Jump to content
Feri

Chromecast by Google

Recommended Posts

Mie nu îmi merge Videostream....

Încerc și eu un reset.....

Sent from my LG G3 using Tapatalk

Mai nou nu mai pot urmari in full-screen. Daca vreau sa vad un clip de pe net (nu Youtube) si dau cast la pagina, trec clipul in full-screen, pe tv sacadeaza si imagine si sunet, de parca ar fi o gatuire prin wifi. Chiar daca i dau rezolutia minima din Chrome, degeaba. Trebuia sa dau zoom la pagina ca sa maresc cat de cat pe tv si doar asa merge. Add-on-ul e versiunea 14.916.0.7

Idem și la mine.

Făcut restart la chromcast și la router......

Cu Videostream am rezolvat, era de la firewall....

Acum am încercat Digi 24 și merge pe full screen. Idem și vplay.

De astăzi e disponibil și la noi serviciul Play Music. Amintesc posesorilor de Chromecast ca au trei luni gratuite de All Acces. Merge dat și cast unei melodii din Google Play Music cu ocazia asta.

Trebuie accesata aplicația Chromecast din Play Store>opțiuni>cauta oferte, sau ceva de genul. Vă va redirecționa prin Chrome către o pagina web de unde puteți selecta oferta. Văd că au băgat și doua luni de Hulu.

post-2258-141504475872_thumb.png

La fel și la mine. Ma gândeam că nu e acolo degeaba. Poate se rezolva, altfel le trimit un mail celor de la Google.

Prețul e bun totuși, 24 de lei pe lună.

Intrebare de român: oare se cumuleaza luna din Play cu cele trei de la Chromecast ?

Am mai citit pe alte forumuri și problema asta ar fi. Pentru a activa oferta aia de 3 luni trebuie sa fie All Acces oprit, adică sa nu ai nici luna aia oferită la început în trial. Dacă ești dispus sa o dezactivezi și sa încerci alea 3 luni sa ne spui și nouă.

Tot nu merge...

Trebuie sa așteptăm să expire trialul de o luna, deși am încercat sa îl anulez. Ar trebuie sa meargă apoi.

Bună! O întrebare pt cei care aveți chromecast:filme online se pot vedea ?sau mai bun (deși dublu ca și preț) este un media player gen evolio smart box etc? O idee? Mulțumesc anticipat!!!

Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk