Clicky

Jump to content
Guest Deio

iPhone 6, 6 Plus si Apple Watch

Recommended Posts

Nu inteleg de ce au facut atata tam-tam cu OIS, G3 are focalizare laser , si e aparut deja de ceva vreme....

si Nokia avea ghidare laser acum 7 ani si totusi Lg au facut tam-tam

Eu m-am gandit la asta si nu as accepta un iPhone moca. Nici chiar Plus-ul, pentru ca nu am phablet. Nu ma atrage ecosistemul lor, deloc.

Guest Deio

Am aflat si puterea GPU-ului. E comparabila cu Tegra K1. Acelasi 115.2 GFLOPS la 300Mhz

Depinde cat tacteaza Apple noul iPhone. Se pare ca PowerVR e in urma lui Adreno 420? O fi adevarat? Asteptam niste teste si diagnostic sub lupa.

Eu m-am gandit la asta si nu as accepta un iPhone moca. Nici chiar Plus-ul, pentru ca nu am phablet. Nu ma atrage ecosistemul lor, deloc.

Nici pe noi, dar il vinzi scump :).

Ce as face daca as primi unul gratuit ? L-as folosi. Din curiozitate. Ar fi singura sansa sa folosesc un iPhone. Si pentru ca nu se devalorizeaza mult, l-as vinde si mi-as pune neoane sub Logan. Cool, nu ? :D

Innoxius, daca primesti unul, eu zic sa mai cumperi cateva si sa le pui sub Logan, in loc de neoane. Ar fi ultima fiță. Te invita Ciuhuleasca la ProMotor sa arati la toata lumea ca nu te uiti la cateva zeci de mii de lei, cand vine vorba sa-ti infrumusetezi Loganul mioritic.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

http://www.nwradu.ro/2014/09/iphone-6-si-o-analiza-despre-ce-inseamna-acum-revolutionar/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+NwraduBlog+%28nwradu+blog%29

Foarte buna analiza. Ii dau dreptate, desi nu-s fanboy al marului si utilizator exclusiv android datorita versatilitatii ultimului.

Trimis de pe al meu LG-D955

O fi buna, dar are titlul gresit. Articolul este despre Apple, nu despre iPhone 6 sau Apple Watch. Si apropos de comparatii: cafeaua de la Starbucks este oribila (ma rog, poate asa o beau americanii) si la fel si McDonalds, s-a intins in toate zarile. Mai putin Bolivia :D

Chestia cu datul trendului este simpla. La Apple e one-man-show. La Android si WP e cu "stai sa vedem, sa ne sfatuim, poate aia vor azi, poate ceilalti vor saptamana viitoare".

Si da, nu dau specificatii pentru ca ei vand un tot. Dar parca as fi vrut sa stiu cat tine ceasul ala, ca e produs nou la ei in ograda.

Daca ceasul era foarte bun la baterie, s-ar fi spus "up to 2-3 days". In lipsa acestui msg clasic la Apple in lansari nu cred ca tine mai mult de lasarea serii.

Guest Deio

I-am raspuns eu la NWRadu, ca il cunosc personal pe Radu, de fapt ne intalnim rar la evenimente :D

I-am raspuns frumos si decent, in maniera mea de carcotas :P

Are dreptate in parte, dar omite multe aspecte, daca aveti chef sa cititi comentariul acolo.

Si partea cu ceasul era de asteptat, sa il incarci in fiecare seara, inca un dispozitiv in plus, de parca nu sunt destule :))

Te invita Ciuhuleasca la ProMotor sa arati la toata lumea ca nu te uiti la cateva zeci de mii de lei, cand vine vorba sa-ti infrumusetezi Loganul mioritic.

Mai există ProMotor? Din câte știu eu, Roxana a plecat de ceva timp de-acolo... :)

S-a adunat tot forumul vad pe blog la nwradu :). Dar de ce nu pot citi toate comentariile, imi arata ca sunt 82 dar pot citi doar de la 51 in sus.

Edited by denis

http://www.gsmarena.com/iphone_6_a8_gpu_benchmark_suggests_its_behind_the_curve-news-9630.php

The first Apple iPhone 6 benchmark results have popped up and they're from the GPU testing Basemark X suite. The iPhone 6 scores 21,204 points, which is just marginally better than the score of its predecessor. The iPhone 5s manages a score of 20,253.

