Clicky

Jump to content
candrei

Off Topic V1

Recommended Posts

Tinand cont ca forum-ul nu dispune de un chatbox, cred c-ar fi cuvenit, ca sa nu mai umplem topic-ul de postari aiurea, sa scriem aici, in topic-ul acesta. Ce discutam? Orice. Doar e off-topic. :D

Daca nu e bine venita ideea, rog un moderator sa stearga topic-ul. 

Exista doar o regula: aveti bun-simt!

Am decis sa raman la liceul meu, in clasa mea. Cu SS nu fac nimic in viata. Mi-as inchide orizonturile singur. Mate-info iar apoi merg la Constructii.

Topic mamut, da. De asta am pus v1. La X pagini trecem la "Off topic Vy". :D

Mă băieți, când se poate desființa o clasa din liceu?

Suntem 17 în clasa și 5 vor sa se transfer, avem cel mai bun diriginte din tot județul.

Și totuși dacă se ajunge la desființarea clasei, se poate face ceva? Adică dacă limita e de 13 prunci și noi suntem 10, se poate smecherii?

Mă băieți, când se poate desființa o clasa din liceu?

Suntem 17 în clasa și 5 vor sa se transfer, avem cel mai bun diriginte din tot județul.

Și totuși dacă se ajunge la desființarea clasei, se poate face ceva? Adică dacă limita e de 13 prunci și noi suntem 10, se poate smecherii?

Mai nimic. Trebuie sa se descurce dirigintele și sa cunoască pe cine trebuie, altfel va împarte pe la alte clase.

Ion l-am citit și eu prin iunie. Moromeții m-am apucat acum ceva timp de primul volum dar spre rușinea mea nu l-am terminat. Baltagul ați citit?

De vreo 3 ori.

Am citit si eu din Ion , ma cam plictiseste , dar trebuie citit . Acum sunt la Povestea lui Harap Alb , basm pe care l-am citit acum cativa ani si recitit in vara asta . Baltagul la fel , m-a plictisit ..totusi , trebuie sa-l recitesc sa mi-l amintesc , macar un rezumat (asta patesti daca nu faci fise de lectura :)) ) . Singurul roman-jurnal facut la liceu care mi-a placut pana acum , este "Romanul adolescentului miop" .

Edited by Scootch98

N-am citit multe cărți cu drag dar pot, cu siguranță, sa îți recomand sa citești toate operele lu Bukovski. Poeme sau proza, omul e genial.

Dacă îți plac poeziile și ești sadic ca mine, citește orice aparține simbolismului. Îți recomand Bacovia sau Verlaine.

Eu cred ca depinde de institutie. La sora mea in clasa a 8.a erau 11 copii si nu s-a desfintat

Trimis de pe LG G2s

Ok.. Și atunci care e numărul minim de elevi într-o clasa?

Uite, la mine la liceu s-a desfiintat o clasa si au fost repartizati elevii in 2 clase, 8 la mine in clasa, 8 la alta. Cu 16 copii, s-a dus clasa.

Vai.... 🙠🙇 ðŸ™

Bine, dar noi suntem singura clasa de a 9a din tot liceul la profilul asta.

La voi bănuiesc ca sunt mai multe clase cu acelasi profil.

E legal sa ne mute cum vor ei? De la un profil la altul.

Ia uitați-vă, lume dragă, ce copii cuminți! Nici nu-mi vine sa cred.

Într-un topic numit off topic, toată lumea e...on topic. Nice!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Aaa, scuze, credeam ca stați împreună și ea e în alta camera. :))

Edited by Sebi

Intrebare adresata userilor care mai sunt inca la scoala/liceu .

Colegii vostri de clasa cum sunt ? Eu m-am saturat de ei , numai tigari si bautura au in cap . Nu inteleg de ce ...credeam ca daca merg la un liceu unde s-a intrat cu 8(cea mai mica medie) si 9.33 cea mai mare , vor fi oameni normali , mai ales ca suntem clasa de stiinte . Fac glume de santier(adresate mie sau colegilor care invata mai mult) si se cred aia populari din clasa . Unul din ei au pus acum cateva minute o poza prin care ironiza "tocilara" clasei , eu i-am spus s-o stearga ca nu e OK , din care i-a venit ideea ca imi place de ea si mai multi au sarit pentru el ca trebuie sa ma bata pentru asta(nu , nu mi-e teama de asta , stiu ca nu mi se va intampla nimic) . Nu inteleg ce e in neregula cu generatia asta , dar o urasc .Cand ies de la scoala , toti cu tigara in gura , Ies cu un coleg care il credeam normal si imi arata ca s-a taiat cu lama , de atunci nu prea mai vorbesc cu el . Nu respecta deloc profesorii , mesaje + facebook toata ziua si dupa se mira de ce au ramas corijenti "ca ei au invatat" . Vreau doar sa stiu , colegii vostri sunt la fel ?

Edited by Scootch98

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use