Clicky

Jump to content
Alexandru Cristian

Windows 10. Discutii generale

Recommended Posts

Nu, amu nu am ce sa fac. :(

Cand ajung poate il pun si eu pe cel "orijinal" daca am chef....

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Ne fură?

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Oh, snap!

Mănânc cai? Qashqai!

Mă întreb.....ăsta este forum Windows sau de telefoane.....

Sau eu sunt aliens ....

Sent from my LG G3

Mda, trebuie să recunosc, sunt aliens....

Sent from my LG G3

E în zona de telefoane. Mutăm topicul sau facem unul nou numai pentru desktop-uri.

Obositi ?

FORUM Mobilissimo.ro (telefoane mobile, tablete si operatori de telefonie mobila)  â†’ Altele  â†’ Discutii despre laptop, desktop, servere si periferice  â†’ Sisteme de operare si aplicatii

Eu zic să vă faceți forum de Windows ;)

Prea mult off-topic pe acest forum.

Prea multe notificări pe mail am zis că s-a lansat.....si când colo....prostii despre w10 :(

Sent from my LG G3

Am crezut inițial că e în zona pentru telefoane mobile. E totuși la altele, în zona " Discutii despre laptop, desktop, servere si periferice". Se mai numește și "Discuții generale". E normal să mai fie și offtopic. Legat de Windows 10 Mobile, am citit că îl lansează prin octombrie.

eu ma declar multumit de wingoz 10

nu difera de wingoz 95

wingoz misomnium

wingoz xp

wingoz 7

wingoz 8

face exact acelasi lucru.

ca-l face altfel.

ca e altfel colorat?

who cares?

Guest Deio

Asa arata pe lopata Suprafata.

Tine bine la baterie, se misca impecabil deocamdata si pot spune ca e cam prea "touch friendly" cu si fara Tablet Mode, cam arata simplist.

W10.jpg

W10_1.jpg

W10_2.jpg

imi plac lecturile lui unchi "De(i)o"

il urmareste pe FB pe "mnezo", citeste biblia pentru sceptici si se ia de guler cu ateii...

si BLASFEMIE!!!

foloseste Chrome!

Guest Deio

Mai citesc si OFCR si alte site-uri.

Daca va dau Favorites ale mele... Biblioteca Bucuresti aia digitala e pistol cu apa :P

Numai ca nu am cont FB. Site-urile astea sunt publice si doar le urmaresc.

Iar pe tableta Windows 10 imi place mai mult, arata mai bine ca W8.1 si tastatura virtuala e mai usor de folosit.

Chrome e bun ca il folosesc de pe 5 dispozitive si tab-urile deschise le citesc de pe ele

Madărfacăr!

Nu vede card reader USB 3.0

Mănânc cai? Qashqai!

Am 2 nelamuriri .

1. Win 10 isi instaleaza singur driverele pentru componentele Pc-ului , corect? intreb asta ca daca intru si ma uit la "Device Manager" placa mea audio nu este instalata, si am cautat pe net dar am gasit doar driver varianta beta si e pentru Win8.1 . Sa incerc sa pun acest driver ??

2. Am un laptop pe care am avut instalat Windows 10 Technical Preview iar azi de dim cand am folosit laptopul am vazut ca am multe update-uri de facut(dar nu m-am uitat sa vad exect ce update-uri sunt) si i-am dat sa le faca, dupa un tip si-a dat restart si a inceput sa instaleze Win 10 PRO. In momentul de fata am pe el instalat Win 10 Pro si daca intru si ma uit imi scrie ca este si activat. Pana la urma a fost adevarata faza ca cei care au utilizat Windows 10 Technical Preview primesc Win 10 PRO ????

post-24-0-42125000-1438450234_thumb.png

@flu: Windows instaleză driverele dacă le găsește. Ce placă de sunet ai?

Legat de Technical Preview, update-ul gratuit e de la Win7 și Win8 la WIn10. Ești primul de care aud că a avut Technical Preview și acum, după trecerea la Win10 final, are Windows activat. Fă un backup cu un program, ca să fie, dacă ai licență.

Guest Deio

@Innoxius, mie imi place noul Start Menu, uita ce am zis negativ pana acum de Windows 10 :))

E mai interactiv, nu mai e nevoie sa ai acel Metro/Modern UI, care era confuz si inutil pentru ca 90% din timp il petreceai in Desktop Mode. Probabil si-au dat seama de asta si au rectificat-o.

Surface e splendid in W10, au facut mult mai prietenos pentru degete si stylus, dar au cam dat-o in bara cu laptopuri/desktopuri. Interfata e prea "touch friendly" si optiunile sunt putine, butoanele sunt mari se observa ca plangerile mele au fost auzite de Nadella :P. Totusi, utilizatorii clasici vor fi putin speriati de noua interfata.

@flu Te rog fa urmatoarea chestie. Ai la Device Manager, Properties pe driverul "Multimedia..." - Driver Details, Hardware Id's si fa copy/paste pe acel ID sa vad cine il produce.

Alternativ, daca nu te descurci, poti incerca Driver Pack Solution e legal contine toti driverii din lume. Sigur vei reusi. In general, poti pune si driver de Windows 8.1, la sunet. La video sigur nu mai poti.

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

Terms of Use