Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Ei, uite că eu am ajuns la concluzia că mi-ar fi util un ceas din ăsta.

In ultima vreme, merg extrem de mult cu mașina la distante destul de mari.

Are fiică-mea o cască Bluetooth, dar dacă ești sunat sau vrei să suni, trebuie sa umbli la telefon, fie sa vezi cine te sună, fie să alegi pe cine să suni. Asta cu atât mai mult cu cât eu sunt în Telekom și resping apelul tuturor cunoscuților si-i sun eu.

Întrebarea mea pentru cei care au astfel de ceasuri este dacă atunci când ești sunat, îți arată pe ecran cine te-a sunat? Agenda este sincronizată cu ceasul? Pot apela un număr din agendă direct de pe ceas?

Pomeneam de o întrebare și am pus vreo trei.

Oricum, am văzut un Sony nu știu cât, parcă ceva cu 2, despre care se scrie cum ca se conectează cu orice telefon cu android minim 4.0.

Dacă e cineva care are așa ceva, rog să ne împărtășească vreo câteva impresii.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Sony smartwatch 2 se numeste, costa 550 de lei, se poate conecta prin bluetooth la orice telefon cu Android.

Cauta pe youtube : Sony smartwatch 2 Buhnici, are el un review.

Pro...

Poti instala Win95 pe el...

Windows 95 on Android Wear:

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Nu recomand Sony SW2. Da, are display transreflexiv, se vede excelent în lumina soarelui, dar nu se compara c-un ceas care rulează Android Wear.

Poți vedea numele persoanei care te suna, de sunat de pe ceas nu am încercat pentru ca Gear Live nu are difuzor.

As recomanda LG G Watch R, funcționează cu orice telefon cu Android 4.3+. Deocamdată nu a apărut la niciun magazin.

Ecranul ceasului se aprinde aiurea când conduci, dar nu e ceva deranjant.

Mie imi place mai mult motorola 360 , am vazut ce poate face si m-a uimit :D . Bine , poate tie iti place un ceas patrat , nu rotund , in principui ambele ruleaza android wear . Imi place ca se poate customiza , inainte ma gandeam ca nu e prea practic , dar iti iei unul d-asta si poti avea "alt ceas" in fiecare zi :D.

Edited by Scootch98

Mihnea, ideea era sa sun de pe ceas numai când sunt la volan si am casca Bluetooth pe ureche. Așa încât, nu am nevoie să aibă difuzor.

De asta întrebam dacă agenda se importa automat de pe telefon si dacă pot efectua apeluri de pe ceas.

Eu am pus ochii pe Sony Smartwatch 2 + Sony Xperia Z1 Compact = 2000 de lei. Vreau sa le cumpar la inceputul anului viitor, dupa ce termin ratele la tableta.

Ceasul pentru copiat la examene.

Nu e batut in cuie, inca mai ma documentez, as vrea un ceas care sa nu necesite telefon pentru utilizare, sa bag in el prin usb txt document.

Sony la mine pică, nu are dialer.

Din câte am văzut pe YouTube, doar Sammy Gear are, dar prețul este destul de mare.

Pe mine mă interesa un ceas ieftin, dar care să aibă god damn dialer.

Păi e vorba doar despre drumurile în afară și sunt din ce in ce mai dese și mi-e greu sa scot telefonul mereu.

Așa, cu ceasul, țin mâna cu ceasul pe volan și cu cealaltă aleg contractul si vorbesc in casca bt.

Știu că la ultimul HTC, după ore bune de înregistrat fonetic la fiecare contact pronunția română țineam apăsat butonul de la casca BT și "call Georgică Nazdravanu" funcționa ireproșabil. Copii erau impresionați ce telefon "tare" foloseam. Basca un ROM xda care lansa vocal orice aplicație o "legai" fonetic. O să caut poate reușim și pe paletele noastre

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Chiar așa, ca tot veni vorbe de voce, la Nokia îmi amintesc că puteam sa setez ca atunci când suna, să-mi spună și cine suna.

M-am uitat puțin prin setări si n-am găsit o astfel de setare.

O să caut o aplicație, dacă o exista.

Sunt la volan, dar sigur rom îl de HTC era Artemis. Vezi cine și ce a mai copt ca tipul era brici pe vremea aceea

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk