Jump to content

Recommended Posts

Scooth, daca nu iti place acest joc si nici jocurile freemium, atunci de ce mai postezi aici ? Vrei sa aduni comentarii ? Nici macar nu il joci.

Are si minusuri jocul, dar mie imi place.

post-11625-140970664979_thumb.jpg

Iluminațâ ăștia..

Iuliane, ți nu mi-ai zis ca pistoalele alea îs extrem de slabe.. Acum mă chinui cu ele până ce cumpăr revolver-ul..

Mai bine aștept pana la revolver.

Mai am de strâns 55k... Cum poți sa primești gold după fiecare runda jucata? Ca eu nu am primit niciodată.

Doar când joci la misiuni primești gold, după 5 misiuni câștigate primești 5 gold, dar joci cu AI-ul care e varză rău, e mai distractiv cu băieții buni pe multiplayer.

Eu m-am reapucat de etapa Ghostbusters, sunt hotărât 100% ca în următoarele 24 de ore să pun mâna pe plasma shotgun.

Da, poti sa participi, mai dureaza 20 de zile, tot ce trebuie sa faci este sa joci multiplayer free for all, scopul este sa omori cat mai multe fantome, asa ca atunci cand apare stay puft marschmallow man :)) trage cat poti de mult in el sa aduni actoplasma.

Partea nasoala :)) e ca ai nevoie de o arma pe baza de energie, acestea omoara de doua ori mai repede fantomele, dar sunt disponibile la nivelul 47 si 50 :D

Alta parte nasoala e ca este macel la acest eveniment, toti folosesc arme cu rachete, explozibil, tunuri, noisy cricket samd.

Am jucat si eu odata,intr-o runda am strans 400 si ceva de ectoplasma dinaia,dar cata trebuie? Poti sa cumperi orice arma cu ectoplasma aia?

Îți oferă 3 arme, una foarte repede, doar 15 000 de puncte trebuie să strângi, Plasma Punch se numește.

Eu momentan joc cu Zap Gun, e bună de la distanță. Sunt la penultima etapă și pun mâna pe Plasma Shotgun :X

post-1694-0-55379900-1409744173_thumb.jpgpost-1694-0-24396200-1409744181_thumb.jpgpost-1694-0-40086900-1409744193_thumb.jpg

Apasă deasupra la Missions, unde scrie Ghostbusters și e ceasul ăla care îți arată cât timp mai este, acolo ai toate detaliile.

Edited by n_iulian

Daca joci la acest eveniment zilnic, primesti o data la 5 zile 5 gold, sau daca termini ultima etapa, primesti o haina care transforma ectoplasma in gold.

Au trecut 5 zile de cand a inceput acest eveniment si abia vad cate unu care stie ce are de facut, adica sa omoare fantomele si de preferat folosind o arma cu energie, astfel terminam cu scoruri de 3 cu 15 dar strangeam 2000-3000 de ectoplasma, pentru ca fugeam numai dupa fantome cu Zap Gun.

Am reusit sa ajung la etapa numarul 8, sunt la 15 000 din 125 000, pauza acum ca sa descarcat tableta, termin in seara asta si etapa 8, daca nimeresc pe un server cu incepatori strang si 6000 de ectoplasma pe meci :D

OK, si ce arma ar fi bine sa folosesc? Am $10k, sa cumpar alta? Care o recomanzi pentru evenimentul asta?

Scooped Assault Rifle, pana ajungi la etapa 3, dupa ce o termini primesti Plasma Punch, trebuie sa ai putina tinta cu aceasta, trebuie sa tragi in pamant sau pereti pentru damage, nu prea poti sa lovesti pe cineva in plin pentru ca se duc bulgarii aia de energie lent, e o arma buna, daca stii sa joci cu ea, trebuie sa anticipezi unde o sa se duca inamicul, ca sa tragi din timp acolo.

Eu am reusit sa pun mana pe Plasma Shotgun, de aproape are un damage mare.

Ok, mersi, imediat ma pun si eu sa joc, am lasat tableta la incarcat peste zi, sper sa ma tina pana dimineata. :))

:)) cum vezi o fantoma verde, fugi dupa ea sa o omori, lasa inamicii, trebuie sa omori cat mai multe, si pentru un glont tras intr-o fantoma primesti ectoplasma, cand il vezi p-ala mare alb, trage mult in el, chiar daca nu-l omori, primesti multe puncte doar ca il seci. Ce naiba, eu am facut 100 000 de puncte intr-o zi :)

Sunt la a 3-a etapa parca, aia unde îți trebuie 15 000 puncte. Momentan am doar 4 000,in alea 18 zile rămase, ajung și eu la plasma shotgun.

Sper. :)))

Am jucat 2 ore si am făcut 14 000 de pucte ,e ok?

20 de minute am jucat,si mi-am câștigat arma aia cu plasma.

Edited by Sebi

Cred că e ok, eu acum cu Plasma Shotgun fac aproximativ 40 000 pe oră :D are damage mare la distanță scurtă, făceam 20 000 sau 30 000 cu Zap Gun, având în vedere că Zap Gun nu are autoaim ca restul armelor, deci la aceasta chiar trebuie să folosești haine care îți oferă acuratețe.

Sunt la ultima misiune, dar o las mai moale, o termin săptămâna asta. Ochelarii ăia sunt super, văd imediat unde sunt fantomele, sunt ca un fel de radar, mă duc direct pe ele, nu stau să le mai caut, am făcut 10 000 de puncte în trei meciuri :D

post-1694-0-87621100-1409835840_thumb.jpgpost-1694-0-39734400-1409835852_thumb.jpgpost-1694-0-91778500-1409835860_thumb.jpg

Ochelarii = radar pentru fantome.

Geaca = reduce 50% din atacurile armelor cu energie.

Pantaloni = nu te încetinesc când esti atacat de armă cu energie.

Edited by n_iulian

Eu nu am ochelari din aia in shop.

Care e faza cu convertirea electoplasmei în gold?

Edited by Sebi

Nu stiu nici eu, dar nu iti face sperante prea mari, daca e sa primesti ceva, o sa fie o cantitate neinsemnata.

Cat ai mai progresat ? Ai ajuns la nivelul 26, adica la Revolver.

Edited by n_iulian

Am ajuns la level 24,31 si ceva de mii de bani, si aveam strâns 17 mii si ceva de puncte de ectoplasma din aia.. Adineauri am intrat sa ma mai joc putin, si vad ca am 0 puncte de ectoplasma dinaia si level 20, bani 20k.

Îmi vine sa o înjur pe mă-sa lu ala care o făcut jocul... Crăp de nervi..

Hopa, cum se poate asa ceva ? :))

Eu am nimerit ieri pe un server numai cu baieti pana in nivelul 30, bineinteles ca i-am macalarit :)) se pusesera toti pe mine, nu mai trageau unii in altii cand ma vedeau, se concentrau numai pe mine cu Blunderbuss, Heavy Machine Gun si lansatorul de rachete, am reusit sa fac 60 000 de ectoplasma intr-o ora, cand aparea Stay Puft il lasau pe el sa traga in mine :D tot le-am dat lectii.

Gg, joc si eu corect acum :), poate o sa fie mai distractiv dacă muncesc pentru arme si echipament... Pacat ca numai am facebook pentru aia 5 gold.

Oricum, nu-mi schimb parerea despre acest joc... Am vazut obiecte de la 20-30 de lei la 100, am vazut ca numai cere gold, cere bani direct..ca sa rezolve problema cu unlimited money & gold.

Edited by Scootch98