Clicky

Jump to content
Gabii

Internet 4G PrePay

Recommended Posts

Am cartela 4G pe Orange Prepay de vreo 2 saptamani cel putin. Mi-au schimbat-o gratuit. 4G-ul e inca in crestere la noi. Acum am 3G full si stau pe 3G, dupa ce am stat pe 4G cateva zile, sa vad impactul asupra bateriei.

Sunt la orange, astept de vreo 45 de minute. Sa va zic o intamplare, mi.am luat numar si m.am dus la Euro gsm care e partener orange, la cativa pasi de sediul orange . Acolo a venit un tip care cand deschidea browserul la internet, i se deschidea nustiu ce pagina chinezeasca. Cel de la orange nu stia ce sa faca, inchidea pagina aceea, cand deschidea browserul, aparea din nou. I-a zis ca nu are cu ce sa-l ajute, nu e problema hardware sa tina de garantie. I-am spus sa mi-l dea mie ca il fac eu, am sters cache la aplicatia de browser si voila, nu a mai aparut nimic. Cred ca 20 de secunde a durat totul. Si am fost si rasplatit😃😃😂😂

Am o problema, de vreo saptamana , imediat 2. Am observat ca nu mai am 4g, si e doar pe H in zonele in care 4g mergea struna. Si la semnal am valori diferite de cat aveam mai demult, acum am -57dBm si 28asu(in zine in care 4g mergea perfect), mai demult aveam cam -90dBm si vreo 60 asu. De la ce poate fi

Edited by Gabii

Nu am alt telefon 4g cu care sa verific. Si un prieten are iPhone 6 , avea 4g si el la inceput( cam acum 3 saptamani) dar acum si el e tot pe 3g( are si abonament ) si cand activeaza net-ul nu scrie activeaza 3g, ci 4g

Astazi am activat din nou optiunea, mi-a zis clar pe orange young ca am trafic 4g . Eu tot nu am 4g, netul prin operator merge ca ceapa, iar sim-ul nu e mai vechi de 3 luni

La orange costa ceva schimbarea unui sim normal într-unul micro?

N-am abonament, ii cartela simpla. Nu am mai schimbat-o niciodată și o am de >5ani