Clicky

Jump to content
Guest Deio

iPhone 6, 6 Plus si Apple Watch

Recommended Posts

Ieri am vazut un magazin plin de oameni si mi s-a parut ciudat. Nu era nici un semn clar referitor la ce este acolo. Era un Apple Store. Am intrat si eu, la insistentele prietenei. Am butonat un Plus. Nu am incercat sa-al indoi, dar nu mi-a lasat o impresie prea buna (am butonat un Note 3). E mare si mie personal mi s-a parut ca e lent la tranzitia din mod portret in landscape, lucru care era mascat de o animatie. iPhone 6 va fi cumparat de toti cei care dadeau in Androizii mari, dar care isi doreau un telefon cu ecran mare. Am trecut si pe langa un Samsung Store. Era cam la fel de plin, dar mult mai mic ca dimensiune (Apple Store-ul avea si etaj).

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Toate ca toate dar mi-a plăcut mult de tot cum arata 6+. Asa cum se îndoaie cum nu se îndoaie chiar arata excelent. Sunt sigur ca va castiga o cota buna din piata telefoanelor cu display f mare.

Adica a fabletelor. Am mai spus asta, cred ca cei care isi doreau un Note cu iOS il vor cumpara. Nu vad trecand la 6 Plus utilizatori seriosi de Note (adica cei carora le place sa foloseasca la maxim telefonul).

Ieri am văzut si eu iphone 6 "pe viu". Profu de sport il are deja. E neimpresionant. Atâta doar ca ai impresia că ți în mâna 3600 de lei.

@Sebi , neimpresionat zicem noi cei care nu ne permitem sa il cumparam. Asa am zis si eu, dar cand i-a venit la prietenul mei iphone-ul am zis ca am atins cel mai frumos telefon, si asta pot zice si acum, e superb, crede-ma. Si se misca la fel precum arata

Apăsați de două ori rapid butonul Adormire/Trezire.

https://help.apple.com/iphone/8/#/iph3c9947bf

Adica in anul 2014, pe telefonul unei firme care a reinventat touch-ul, daca telefonul e in stand-by, apesi de doua ori pe butonul on/off. Sau iti instalezi (cumperi ?) o aplicatie, pentru ca, nu-i asa, nenea Steve zicea ca pentru orice exista o aplicatie :D

"iPhone-ul e atat de simplu de folosit" asta aud peste tot , dar unele chestii mi se par chiar ilogice ..nu e de mirare ca toate pițele au iPhone , au multa logica in cap .

@Gabii, iphone-ul pentru mine inseamna fita, fita tata!

Daca vrei telefon din her, iti iei un hastece one m8/m7. Daca vrei neaparat ios, cumperi un aiped. Da aifoanele nu le suport, cu toate ca arata foarte bine pana la iphone 6.

Dirigu are iphone 5s, il foloseste pentru apeluri/sms/calculator/facebook. Ce ziceti, e ceva spalare pe creier prin prejur? :))

Edited by Sebi

@Sebi , neimpresionat zicem noi cei care nu ne permitem sa il cumparam. Asa am zis si eu, dar cand i-a venit la prietenul mei iphone-ul am zis ca am atins cel mai frumos telefon, si asta pot zice si acum, e superb, crede-ma. Si se misca la fel precum arata

In sfarsit am si eu dreptate despre ceva. Chiar e frumos in ciuda mărimii. Eu având un Noki@ 1520 in comparatie directa. M-am uitat si la inserarea acelor antene si arata f bine. Din acelasi material ca plasticul din 5s. Sunt inserate f frumos. Displayului usor curbat si tehnica noua de laminare chiar creaza efectul de plutire a iconitelor.

As putea spune ca arata mai frumos ca Iphone 6. Asta strict hardware si calitatea palpabila.

Software nu ma pronunt pentru ca războiul IOS vs Android tine 100de ani lejer. E strict chestiune de preferința din punctul meu.

Apple a crescut mult prea mult cota de pret si sunt sigur ca o buna parte din posesori pe langa preferinta isi etaleaza si statutul social. Asta intelegand ei prin posesia unui telefon .

Si uite asa au crescut pretul si ceilalti producători...

Am pipait si eu un iPhone 6 in carne si oase sau mai bine zis in tabla si sticla. Pot sa spun ca, desi nu voi trece niciodata in tabara Apple, iPhone 6 arata intr-un mare fel. Mi se pare cel mai reusit design al lor. Un pic prea subtire pentru gustul meu, dar ca design bate orice telefon Android pe care l-am vazut pana acum. Asta e doar parerea mea subiectiva, nu dati cu pietre

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk