Clicky

Jump to content
mesersmith

Ce launcher-e folosim ?

Recommended Posts

Sigur lag-ul nu va lipsi nici de pe note 4, însă cred ca sunt putini cei care folosesc launcher-ul Samsung.

Așa cum mai povesteam pe aici, eu folosesc Yandex de multi ani, iar înainte foloseam spb3d.

Curiozitatea mea este cum folosesc oficialii Samsung launcher-ul propriu, chiar nu vad ca se împiedică în orice ar face ei pe telefon?

In fine, nici nu contează cu ce vine telefonul, Yandex va fi instalat in primele minute.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Åži că tot veni vorba despre launcher, din cate văd, Nova nu are dialer propriu si folosește tot dialer-ul stock.

Ce dialer folosiți voi? Asta tot in ideea de a renunța la cel stock, pe orice telefon Samsung, inclusiv Note 4.

Acum eu folosesc dialer-ul din Yandex, care se mișcă infinit mai bine decat cel stock.

Eu folosesc Ready. Inca e in beta, dar mi se pare altfel decat ce se afla in market acum

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ready.android

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Am înțeles. Cum nu suport deloc google+, voi căuta altceva.

Cred că ar trebui sa splituim ultimul subiect de aici si să facem un topic la discuții generale. Eu acum sunt pe Tapatalk si dacă vreun coleg moderator are timp, poate face el lucrul ăsta. Pentru că poluăm topicul ăsta.

Sau dezactivezi G+ permanent din manager aplicatii, daca esti pe rom stock. Asta in cazul in care nu-l folosesti deloc.

Indiferent de ce dialer folosim, in momentul in care suni un contact, se va deschide invariabil aplicația stock a telefonului.

M-ar interesa sa scap de tot de aplicația aia.

Nu merge ce vrei tu, meser. Poate doar cu custom rom sau daca ai root sa ingheti default dialer. Nu ma pricep. Eu sunt nevoit aa stau fara root pentru ca folosesc aplicatii bancare si daca as avea root n-ar mai functiona.

Știu că nu merge.

Root am, de înghețat pot îngheța orice, problema este ce pun in loc.

Că dialer-ul, indiferent cate este el, folosește aplicația de efectuat apeluri a telefonului.

Mda, atunci e imposibil. Si pe mine m-a frustrat chestia asta pentru ca aplicatia default de la Samsung nu-mi place deloc. Cel putin nu mai apare in dialer si atunci cand sunt sunat, dar in momentul in care raspund intra automat.

Nu merge ce vrei tu, meser. Poate doar cu custom rom sau daca ai root sa ingheti default dialer. Nu ma pricep. Eu sunt nevoit aa stau fara root pentru ca folosesc aplicatii bancare si daca as avea root n-ar mai functiona.

Ce aplicații bancare folosești?

Eu folosesc Home Bank de la ING și o aplicație identică cu prima dar de la banca din Germania și funcționează și cu root.

Sent from my LG G3 using Tapatalk

Și chiar nu merge cu root?

Când sunt în aplicația VR-Bank(DE) nu pot face screenshot, cred că este o protecție

Ei asa zic. Sincer n-am incercat si nici nu vreau, pentru ca orice hard reset sau dezinstalare a aplicatiei implica un drum la banca pentru alt cod de activare.

post-23-140991949527_thumb.jpg

Ne jucam de-a bogătașii Poti face orice tranzactie cu banii din conturile tale: schimb valutar, plata facturi on-line, viramente bancare, etc.

No bun, bun, si daca iti pierzi telefonul si cineva intra in aplicatie si isi transfera in contul sau saispe miliarde de lei/euro, sau orice aveti voi.
Ce faceti? 

L-am dezactivat și din Manager și ciu-ciu.... E ca Pasarea Phoenix :( se tot renaște iar în PlayStore nu mai vad casuta pentru debifat automat. Doar Unintelligible și Update

Cu token generezi un cod unic, valabil 30 sec, pe care il folosesti apoi in 24banking pentru autentificare. Poti genera si cu token-ul care ti-l dau ei, dar ai de carat in plus. Dintre cele doua aplicatii, cea de token este cea importanta, probabil de aceea nu se permite root.

Si pentru token ai parola, pe care daca o gresesti de nu-stiu-cate ori (putine) blocheaza.