Clicky

Jump to content

Forum iPhone 6 Plus - Phablet Apple de dimensiuni gigantice (Unboxing, Review, Galerie Foto, Benchmarks și Preț)

Recommended Posts

Ei hai ca poti. Eu cum pun de pe telefon? :rolleyes: Oi fi avand penita, dar merge si cu degetul, "the most precise input in the world" ca sa citez pe "regretatul carturar" al merelor.

Nici eu nu salivez. Si tin in mana doua lopeti.

Sunt bune cand ploua, am vasle :))

• Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nici nu s-au chinuit prea mult cu inovația. Cine știe ce tehnologie existenta mai reinventează la următoarea lansare. De ce nu are IOS lag? Pentru ca nu e asa complex ca Androidul. Pe IOS merg doar do

Intrebare pe forum: "La ce sa fiu atent cand imi cumpar un iPhone 6 SH ?". Raspuns "La cute"

iPhone 6 Plus   Mobilissimo.ro prezintă telefonul iPhone 6 Plus, oferit în teste de către Quickmobile.ro. Terminalul vine cu ecran Full HD de 5.5 inch, carcasă metalică rotunjită și cameră iSight de

Posted Images

@VladPaul. La 4.7 nu ai nevoie de FHD, oricum nu destingi pixelii de la 300ppi in sus. L-am comparat cu al meu care are 420ppi si e extrem de mica diferenta, e super ecranul. Led-ul de notificari chiar ar fi trebuit implementat. IR-ul l-am folosit de maxim 3 ori, m-as putea lipsi de el. Radio ascult doar acasa. Nu vad nici o diferenta ca are OIS camera mea, pozele pe care le face iphone 6 sunt mult peste. OTG n-am folosit niciodata, nici nu stiu la ce foloseste. Nu sunt appleboy, dar chiar arata bine si isi face treaba la fel de bine iPhone 6

Trimis de pe LG G2s

Anul asta sigur nu-mi iau iPhone.(2015, ca 2014 e pe terminate). Cam in 2 ani cand apare iPhone 7, sper sa nu mai aiba nici un defect, nu ar avea rost sa iau atunci iphone 6, le atunci va fi invechit. Nu parasesc android-ul in urmatorii 2 ani, doar daca as avea ocazia sa dau G2.ul pe un 5s gold.

Trimis de pe LG G2s

Te gandesti putin cat s-a investit in optimizare pana s-a ajuns la nivelul asta? Sau crezi ca platesti numai materialele?

Trimis de pe LG G2s

Mă, dă-i dracu'.

Păi ia fă tu o înmulțire simplă intre rezoluția h si v de la un iPhone si fă același lucru la un note 4 si ai sa vezi cam câți pixeli trebuiesc gestionați la n4 față de ce măr stricat vrei tu.

Oricum, dacă Apple trebuie apreciat pentru ceva, atunci trebuie apreciat pentru ca a știut să vândă aproape nimic, la prețuri astronomice. Ä‚sta da talent, asta da știință de a vinde.

Când pentru a cumpăra nimic, stai la rânduri de sute de metri, consider că spălarea asta de creier e cumva echivalentă ca amploare nu si ca implicații, cu spălarea de creiere pe care a reușit-o Hitler cu ai săi compatrioți, idioți la acea vreme.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Inainte de seria Nexus, puteau spune ca iPhone e rapid si fluent si fara lag. De cand cu telefoanele astea, libere de bloatware-ul lui nu stiu care, nu se mai poate spune ca nu sunt competitive. Ba mai mult, fac mai multe la jumatate de pret.

Tot la Nexus am ajuns :))

Totusi, nu tuturor le plac. Si cum spune Messer, indoctrinarea face multe. Apple stiu sa vanda, sunt experti in asta.

Investesc enorm in marketing, reclame, au service impecabil, oferte, tot felul de optiuni after-warranty, au buy back si asta conteaza pentru multi.

@Gabi. Asta e altă discuție. Tu explică și socotește câți pixeli trebuie sa gestionezi in 2k fata de hd. Chiar așa, s-a ajuns la măr la fhd? Ca am auzit ca anul ăsta au introdus si ei tastatura Swype. Si landscape.

Si ia citește ce a scris Mihnea. Patetic, nu?

Știi ce nu înțeleg eu? Cat de spălat in cap trebuie sa fii(si ma refer aici la cei din state), sa vrei să-ți cumperi un telefon care nu știe să ia o poză de la cineva, dar sa plătești o șapcă de bani pentru asta?

Ca de multi tasking n-are rost sa vorbim.

Nu știu cat de relevanta e discuția asta pe un forum unde 98% din utilizatori au Android. Un lucru e clar, dacă Samsung, LG, HTC pun rezoluție 2K pe flagship imediat apar reacții :"prea mult, consuma mult, nu se vede diferenta ".

Dacă pune Apple 2K pe IPhone :" superb, totul e atât de crisp, cel mai bun display".

S-a mai spus și înainte, Apple poate vinde și un rahat dacă are logo-ul lor.

La fel de spalati pe cap cat nu sunt in stare sa schimbe un bec fara instalator. De fapt ei sunt in stare, dar nu au voie sa o faca, "nu sunt calificati".

In State nu iti gasesti usor de munca daca stii prea multe, nu au nevoie de cineva "overqualified", serios...

Te gandesti putin cat s-a investit in optimizare pana s-a ajuns la nivelul asta? Sau crezi ca platesti numai materialele?

Trimis de pe LG G2s

Ca și cumpărător de iPhone, de ce ar trebui sa plătesc anual aceeași optimizare? Câți bani? Poate mai multa implicare sa scrie niște linii de cod într-un mod mai eficient...

Ca sa produci un iPhone, costa maxim 200 de dolari. Tu dai pe el 1000.

Ai de capu meu cum sariti pe mine..

@candrei, daca imi dovedesti ca productia iphone-ului atat hardware cat si softare nu costa mai mult de 200 de dolari, eu iti cumpar unul!

Trimis de pe LG G2s

Vlad , nu se va lansa N-aiParte 7 , se va lansa N-aiParte 6s si N-aiParte 6C probabil . candrei , asta spun si eu ..folosesc acelasi soft doi ani sau mai mult cu mici "imbunatatiri", d-asta au aceeasi diagonala pe 4 si 4s /5 si 5s , ca sa nu optimizeze iar os-ul pentru o diagonala diferita(daca gresesc ceva , corectati-ma) .

Edited by Scootch98

Cifrele mai exacte sunt ~256-260$. Pretul de vanzare este 650$, nu 1000, doar la noi in Haiducland sunt asa.

Preturile de productie sau BOM se gasesc pe site-ul IHS iSupply.

Apple face cam 100$ profit de pe urma lui iPhone.

Ceea ce este de-a dreptul fantastic la câte unități vând.

Că eu tot nu mi-i pot scoate din minte pe spălații ăia, care stăteau înșirați pe borduri, așteptând să se deschidă aprozarul cu mere parțial halite.