Clicky

Jump to content
Alexandru Cristian

Windows 10. Discutii generale

Recommended Posts

Buie MSA!

Mi-ar fi plăcut să pot face un Clean Install de Win10.

Știu că ei vor să ne ajute păstrând aplicații și setări, dar nimic nu miroase mai bine ca un Windows nou.

Later edit.

Ba se poate. Dar așa mic e butonul de "chose what to keep" încât prima dată nu l-am văzut.

Data viitoare fac Clean Install.

trimis cu eforturi dupe tabloul nevestii

Am tot citit un zvon pe net cum ca daca folosești ultima versiune de Preview (build 10130) si ești logat cu un cont de Microsoft.

In momentul care va aparea Windows 10 final vei putea face upgrade gratuit si acesta va ramane genuine si activat.

Sent from my LG-D855

Da cred ca cel mai sigur aici . Mi-am adus aminte aseara de chestia asta si am instalat versiunea Preview pe un laptop sa vad ce o fi pe 29.
App de variantele Windows 7 Starter știți ceva? O sa primească update la 10? Ca am un Asus Eee pc care are asa ceva instalat pe el.

Sent from my LG-D855

10130 merge ca porcul pe racheta mea de ASUS.

Back to 8.

Da, și la mine se împiedică aiurea.

Și n-ar avea de ce. I7, 16G DDR3, Video 5G.

Ar trebui să zboare.

S-a anunțat pe undeva cam pe când va aparea RTM-ul ?

Send from non-Apple device: Note 4 SM-N910U

Exista si licente electronice. Eu am prelungire pe un an la Office 365 pe baza ofertei cu telefonul. Nu am factura, timbru sau CD. Si e plin de software pe care il cumperi on-line, nu primesti factura si primesti serialul pe email. Eventual un email care tine loc de document, dar nu are nici o legatura cu legislatia romaneasca in materie fiscala. Dar dpdvd al producatorului software sunt cat se poate de OK. La fel cu aplicatiile din Store-uri.

Institutia respectiva ar trebui si ea sa treaca in mileniul asta.

Da, știu. Dar din câte mi-a spus amicul, la Bill Gates merge altfel.

Și am avut și eu un control și mi s-a cerut suportul, care poate fi CD sau însăși hdd-ul pc-ului cu partiție dedicată, factura și timbrul.

Dracu să-i ia!

Send from non-Apple device: Note 4 SM-N910U

8 is dă șiiiit! Zece e de consumat timpul și de instalat în 28 iulie.

Pregatiti pentru marele update ??

Am cateva intrebare daca ma puteti lamuri, am cautat pe net dar nu am gasit mai nimic.
1. Update-ul la Win10 o sa se faca ca o reinstalare de windows sau pur si simplu ca un  update fara sa se piarda date de pe PC?

Iar

2. In momentul de fata am Win 8.1 dupa ce voi face update la Win10 daca vreau sa reintalez win10 ce fac ? Instalez mai intai Win 8.1 si apoi fac iar update-ul la Win 10 ? ... Bine ar fi ca in contul nostru Microsoft sa primim un key pentru Win 10 .

Da, parca ceva cu 20, dar nu eram sigur de luna, iunie sau iulie.

Asa incat, mai avem o luna, timp in care sper sa-l rezolve, ca mergea ca o cizma.

Windows 10 preview are Inca multe de rezolvat, de la compatibilitate HDMI out pana la WIDI, astea doua, m-au facut sa dau blam, feedback negativ si return la Windows 8.1 update ;)

Sent from my Mi 4i using Tapatalk

Așa mi s-a părut și mie, destule lucruri mergeau anapoda sau scârțâiau serios.

Nu știu în ce măsură vor reuși până la sfârșitul lunii, dar la ce au în ogradă, presupun că vor înjgheba ceva. Apoi vor veni cu sp1.

Sunt curios dacă va ieși mai repede decât la sistemele anterioare sau dacă vor rezolva mici probleme prin update-uri mici și dese.

Cât privește 8-ul, e absolut groaznic ca și experiență în utilizarea pe PC-uri normale. N-am folosit pe touch-screen, dar ori de câte ori pun cuiva un 8, îl cosmetizez de iese fum din el.

Send from non-Apple device and I'm proud of it: Note 4 SM-N910U

eu sunt de acord DOAR cu faza ca in starea curenta si cu update-ul care l-am avut pana acum 2 saptamani WIN10 sucks.

NU SUNT DE ACORD cu ce zice meser legat de wingoz8 si experienta de utilizare.

NU este nimic diferit in experienta de zi de zi fata de windows7.

daca te referi la mouse spre stanga ca sa ajungi la shut down... e o nimica toata.

in rest, dupa 3 minute de mesterit la setari (la care mesteresc oricum la fiecare windows) win meu 8 e exact ca orice windows pe care l-am avut inainte.

in rest... win8.1 e crunt. laptopul meu NU SE INTELEGE DELOC cu el.

asa ca... win8 pro curat (fara nici un fel de update-uri)... e solutia perfecta pentru mine.

Nu stiu daca e de la Windows dar..

Pe orice forum intru si dau quote la ceva, prima data nu se ia comanda. Ma pune sa scriu dar nu apare si citatul. Daca mai dau odata, merge.

Si are predictive. Cum o dezactivez? Mi-e lene sa caut pe Google. :D Pardon, Bing.

eu sunt de acord DOAR cu faza ca in starea curenta si cu update-ul care l-am avut pana acum 2 saptamani WIN10 sucks.

NU SUNT DE ACORD cu ce zice meser legat de wingoz8 si experienta de utilizare.

NU este nimic diferit in experienta de zi de zi fata de windows7.

daca te referi la mouse spre stanga ca sa ajungi la shut down... e o nimica toata.

in rest, dupa 3 minute de mesterit la setari (la care mesteresc oricum la fiecare windows) win meu 8 e exact ca orice windows pe care l-am avut inainte.

in rest... win8.1 e crunt. laptopul meu NU SE INTELEGE DELOC cu el.

asa ca... win8 pro curat (fara nici un fel de update-uri)... e solutia perfecta pentru mine.

Pai asta spuneam si eu, Doddo. Il mesteresti. Asa fac si eu. Buton de start, desktop clasic, etc.

Cu toate astea, e groaznic cand deschide porcariile alea ale lui. Setarile de wifi, deschide mizeria aia albastra in dreapta si multe altele asemenea.

Fără buton start. Nu e nevoie de dânsul.

Eu doar Explorerul îl meșteresc, să meargă cu single click, workgroup, setări de performanță și gata.

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Tocmai explorerul putin extins imi place la 8. De fapt, este singurul lucru care-mi place. In rest, sa nu-l vad.

madarfacar!

am facut si eu ca tot romanul lacom update la win8.1

ca sa mearga repede am facut cu VPN inchis, deci cu IP de romanica.

credeti ca mi-a aparut aplicatia de rezervare a win10?

nici vorba.

drept urmare m-am resemnat.

apoi, acum, am dat un restart din motive ca asa a vrut muschiul meu sternocleudomastoidian...

s-a conectat frumos VPN pe IP de olanda... si...

CIUPRIZA!

am icoana pentru rezervat win10.

Puie Maximala!

Corect e Puie Paximala. 

In continuare, solicit explicatii la "de ce rezervare?". E un fel de "pe cartela" ca pe vremea stirizei de la noi si daca ai rezervare se cheama ca mananci de la restaurantul partidului ?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...

Important Information

Terms of Use