Clicky

Jump to content
Alexandru Cristian

Windows 10. Discutii generale

Recommended Posts

Articolul e scris ca să fie. Nu sunt de acord cu nici unul din punctele lui. Cică lipsesc programele de redare CD și DVD. Îl doare mintea să descarce unul și să nu se mai plângă de programele implicite impuse de Microsoft. Nu are nici o noimă articolul. Moving on...

Totuși cu ferestre de dialog de diverse forme și culori, cu Control panel și Settings are dreptate.

Q: Is this beef?

A: Of horse!

Culorile sunt diferite ca să atragă atenția. Gândiți-vă ca Lollipop face la fel cu bara de stare, se colorează diferit în funcție de culoarea aplicației. Iar legat de setări, Microsoft a schimbat mereu câte ceva. Chiar și Windows 8.1 e la fel, a schimbat multe. Eu voi folosi oricum Control Panel clasic.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Guest Deio

Asta e nesimtire ca tabletele cu spatiu eMMC au stocare limitata, de ce sa imi umplu eu stocarea cu mizeria lor?

La job am primit un Lenovo Thinkpad... Tanc.

Wingoz zece.

Mâine primesc și monitor.

Cer unul de 24 de inch.

trimis "după" ceva telefon Samsung

Åži pe Windows 8.1 a venit un pachet de actualizări. Cele mai multe sunt patch-uri de securitate.

Salutare și bine v-am regăsit :)!

Am și eu o problemă cu acest magnific sistem de operare anume Wingoz 10. Pe scurt nu știu ce dracu are dar se deconectează de la rețeaua de net din 15 în 15 minute. Eu habar nu am cum să rezolv această problemă..

Voi v-ați confruntat cu așa ceva? Că deja devine frustrant când mă uit pe Youtube la ceva și pac îmi dă browserul eroare că se deconectează de la net

Mersi! :D

Posibil sa fie de la driverul de la placa de retea,ai incercat sa-i faci update sau sa cauti la producator ultimul driver disponibil? Vezi sa nu ai si ceva setari aiurea facute la placa de retea :-??

Nu am nimic la placa de rețea..:D. Adică pe Windows 8.1 Pro nu m-am confruntat niciodată cu această problemă; nu am căutat un nou driver, cred că o să mă uit pe site-ul Asus. Am întrebat pentru că vreau să știu dacă este de la sistemul de operare 

Poate sa fie o incompatibilitate la driver,a patit un vecin de-al meu cand a trecut de la 7 la 10 :D ii facea figuri pppoe-ul in win 10 cu placa de retea. Pana la urma si-a cumparat un router si merge totul bine :D

Și la mine face probleme tot pe PPOE. Adică se deconectează aiurea și asta de când am instalat Wingoz 10. Și eu am trecut de la 8.1 la 10 iar pe 8.1 n-am avut așa ceva....

Incearca mai intai sa-i faci update la driverul placii de retea,daca nu merge din device manager si update driver cauta pe net placa ta de retea si trebuie sa-i gasesti driver daca e de la intel sau realtek

Azi mi am pus windows 10 pro pe laptop.

Am intampinat unele probleme:

Viteza la net mica, fata de win7 de pe laptop ul precedent.( un caca de dual core )

Cateodata parca se misca greu, agata, ceea ce nu ar trebui sa faca la 4720hq, 8gb ram si gtx 960m de 4gb.

Ce pot face?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Edited by Gabii

Caută driverele pentru Windows 10, nu le lăsa pe cele instalate de el. Windows 8 se mișcă mai bine ca Windows 7 și 10-le nu l-am testat încă. Cel mai important e să ai driverele potrivite, caută-le pe site-ul producătorului.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use