Clicky

Jump to content

Forum iPhone 6 Plus - Phablet Apple de dimensiuni gigantice (Unboxing, Review, Galerie Foto, Benchmarks și Preț)

Recommended Posts

L-am testat si eu la o reprezentanta Apple intr-un mall, am ramas socat cand l-am luat in mana, sta perfect, ce este aspectul frumos, la atingere e si mai placut.

E superb, chiar si cu problema bendgate, daca as avea bani l-as cumpara, dar nu-mi permit financiar :D

• Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nici nu s-au chinuit prea mult cu inovația. Cine știe ce tehnologie existenta mai reinventează la următoarea lansare. De ce nu are IOS lag? Pentru ca nu e asa complex ca Androidul. Pe IOS merg doar do

Intrebare pe forum: "La ce sa fiu atent cand imi cumpar un iPhone 6 SH ?". Raspuns "La cute"

iPhone 6 Plus   Mobilissimo.ro prezintă telefonul iPhone 6 Plus, oferit în teste de către Quickmobile.ro. Terminalul vine cu ecran Full HD de 5.5 inch, carcasă metalică rotunjită și cameră iSight de

Posted Images

Al lor FHD e "resolutionary" :))

Trebuie sa fim putin mai ingaduitori cu Apple, e prima lor tentativa de lopata. Desi nu se vinde asa bine, daca e sa ii credem pe Appleinsider, dar nu e un telefon de lepadat. E scump, e mai putin functional ca un Note 4, dar primesti un sistem operare consistent si stabil.

Puteau pune 2GB totusi pe el. Sa nu imi spuneti ca nu sacadeaza cand ai deschise o droaie de "maruntisuri" (Whatsapp, Viber, Yahoo, Facebook, Google Plus) si faci tranzitii prin ele. Cand deschizi 2 taburi Chrome, la al treilea face refresh la primul.

Nu poti pune un AdBlock pe el, chiar si cu Jailbreak nu merge. Nu ai acces root, sunt niste lipsuri, carora nu pot trece cu vederea. Nu poti face debloat si alte neajunsuri. Camera e depasita, chiar daca e "iSight" cu OIS. Are zgomot pe lumina redusa si la zoom, dispar detalii. La Note 4 cu 16MP, vezi mai multe detalii. Conteaza cand faci poze la piese marunte la un laptop si vrei sa stii ce cod are MOSFET-ul nr 50 :))

Ecranul e frumos, luminos, IPS, mai bune culori ca la AMOLED, orice ar spune iubitorii de Samsung si mai nou Nexus 6. Aici nimic de zis. Si e clar, e perfect. Nu trebuie rezolutie mai mare. Inutil 4K 100K :P

Nu am apucat sa vad cat il tine bateria ca nu il mai am :(, dar poate 2 zile ar duce, cu indulgenta. Poate ne spune Erwin, ca il utilizeaza des si un review cu VideoLoop 50% luminozitate nu reflecta realitatea.

Mai ales daca se da mult pe 3G

Cu toata frumusetea lui nu voi îndrăzni la marul lăudat de de anul asta. Si din cauza unor probleme financiare neprevăzute dar si pentru ca mărul cu S in coada e mai dulce vorbind in metafore până la capăt.

In momentul asta Nokia 1520 îmi satisface cu vârf si îndesat nevoia de paleta , a se citit phablet :), cat si stilul meu pt noncomformism si anume ca blackberry passport mi-a facut cu ochiul. Lipsa de aplicații pe WP si obisnuinta creata dupa luni bune cu acest fapt , mă infraneaza sa testez iar marea cu degetul :) am auzit ca poti ocoli acest neajuns prin aplicatii android insa simplitatea si nativitatea unui,magazin oficial e imbatabila.

Cam atat am avut de spus in mare despre iphonelul 6 plus . E frumos si e pe drumul cel bun. :)

Edited by danielcarpo
  • 5 months later...