Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Innoxius

AppGratis - aplicatii oferite gratuit pentru o zi

Recommended Posts

Deoarece ne-am dat seama ca AppGratis ofera mai mult de o aplicatie gratuita pe zi (ofertele sunt trimise aleator, cate o aplicatie,  pe dispozitive diferite), aici vom posta ce primeste fiecare, pentru a avea o centralizare a ofertelor.

Trebuie sa ai mereu instalata aplicatia AppGratis? Pen' ca duce putin spre malmware.

Nu, trebuie sa o ai instalata in momentul in care instalezi aplicatia care e la oferta. Altfel nu poti debloca oferta. E normal sa fie asa, altfel nimeni n-ar mai instala aplicatia lor.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Aplicatia cu bani ramane asociata contului? Trebuie sa instalez AppGratis ca sa am aplicatia cu bani pe alt telefon (sau daca instalez totul de la zero)? Am spus malmware, dar e putin deplasat. E un software nedorit, dupa ce ai instalat o aplicatie.

Unele raman, Mihai, altele nu. In functie de cum a implementat dezvoltatorul respectiv in-app purchases. Unele sunt asociate contului Google si raman permanent deblocate, pe orice dispozitiv. Asta se rezolva cu un back-up cu Helium, fie ca ai root sau nu. Eu majoritatea le dezinstalez, dupa ce le fac back-up. Tin doar ce folosesc zilnic.

Ai vrea sa ai mereu in spate un om care iti spune ce sa cumperi, doar pentru ca iti spune el si nu ai alta alternativa? Eu nu. Prefer sa cumpar cand vreau si pot, desi am profitat de aplciatii deblocate cu cod valabil doar in ziua respectiva. Play Store-ul nu se poate scoate pentru ca Google si Android-ul de la Google. E un instrument mai util ca o aplicatie care iti poate aduce alte aplicatii in mod gratuit. Ganditi-va ca unii nu folosesc root, instaleaza o aplicatie cu AppGratis, iar dupa ce trec pe alt device observa ca aplicatia pe care au deblocat-o nu mai e valabila si injura dezvoltatorul. Asa ceva trebuie evitat.

Corect, desi am avut surpriza placuta ca YoWindow (aplicatia pentru vreme) sa se actualizeze singura.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Aplicatiile de pe Amazon Appstore nu mai functioneaza daca dezinstalezi Amazon Appstore.

Am testat acum. Din ultimele 4 aplicatii instalate prin AppGratis, doar YoWindow si-a pastrat gratuitatea. Pentru siguranta, daca vreti sa le instalati si pe alte dispozitive sau vreti sa le dezinstalati si sa le instalati ulterior, faceti backup. Si nu ma refer la backup-ul apk-ului, ci la datele aplicatiei.

Da, si eu am instalată aplicația asta de câțiva ani și nu consider că e deranjantă, dimpotrivă.

Zilnic mă uit în ea să văd ce aplicație oferă și instalez numai ce-mi trebuie sau cred eu că-mi trebuie.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Eu nu-s root-at. Am recomandat Helium, pentru ca merge si pentru neroot-ati cu ajutorul pc-ului si merge si pentru root-ati fara pc.

La mine acel Cleaner de mai sus. Daca schimbati tara Playstore-ului se pot schimba ofertele si sa apara alte aplicatii. Am schimbat doar playstore-urile principale si am descarcat True Color