The Samsung Galaxy S5, for example, scores 23,501 points with its Adreno 330 GPU and screen of higher 1080p resolution.

Guest Deio

Parca nu totul sta in benchmark-uri :P

Cand ne ciondaneam noi pe site ieri, mai mult in bascalie, ca ne plictisim seara si e mai bine decat sa ne certam pe partide :)) ca mosii, Erwin vine si ne da peste nas ca reprezinta userul clasic :D

Care nu are habar ce e sub capota si nici nu ii pasa. Si are dreptate.

90% din utilizatori sunt tabula rasa. Noi pe aici pe forum si altii se mai contrazic sau dezbat de zici ca am (re)inventat painea feliata. Dar nu reprezentam decat 1% care se mai pricep cat de cat.

Si noi nu suntem majoritari si decisivi. Daca noi am fi, eu zic ca ar da toti faliment ca mereu carcotim si gasim nod in papura.

Defect profesional sau nu, sau ne sta in natura sa gasim chichite, desi nu suntem ingineri de design si nicicare nu lucreaza la vreun mare brand international ca inginer de design sau hardware.

Pana la urma, daca vor lopeti, da-le multimii lopeti. Daca vor mere in livada, lasa omul sa muste din ele :D

Schimbarea oranduirii (sau a regelui), bucuria nebunilor... :))

It's an iPhone, ce mai contează dacă îmi dau banii de chirie pe 3 luni pentru el? E important sa ma invidieze toți când scot minunea din buzunar și o așez ușor, pe o cârpă, iar cârpa o pun pe masa lângă cheile false de Audi. Cine o sa vrea sa în fure cheile false, o sa fie oleacă zguduit.

Asa și sa nu uităm de veșnicul pachet de țigări, chiar dacă nu fumez, oamenii trebuie sa vadă ca sunt în rebel.

Și hopa, nu mai am bani dar deh, ne mai permitem o husa roz...

Indiferent dacă ești băiat sau fata, dacă nu ai husa roz la aifon 18, ești un fraieherh.

Edited by Sebi

Sa nu "dramatizam"! :) Exista, totusi, foarte multi posesori de iPhone care chiar au cu ce! Nu-ti cer tigari! :) Am cunoscut si dintre ceilalti, dar sunt si fitzosi pe bune.

Nici cu fitzosii din lumea Android nu mi-e frica. Si aici se aplica povestea de mai sus. E la fel peste tot.

Edited by LCM

Am gasit chestia asta http://m.go4it.ro/telefoane-mobile/apple-3987884/iphone-5-8096324/singurul-motiv-pentru-a-cumpara-iphone-5-10072053. E vechi, stiu, dar cine a scris articolul are perfecta dreptate. Iti iei telefonul care iti place, chiar daca nu are x functie.. Eu mi-as lua un iPhone, dar e mult prea scump... Target-ul meu ramane G2 momentan.

L. E. As fii fost mai fericit daca lansau un iPhone mic (4") si unul mai mare,cu aceleasi specs. Proasta miscare, daca tot l-au facut atat de mare, puteau sa puna o baterie sanatoasa.

Guest Deio

Nu este prea potrivit ca va dau link-ul asta aici, dar spune totul:
E legat de Apple si noutati in domeniu mobil. Intr-un mod mai ironic:

Tocmai treceam prin Mall azi si mi-a picat fisa. Erwin are dreptate si clientul banal are dreptate. Cum? :D
Am auzit in cateva locuri diferite aceeasi tonalitate apel, acelasi "Whistle" la Samsung ca notificare implicita, la mai multi. Chiar si la colegi, care isi zic "oameni tehnici" sau lucreaza in firma IT. :))
Luni ii vine la un coleg S5, ca l-am convins sa renunte la ideea de iPhone 5S, pentru ca iPhone 6 e inca in import, nu pot aduce decat la sf lunii, la pret de coca.

Oamenii nu stau sa bibileasca atat telefoanele, decat geeks, adica noi. Sau putini isi schimba tonalitate apel, notificare. Iar la LED-ul RGB habar nu au ce cluoare are pentru fiecare notificare si nu li se pare ceva deosebit.

Marea majoritate sunt multumiti daca arata telefonul de pici pe jos, daca il pot scoate in cluburi si sa cada fetele pe spate si pentru ca au cerc de prieteni cu acelasi telefon.

Cerc vicios :D