Clicky

Jump to content
Guest Deio

iPhone 6, 6 Plus si Apple Watch

Recommended Posts

Eu nu am reusit sa o conving pe nevasta-mea sa-i schimb Nokia Tune cu altceva. Si de cate ori e intr-o multime de oameni, normal ca suna si la altii la fel :))

Guest Deio

La doamne e greu. E greu sa le convingi de multe :)) Uneori... "la ce iti trebuie aia???" "Ce, ala nu face la fel?" "Iara?"

Da, sa stiti ca eu incerc sa ies din categoria asta "geeks", ia prea mult timp customizarea. Dac-as avea un iPhone/Windows phone ar fi mai usor, l-as lasa asa cum e... Cred ca apple au vrut sa nu aibe atata dependenta cat are android :)), eu cand pun mana pe iPhone ma plictisesc rapid, d-asta spun ca nu m-ar mai interesa atat de mult customizarea. In orice caz, e prea scump pentru ceea ce ofera.

Da, sa stiti ca eu incerc sa ies din categoria asta "geeks", ia prea mult timp customizarea. Dac-as avea un iPhone/Windows phone ar fi mai usor, l-as lasa asa cum e... Cred ca apple au vrut sa nu aibe atata dependenta cat are android :)), eu cand pun mana pe iPhone ma plictisesc rapid, d-asta spun ca nu m-ar mai interesa atat de mult customizarea. In orice caz, e prea scump pentru ceea ce ofera.

Asta zic și eu de ceva timp...

Sent via iPhone with Android 6.3 on board

Guest Deio

Nu aducem telefoane uzual, dar pt tine voi face o exceptie. Mai luam de la Quick uneori, asa ca poate e mai bine de la sursa sa iei, fara intermediari. Le stiu stocul ca am oferte distributie saptamanale.

Momentan nimic de Note :(

Când auzi ceva, dă-mi un semn pe pm, pentru că e ceva mai complicat, trebuie să-l cumpere adminul unui site, unde am câștigat eu acel premiu de 3000 de lei.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

La doamne e greu. E greu sa le convingi de multe :)) Uneori... "la ce iti trebuie aia???" "Ce, ala nu face la fel?" "Iara?"

Mie îmi spui?

Nici acu' nu am reușit să o conving pe doamna mea să treacă la smart.....

A avut un Motorola cu clapetă, apoi Samsung cu clapetă și acu' folosește fostul meu Nokia C3.....

Poa' dacă vede G3-ul auriu al meu posibil să se răzgândească... Încă nu la văzut deoarece telefonul mi-a ajuns după ce m-am întors din România.

Sent from my Toshiba Tablet

Guest Deio

Si eu l-as vrea, dar trebuie sa musti din mar. Nu ala mare, ci ala mijlociu. Damn, ca nu mai stii care e mare si care e mijlociu (iPad, iPad Mini, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5S) :))

Cred ca dintre toate "ceasurile astea", Galaxy Fit e cel mai ieftin si mai potrivit. Ma bate gandul sa imi iau unul. Mi-ar prinde bine si pentru a ramane in forma. Costa cam cat un ceas mai bunicel din magazine. Ma mai gandesc, ca nu e chiar 10 lei, costa ceva banuti....

De ce va dorititi ceasul apple? Pe android wear s-a portat deja "launcher" care imita acel ceas :) .

Si cred ca in viitor te vor lasa sa ti-l personalizezi cum ai chef.

Edited by Scootch98

Galaxy FIT mi se pare groaznic din cauza formei pe care o are, mi se pare extrem de puțin lat. Pare mai drăguț ceasul mărului.

Oricum, m-am uitat puțin la un review pentru FIT si nu prea am înțeles ce știe să facă. Am văzut vreo câteva setări, ceva de media, heart rate si ceva vreme. Dacă doar atât știe, nu există nicio șansă să-mi iau vreodată așa ceva.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Chiar nu inteleg de ce cumpara lumea produsele Apple, cand poti sa cumperi un Allview de cateva sute de lei si sa pui o tema care imita iOS, niste fraieri.

Apple e cumparat pt acelasi motiv ca si tine: sunt fluide in utilizare si bune calitativ. Tu de ce ai ales tableta iPad si nu una Allview? (conform profilului tau). La fel se poate spune si despre masini: de ce sa-mi iau una premium cand si Dacia 1310 face acelasi lucru. Conteaza si cum il face acel lucru.

Problema nu e ca nu sunt bune, problema e ca sunt prea scumpe. Daca aveam pe iPhone ce are un android se justifica pretul : senzor infraroșu, NFC, led de notificari, poate si-un stylus.

La ceas nu am destule informații despre el sa stiu ce minuni face, cum se misca, ce specs are.

Edited by Scootch98

@n_iulian

Mereu esti in opozitie cu mine . Chiar ti se pare ca merita atatia bani ? Nu am spus ca nu e bun , doar ca e prea scump si nu se ieftineste aproape deloc in timp . Un iPhone 4s de 8gb(insuficienti dupa parerea mea) e 1 600 de lei , gasesti un android care mai duce 2 ani jocurile si aplicatiile la pretul asta .

P.S. da , imi doresc un iPhone pe argintiu , dar nu mi-l permit inca .

Edited by Scootch98

Nu ai înțeles nimic. El zice ca indiferent ce zici tu... Apple are deja creata o piață de desfacere. Se vor găsi oricum destui care sa cumpere și generația asta de telefoane.

În legătură cu opoziția lui, sunt sigur ca e din aceeași cauza ca și la mine, lași impresia unui pusti razgaiat care se lauda cu câte ceva pe unde apuca și se crede mai deștept ca Einstein. No offence, părerea mea. Pari genul de persoana care vinde gogoși, promite multe, oferă puține.

Sent via iPhone with Android 6.3 on board

Lăsați măi copilul ce aveți cu el??? Cum nu-i puteți voi respecta dreptul la liberă opinie, când însuși Constituția prevede asta? :))

În privința Iphone și ceasurilor, nu comentez, că n-am ce. De la o vreme nu prea mă mai interesează aceste aspecte...