch98

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use