Clicky

Jump to content
atbx

Playback video 720p

Recommended Posts

YouTube e de vina, inainte nici macar 720p nu rula. Uite aici articol despre asta:

http://www.cultofandroid.com/26792/modded-youtube-apk-brings-screen-off-and-full-hd-video-playback-over-3g4g/

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Aia nu e aplicatia Youtube? Nici eu nu am fullHD pe Nexus 5 la video-uri care stiu ca sunt fullHD.

E la fel, mai aveau piese de S4 ramase, S4 nu se mai vindea si au zis sa incerce o revitalizare. Numai ca venea cu 4.4.2 din cutie. Aplicatia de YouTube probabil e setata la maxim 720p pentru S4. Difera setarile aplicatiei de la telefon la telefon.

Ei, nu te intrebam pe tine, intrebam colegii. Oricum, multumim de incredere, chiar daca n-o meritam. Eu unul sunt depasit. Cred ca o sa-mi caut Nokia 6081 prin casa. Chestiile astea moderne nu-s de mine  :D

@Innoxius nu stiu, de aceea v-am intrebat pe voi

In teorie ar trebui sa poata. Habar n-am, nu ma intereseaza calitatea filmelor pe telefon si nici nu-l folosesc pentru vizionat filme. Incearca cu un fullHD si vezi daca il ruleaza.

La mine Mobilissimo merge full hd, iar alte clipuri merg la maxim :)

Și asta cu sau fără root ;)

uploadfromtaptalk1409853763821.jpguploadfromtaptalk1409853763821.jpg

Sent from my LG G3 using Tapatalk

uploadfromtaptalk1409853775835.jpg

Ceva nu este in regulă : am un s4,o tabletă google nexus 7 și un minix neo x7 (box tv) și pe niciunul nu merge fullhd... maxim 720p... am și un un lg g3 și pe el merge... e foarte enervant, mai ales ca nu pot vedea fullhd pe tvbox(duce fără probleme filme fullhd), dar pe YouTube nu mă lasă mai mult 720p... ar fi vreo rezolvare?

Sent from my NEO-x7-216A using Tapatalk