Clicky

Jump to content
Alexandru Cristian

Windows 10. Discutii generale

Recommended Posts

Eu folosesc un soft pe Windows (SARDU)pentru a face un stick bootabil. Nu am reușit să bootez sub nici o formă Windows 7 sau mai nou cu stick făcut cu softuri pe Linux. SARDU are și variantă de Linux și e gratuit http://www.sarducd.it/downloads.html

Why? Ce motiv aș avea să doresc să ascult muzica de pe telefon pe laptop? Why?

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Am vrut doar sa spun ca merge. Muzica o transfer prin USB si ascult direct de pe laptop.

Pentru a face stick boot-abil pe Windows, folosește "Rufus" este gratis și foarte simplu

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

No ,ca n-ai citit. Cand am spus "am linux" , nu ma laudam , ma plangeam ca nu pot face stick bootabil windows...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Păi și dacă ai Linux, ce? Presupun că partițiile sunt în alt format, nu?

Bagi un Hiren și formatezi în ntfs.

Mă gândesc că ar trebui să poți face asta, pentru că nu știu cu e cu Linux-ul.

Nu vreau sa spun vreo prostie, dar mi-au venit laptopuri noi cu Linux pe ele și le-am radiat de nu s-au văzut.

Send from non-Apple device and I'm proud of it: Note 4 SM-N910U

Eu tot rod Asus ul meu și nu mă decid cum e mai ușor de folosit... Cu modul tabletă activat sau nu. Și asta de peste trei zile și tot click click și dat degete pe ecran. Bașca că sunt curios câtă lățime de bandă își trage singur

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Nu. Că m-a citit că-s român.

Indiferent ce setări am modificat...

"Nu e disponibil în partea ta de lume. Sunteți un neam de hoți".

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Ca veni vorba, a incercat cineva Cortana ?

Da , e iubirea mea , toata ziua vorbim :). Si pe telefon , acum si pe PC. Merge ok , i-am spus sa-mi spuna un banc si a avut si intonatie :D.

Am reusit pana la urma sa fac stick bootabil cu win10 home edition(luat de la ei de pe site) cu ajutorul lui @deiuma , multumesc! Ok , problema e ca mi-a cerut activation key , am dat skip , m-am gandut ca imi activeaza ei mai tarziu , dar nu , n-au activat. Si cu varianta asta nu ma lasa sa personalizez interfata+alte limitari. Acum eu am luat un win 7 gandindu-ma ca imi dau ei update la win 10. Imi apare ca am 30 zile sa-l activez , dar nu stiu daca imi vor da update...si nu stu ce sa fac. Daca stie cineva , dati un PM , dar stiam ca ofera update chiar daca nu-l ai cumparat...

Nici la mine nu s-a activat, dar nu-i stres, că rezolv eu, doar că nu am avut timp. N-am mai așteptat nici eu să-mi vină update-ul și tot cu stick am făcut și eu

Send from non-Apple device and I'm proud of it: Note 4 SM-N910U

Am rezolvat acum. Au ei un tool pe site prin care poti grabii update-ul. Tocmai ce-am instalat driverul placii video. N-am dormit toata noaptea , dar n-am stat de pc...in dimineata asta stau.

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk

Foarte tare Windows 10 asta. Mi-a crapat din senin si nu stie startup repair Imi da o eroare care cica e legata de driverul de la placa video si se restarteaza intr-una. Acum tre sa fac un stick bootabil cu Windows 10 ca sa-l repar. Evident, by default nu mai poti boota in safe mod, trebuie sa activezi safe mod-ul, dar cum al meu e crapat, ciuciu. Yuck Fou, Bill!

Sent from my LG G3-D855

Bill e inocent, nu-l mai înjurați degeaba. Am citit că Win10 instalat peste Win8 nu merge chiar așa de bine ca un Win10 instalat pe curat. Åži Win7 avea nevoie de măcar 2 GB ca să funcționeze decent. Cred că Win8/Win10 are nevoie de vreo 3-4.

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

Terms of Use