Clicky

Jump to content
Szilárd Ervin Szőgyenyi

Forum iPhone 6 Plus - Phablet Apple de dimensiuni gigantice (Unboxing, Review, Galerie Foto, Benchmarks și Preț)

Recommended Posts

Daca e ceva de apreciat la Apple sunt :

1. Inovația atunci când aduc ceva cu adevărat nou, de exemplu in IOS 8 vin cu 'metal' , daca reușesc va fi de apreciat :https://developer.apple.com/ios8/

Metal-http://www.cnet.com/news/apple-supercharges-ios-gaming-with-metal/

2. AIO - a se vedea bucuria de AppleTv ce o vor scoate, pe baza a ce am descris mai sus, posibil sa fie si o consola acolo

3. Design, ca nu exista altceva de bine , sunt overprice la orice device, pana si la un amarat de cablu date...

Am avut Iphone, nu-mi mai trebuie nici 10 version, dar un AppleTv daca e consola build-in si se poate face jailbreak, poate o iau la un test...

Sent from my Mototola XT1033 Tapatalk 2

Edited by reflavius

Guest Deio

Descoperit problema, majora. Multe jocuri nu ruleaza corect pe iPhone Plus, datorita rezolutiei atipice de 1080p. Si cum ziceam si pe site, iPhone 6 Plus se identifica pe AppStore ca iPadMini sau Air, unul din ele pentru ca aplicatia descarcata este pentru rezolutia de 2048x1536.

Descoperit problema, majora. Multe jocuri nu ruleaza corect pe iPhone Plus, datorita rezolutiei atipice de 1080p. Si cum ziceam si pe site, iPhone 6 Plus se identifica pe AppStore ca iPadMini sau Air, unul din ele pentru ca aplicatia descarcata este pentru rezolutia de 2048x1536.

Na, ca au ajuns si ei la acelasi nivel de fragmentare ca Android, in ceea ce priveste rezolutia si in curand si update-urile. Mai jos de 4S parca nu merge IOS 8.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Ti se pare anormal ca iph 4 sa nu primeasca iOS8? Totusi e de 4 ani imediat

Trimis de pe LG G2s

Guest Deio

Rezolutiile Apple erau mereu un factor de 568x320 pixeli, acum s-a transformat in ceva atipic pentru ei pentru ca nu au aplicatiile specifice 1080p.

Acum problema nu e neaparat Apple ci a dezvoltatoriilor, dar cauza este Apple, pentru ca schimbadu-si rezolutia de baza la Plus, multe aplicatii nu vor favoriza aceasta rezolutie prea bine. Unele merg, dar eu pana acum am gasit doar la Angry Birds Go, care nu e vechi.

Mai instalez jocuri si am sa vad.

Nu stiu daca e normal sau anormal, stiu ca asta era un motiv de android bashing printre iPhans: noi primim ultimul update imediat pe orice model. Uite ca n-o sa-l mai primeasca si probabil IOS9 va rade accesul pentru iPhone 5 si tot asa. It was bound to happen.

Adevarul e ca la suport Apple sta mai bine ca Android. Versiunea e disponibila pentru toti utilizatorii simultan, nu mai stai dupa operatori si producatori.

Tot mai bine decat sa stau intr-un mar fermecat, ce crezi ca tusesc ca pe Redmi Note nu am KK, fi sigur ca ma doare tare rau in spatele Lion-lui, oricum MIUI m-a lasat masca cu personalizarile si finisajele lui, habar nu aveam ca poti traii fara ultimul android, oricum diferente esentiale nu sunt in nici un OS, nu pot sa uit 3h petrecute la trecerea de la WP 8 la WP 8.1...voi evita WP pentru asta cum IOS nu va exista din cauza unei cretine metode de autentificare unice prin ITunes cu limitare de autentificari, ever cretinatate pe bani tai mai mare nu vei vedea...prefer robo andro :)

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk 2

Da-o in lofos nu s-a schimbat, e acolo, de mai bine de 4 ani !

https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/md/terms.html

Primul (I), oricum imi place cum peste 100 de milioane ignora asta ....bravo lor :)

Edited by reflavius

Si tu folosesti mai mult de 5 pc-uri si 5 iPads sau iPhones? Nu mi se pare o problema asta. 10 device-uri e o limita decenta, mai ales ca ai optiunea sa le dezasociezi.

Eu nu, o firma DA, insa imi pare aberant sa depind de ei pe banii mei, timpul meu, prostia cui vrea....oricum e un subiect inchis pentru mine Apple....

Edited by reflavius

Problema apare la copii de restaureaza sistemul de operare de 4X pe luna la "pisiu", astea au probleme grave. :D

Sent from my iPad using Tapatalk

Guest Deio

Solutia este sa faci "PC unbind" si sa nu folosesti mai multe PC-uri cu un singur telefon/tableta.

Eu iPad nu mai folosesc impreuna cu PC de 2 ani. Folosesc iCloud pentru restaurare jocuri si savegame-uri. Poze nu tin pe mere muscate, ca ajung ca si Kate Upton :))

Guest Deio

Stiu ca am mai pus in forumul cu Accesorii pt Telefoanele noastre o husa pentru Note 3. Nu le fac reclama la site, desi Mobilissimo lucreaza in parteneriat cu Mobiledirect si mereu primesc produse in teste, dar....

O husa al dracului de buna este si asta pentru Plus:  https://www.mobiledirect.ro/husa-iphone-6-plus-5-5---uag-aero-cu-folie-protectie-ecran_iy2z2t2s2.html

Imi plac husele Military, desi iti fac caramida telefonul, dar la Plus trebuie :)) Ma gandesc sa imi iau una, pentru ca cea la Note 3 renunt, poate reusesc sa ma invart de un Note 4 totusi si Plusul nu vreau sa il fac praf cat il tin...

Guest Deio

Cica inseamna asta:

Urban Armor Gear Cases are approved by Met Laboratories, Inc., a NEBS Certified testing laboratory. This testing confirms devices protected by UAG cases are compliant with MIL-STD-810G 516.6

urban-armor-gear-phone-protection.png?32To achieve this certification, a device must be dropped from a height of 48 inches, on each face, corner, and back. The device is dropped a total of 26 times and must function properly after the test, while not sustaining any damage to the touch screen.

MIL-STD 810G-516.6 compliant case will withstand the inevitable bumps and shocks of an extreme, active lifestyle.

Vine si cu folie proprie.

Guest Deio

Drac stie. Am comandat-o :) Vedem daca rezista la o cazatura din elicopterul acela rosu de se plimba pe deasupra Timisorii. (SMURD - Eurocopter EC-135)

1 x Set 2 folii de protectie ecran Samsung Google Asus Nexus 7 II 2013 - Ultraclear 29.99 Lei 1 x Husa iPhone 6 Plus 5.5 - UAG Aero cu folie protectie ecran 119.99 Lei Subtotal:     149.98 Lei Cost transport:     0 Lei

Nu stiu cum fac ei testele, dar eu am un prieten caruia i-a crapat ecranul iPhone-ului, purtand o husa fix ca asta. Si nici macar n-a picat pe fata telefonul si nici de la o distanta mare. De unde concluzia ca testele sunt irelevante.