Clicky

Jump to content

De ce nu ne inchidem telefoanele noaptea ?

Recommended Posts

• Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Barbatii nu au migrene. Poate de aia migrena e de gen feminin ?

Cand am deschis topicul, am stat sa ma gandesc daca la Cafenea sau la Diverse. Vad ca am facut bine ca l-am deschis la Cafenea. Din topic despre telefoane a ajuns topic despre partenere Mai sa vine c

Doar la Nokia e scris in ADN sa sune alarma cu telefonul inchis. Dar, pentru ca lumea isi tine telefonul deschis, nimeni nu mai cumpara Nokia si au ajuns pe mana Microsoft-ului   Oare Nokia X suna

Posted Images

Chiar te rog. Mi-ar fi utila, dar eu stiu ca nu va merge daca n-ai root. Daca afli, testam.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Cred ca e posibil sa confund eu si de fapt, aplicația la care ma refeream eu, trecea telefonul pe silent.

Rămâne să dau de amica si s-o întreb ce aplicație era. Eu nu folosesc astfel de aplicații si nu mai țin minte ce am tot instalat unuia sau altuia.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

• 3 months later...

Citesc o revista de telecomunicații . Connect si am gasit un telefon căruia ii suna alarma cand e oprit. Huawei ascent Mate 7. Super tare . Deja imi pierdusem speranta ca mai exista functia asta de la moartea Nokia

Citesc o revista de telecomunicații . Connect si am gasit un telefon căruia ii suna alarma cand e oprit. Huawei ascent Mate 7. Super tare . Deja imi pierdusem speranta ca mai exista functia asta de la moartea Nokia

miui au implementata functia asta de la versiunea 5, plus blocare auto a display'lui cand raspunzi la casca BT, ehe...o lista cu cei care au voie sa te disturbe in somn, si alte chesti... bune chinezizme...

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Da de obicei da. Cand trebuie sa pun alarma sunt nevoit sa îl las aprins. Pe vremea Nokia n8 eram in culmea fericirii. Apoi a apărut BB 9900 si dc nu avea functia cu alarma cand e închis mergea macar setat cand sa se atinga si cand sa se aprinda. Acum am 1520 si nu dispune nici de una nici de alta. Ce are interesant e Nokia glace afiseaza ca la Samsung din ce stiu . Treci cu mana peste camera frontala si senzorii aprind ecranul partial sa vezi ora data si notificari ale aplicațiilor.

Nu am vrut sa jignesc allview insa nu e pe gustul meu. Sunt in căutare de ceva nou si mi-ar fi plăcut funcția resp. Voi fi mai atent si in revista connect la testele lor unde prezinta detaliat punctele mele de interes

Ia-ti Mi4, are MIUI 6, bazat pe 4.4.4 primeste Lolipop in februarie, si are tot ce doresti;)

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk 2

chiar are specificatii de top. Baterie decenta. Si fiind android are tot posibil. Chestia cu alarma era o,chestie speciala. E tentant.
  • 2 months later...

Na, ca multumita maretei firme de software si telefoane, trebuie sa-mi tin si eu telefonul deschis noaptea. Mod Avion. Si doar pentru trezirea din somnul dulce. Oare daca ii invatau Nokia cum se face sa sune alarma cu telefonul inchis ii costa prea mult achizitia diviziei mobile de la Nokia ?

eu il sting noaptea ... cand pun alarma il bag pe modul avion

e o idee bunicica doar ca e valabila doar in weekend la mine. Oricum cred ca e prea putina lume interesata de functia asta. Am citit pe forumuri si multi erau in afara subiectului sau in necunostinta de cauza.

Pai daca dormi si e pe silentios, de ce l-ai tine deschis ? Singurul motiv serios si cu picioarele pe Pamant de pana acum e al lui messersmith: daca ma suna un cunoscut care are o problema ? Dar asa, pe silentios, in timp ce dorm ? Pentru ce ?