Clicky

Jump to content

Prelungire contract inainte de cele 3 luni

Recommended Posts

Am si eu o intrebare cu cine as putea vb de la VDF pentru o problema usor mai delicat dar foarte simpla pana la urma . Eu in momentul de fata am un abonament la vdf care expira in DEC dar as vrea zilele astea sa imi prelungesc contractul si sa-mi iau si telefon dar am inteles ca nu se poate ca inca am acest abonament si abea din OCT se poate sa fac o cere sau ceva de genu... SIIINCER nuu inteleg aceasta politica/gandire sau ce o fi ea , e chiar asa greu sa inteleaga cei de la vdf ca pana la urma 99% au de castigat ?! eu zic ca treaba e foarte simpla odata ce eu as face acum o prelungire de abonament pe 12sau24 luni ei castiga un client care timp de atatea luni o sa plateasca un abonament ( as putea da un ex fix cum e in fotbal ,cand un jucator se apropie de sfarsitul contractului ori i se prelungeste ori este vandut si gata) decat sa ma piarda la sfarsit cel putin eu asa vad si lucrurile, dar se pare ca doar eu le vad asa iar cei de la vdf isi fac o abitie proasta cu mine iar eu o sa-mi fac o abitie si mai mare si la sfarsitul contractului o sa ma mut ori la orange ori la T-mobile.

Stiu ca la Vodafone, de obicei, la cererea ta se poate prelungi cu 3 luni inainte de expirarea perioadei contractuale. Daca te contacteaza ei din propria lor initiativa, merge oricand. Cred ca Tudor te va putea ajuta, incearca sa-i trimiti un mesaj privat.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Pai chiar asta am sa si fac , nu mai stau sa ma cert cu ei si oricum telefonul îl iau la liber, nu ma mai leg la cap cu un abonament+telefon, cand or sa apara oferte calumea imi iau doar abonamentul si gata.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Edited by fLu

In primul rand,vad ca tot extind valabilitatea promoției actuale cu câteva zile.Ma gândesc ca pregătesc ceva mai...bun.

In al doilea rand,au fost situații când ,prin excepție,s-a răspuns pozitiv la solicitări de genul acesta.Dupa aceea,la nici doua săptămâni promoția s-a dovedit mult mai buna. ;)

Edited by Ionuț

Am cautat si eu pe net si am vazut ca in Noua Zeelanda au asa ceva, dar mi-e greu sa cred ca vor oferi telefonie fixa, mobila, net si tv intr-un singur abonament la noi.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk