Clicky

Jump to content

Recommended Posts

În urma unor căzături ușoare, rama cromată de la telefonul meu, a început să se curețe și arată ca dracu.

A schimbat cineva rama asta? Știu că face parte din carcasa de mijloc a telefonului si se schimbă foarte ușor.

Problema este că trebuie s-o cumpăr de la un magazin online și nu știu în ce măsură este originală și de asta întrebam dacă a cumpărat cineva așa ceva.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Am schimbat-o eu la al meu, cam anul trecut pe vremea asta, caci mi se lovise sub butonul de power.

Foarte usor de schimbat, se desfac suruburile, se scoate carcasa (spate, sa zic asa, care e cu tot cu rama), se pune cea noua, se inchid suruburile. :)

Am cumparat de pe etradesupply.com. Mijlocul + capacul spate (care are contactele pt NFC, apropo). Foarte, foarte multumit de calitate, totul bine ambalat + ceva hartii gen factura, pliante. Transportul e cam scummp (am dat cam inc-o data valoarea pieselor), dar merita. E prin TNT, in maxim o saptamana ajunge. Fara vama sau altceva. Direct acasa.

Mai sunt si alte site-uri, dar pe asta l-am testat eu, astfel pot vorbi in cunostinta de cauza. ;)

Edit: Din tara pot recomanda, ca site, gsmnet.ro, are piese si originale si compatibile, se specifica clar, trebuie doar sa fii atent, dar vad ca tot acolo ajungi, daca pui si transportul. Aici insa nu pot spune cum sunt piesele de care ai tu nevoie. Am cumparat alte chestii de la ei, fara probleme. Vezi ca mai vand si swap.

Edited by steff195

Ce înseamnă swap în contextul ăsta?

Mulțumesc pentru răspuns, o să mă uit și eu să văd ceva preturi.

Când intru pe pc îți dau eu un link, probabil mâine.

Dar dă-mi un PM ca sa nu uit :)

Sent from my LG G3 using Tapatalk

Pe site-ul strain recomandat nici vorba de asa ceva, doar pe cel romanesc mai vand swap-uri. Dar se specifica cand e cazul, restul sunt noi.

@Feri: stiu ce recomand... altfel nu postam. Ma rog, el alege de unde vrea...

Mulțumesc pentru răspunsuri. Prefer ceva din România, nu am târguit prea des de pe site-uri de afara. In plus, ma aprind repede cu câte ceva si vreau a doua zi coletul.