Clicky

Jump to content
mesersmith

Ce launcher-e folosim ?

Recommended Posts

Deio, Steff, voi aveți sau aveați custom rom pe note 2. Aveați aceeași aplicație de apelare? Nu mă refer aici la dialer, ci la aplicația pe care o deschide dialer-ul după ce apăsați pe apelare la un contact.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Nova Launcher, ExDialer...am ramas la ele de mult timp, dupa ce am incercat tot. :D

Legat de aplicatia de care ziceai, Mesermith, merge si pe custom rom Samsung, nu neaparat AOSP, dar depinde de rom/chef. Singurul rom custom bazat pe soft Samsung (repet, nu AOSP) la care am intalnit asa ceva (sa arate ca pe rom-urile AOSP) e, bineinteles, preferatul meu, Alliance Rom. ;) (am pus in alte ocazii screens, parca). Ei fac rom-uri Samsung cu elemente/look de AOSP.

Edited by steff195

Stai puțin Steff, că nu cred că am explicat bine ce întrebam.

Ideea era că urăsc aplicația aia care e in spatele dialer-ului sau e chiar o parte din el. Si aș vrea să scap de ea.

Indiferent ce dialer folosești, când faci apel pe un nume, mereu se va lansa aplicația de care vorbesc eu. a7y7y2ag.jpg

Da, te rog. Pagina cu contacte. Are lag? Ca eu folosesc Yandex, că varianta stock nu se poate folosi. Elimină contactele pe măsură ce scrii parte din contactul cautat? Poți afișa din nou tastatura in timp ce vorbești? Are buton pentru speaker?

De partea cu contactele se ocupa tot ExDialer (& Contacts, se numeste), lag bineinteles ca nu are. Restul, ce e in screens bineinteles ca nu e de la dialer, e ce vroiai tu sa afli, chestia implementata de chef-i.

Tastatura apare daca dai pe primul buton din stanga jos, tot acolo are si speaker (in al doilea screenshot se vede ca e activat, bluetooth, mute, record call. Pe banda din mijloc are noise cancelation, hold si extra volume, ca la cel stock, deci optiunile astea nu s-au pierdut.

post-1768-0-07213700-1410110974_thumb.pngpost-1768-0-38563800-1410111042_thumb.png

Confirm ce zice Steff, și eu folosesc aceeași combinație, Nova cu ExDialer, cea mai buna din câte am încercat. ex dialer se mișcă f bine, trebuie să-i pui și plugin ptr notificări,

Ex dialer e chiar mai slab decat alte aplicații de gen. Un mare minus, uriaș minus, este acela că dacă vrei să adaugi un contact nou, se deschide aplicația de contacte stock. Si aici e durerea, aia are lag la greu. De fapt, doar lag are, in rest nimic.

Alte softuri dialer, nu fac asta, au propriul lor modul de contacte si editate a acestora.

3.3 e doar beta inca. Daca nu esti inscris in programul lor de beta testing nu-ti apare update-ul

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk