Jump to content

Recommended Posts

Este un joc foarte distractiv, nu se ia in serios foarte mult, apar mesaje pe ecran cand tragi cu mitraliera (ratatatatata) sau cu pistolul (bang,bang,bang).

Joaca cineva acest joc ? Daca da, haideti sa discutam aici despre arme, ce merita si ce nu cumparat, despre combinatii de haine, ce imbracaminte este de recomandat. Eu am ajuns la nivelul maximum, adica 50, joc numai multiplayer online, team vs team.

Pentru informatii si mai detaliate vizitati canalui lui iChase, este bun la acest joc, il joaca de doi ani, se pricepe sa explice pe intelesul tuturor.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLm8lkVXKiIkf3IN9E9eYiDhw4YN_8kiOd

Edited by n_iulian

L-am jucat si eu dar aveam hack :)) cu bani nelimitati , oricum toti au ..daca intri pe multiplayer te fac praf . Nu e cine stie ce jocul ..seamana mult cu Team Fortress de pe pc . Stiu ca ai donat bani pentru arme ...eu zic ca nu merita cand majoritatea au hack si investesti degeaba . Pacat ca pe iOS nu merge .

Ok......dar :

1. Care este acel hack ? Cu bani nelimitati si de unde stii ca toti au ? Eu nu am vazut pe nimeni, sigur nu au jucat mult si au strans acei bani ca sa-si cumpere ce arma vor ei ? Eu de exemplu le am aproape pe toate, armele.

2. Pai numai pe multiplayer joc, online, la team vs team, ca acolo joaca toti baietii buni si crede-ma ca in majoritatea meciurilor ies pe primul loc sau printre primele, mai fac un scor negativ cand se umple serverul de roboti care joaca cu arme si armuri in valoare de 30 de dolari, dar doar pe o harta, urmatoarea imi iau revansa.

3. Ba eu zic e este cine stie ce, are pe Android un milion de descarcari (am cautat  de pe un telefon cu Android in store), multa lume il joaca si gasesti mereu oameni pe server, la orice ora vrei sa joci, este un joc popular si distractiv.

4. Nu donez bani pentru arme, unele se cumpara cu banii castigati in jocuri, altele se cumpara cu aurul (gold) castigat in misiunile cu AI-ul si cele mai tari arme se platesc cu banutii reali, folosind cardul bancar.

5. Inca o data, de unde stii ca au hack ?

6. Pe iOS nu merge ? Dar pe ce crezi ca joc ? Pe telefonul cu OS-ul mort la nastere ? Pe Meego ? Am postat aici pentru ca nu sunt multi utilizatori de iOS pe forum, dar il joc pe tableta iPad Air care are iOS...

Edited by n_iulian

6. Pe iOS nu merge ? Dar pe ce crezi ca joc ? Pe telefonul cu OS-ul mort la nastere ? Pe Meego ? Am postat aici pentru ca nu sunt multi utilizatori de iOS pe forum, dar il joc pe tableta iPad Air care are iOS...

Nu merge hack-ul pe iOS , cel de care se bucura toti utilizarorii de android . Da , tu ai "muncit" , dar eu stateam o ora cu hack doar de distractie ...in timpul scolii nu pot pierde 2 ore pe un joc si sa avansez cu pasi de melc . Ai avansat repede doar pentru ca ai donat , mai bine cumperi un joc adevarat , precum Modern Kombat 5 decat sa donezi intr-un freemium . Edited by Scootch98

Repet, nu am donat nimic, dupa fiecare meci primesti o suma de bani, banii aia se strang, daca nu cumparam nimic de ei acum aveam sute de mii de dolari si mai putine arme si nu am avansat asa repede cum crezi, am pe putin 40 de ore acumulat de cand il joc.

Si ce ai cumparat tu de acel hack daca aveai bani nelimitati ? Spune-mi ? Cea mai buna arma se ofera in joc cand ajungi la nivelul 26, Revolver se numeste si este cea mai versatila arma.

Edited by n_iulian

Le cumparasem toate , numai stiu bine...l-am jucat cand a aparut ca se jucau colegii mei..ei mi-au dat hack-ul..nu sunt un fan al shooterelor..asa m-au adus si pe A.V.A ca sa joc cu ei si il dezinstalam mereu , cand veneau la mine mi-l instalau iar :) . Legat de donatii , ai scris intr-un post mai de mult ca vrei sa donezi , am crezut ca ai donat deja ;) .

Edited by Scootch98

Îți dau un sfat, cum faci rost de puțini bani în joc, cumpără repede niște haine care îți oferă mai multă viteză (head, body, legs). Folosește arme care te fac să te miști ușor, deci evită heavy machine gun sau sniper.

Uite ce folosesc eu, haine care îmi oferă 19% viteză în plus și revolverul, o armă foarte bună pentru distanțe scurte și medii, deasemenea arma este ușoară

post-1694-0-41922400-1409207193_thumb.jpg

Evită să cumperi haine care îți oferă acuratețe și sănătate, sunt inutile. Uite ce scoruri am făcut eu :

post-1694-0-11311800-1409207305_thumb.jpgpost-1694-0-86833600-1409207322_thumb.jpgpost-1694-0-09505300-1409207335_thumb.jpgpost-1694-0-32089500-1409207352_thumb.jpg

Edited by n_iulian

post-1694-0-65668500-1409207772_thumb.jpg

Cam atât de bun și nu am folosit nici un hack, am început de la zero, am luat toate armele la rând, m-am convins că cele cu plasmă în denumire și rachete sunt varză, cele clasice sunt cele mai bune, Revolver e arma cu care joc cel mai mult, e bună pe toate hărțile.

Pentru cine vrea să rupă serverul, cumpărați cu cash reali, asta și asta :

post-1694-0-98215700-1409208099_thumb.jpgpost-1694-0-97470900-1409208109_thumb.jpg

Eu folosesc sensivitatea la minim, default cred ca e la jumate, incearca asa, mie imi este mai usor sa ii urmaresc cu tinta cand se misca, dezavantajul e ca atunci cand te prinde cu spatele iti este greu sa te intorci.

Foloseste Assaul Rifle, a doua mitraliera care se ofera in joc, e bunicica sau shotgun, invata hartile, nu sta in spatii largi de unde altii te pot omora de la distanta cu sniper sau tun.

Edited by n_iulian

post-11625-140943475517_thumb.jpg

:)

Acum joc cu shotgun,e marfa rau. Abia astept sa imi iau pistoalele alea 2,e distractie maxima dupa ce te inveti cu controalele,pacat ca se duce tare repede bateria..

Bravo Sebi, ai vazut ca se poate, iti trebuie doar cateva ore de antrenament.

Eu acum joc multiplayer free for all, strang puncte pentru plasma shotgun, este foarte greu, majoritatea sunt de nivelul 50 si se gasesc aproape mereu unii care sa joace cu arme periculoase, arme one shot kill. Noisy Cricket este o arma greu de invins, daca mai folosesc si bula de invincibilitate aia e.

Am observat ca revolverul este arma cu care fac cel mai bun scor, fara ea sunt mort.

Blunderbuss este un pistol pe care as vrea sa-l cumpar, dar nu am gold, este arma care omoara in cel mai scurt timp de aproape si arma cu care te misti cel mai repede.

Poti sa obtii gold free. Dar e destul de greu,iti trebuie aproape 100 gold..

De cat timp joci?

Nu mai tin minte de cand, aproximativ o luna, poate si mai mult.

O sa platesc bani reali pana la urma, vreau neaparat armura exo suit si pistolul blunderbuss. Armele SF nu ma intereseaza.

Edited by n_iulian

Si cam cat te jucai intr-o zi? Nu de alta, dar sa stiu si eu cam cand o sa pun mana pe pistoalele alea. ðŸ˜

Depinde de zi, cand sunt ocupat nu joc deloc, mai am nopti cand nu am somn si joc de la 10 seara pana la 3-4 dimineata :D pistoalele din cate stiu sunt la nivelul 15, poti ajunge acolo in 2-3 ore.

Pfff, 6 ore de gameplay... Eu nu știu dacă scot 3h..

Pana poimâine sper sa fac destui bani.

Ajungi tu, stai linistit, pana la nivelul 30 e usor, apoi progresul e din ce in ce mai greu.

Sa vezi dupa ce joci cu pistoalele alea doua, sunt bune dar au acuratete slaba, iar apoi treci la revolver, o sa te minunezi de tine ce bine dai.

După 10 ore de jucat la noul eveniment Ghostbusters, ajunsesem la etapa 5/10, vroiam mult Plasma Shotgun, dar azi s-a pierdut tot progresul, să încep iar de la zero este exclus. Parcă mi-a lut cheful și nu înțeleg de ce orice în joc costă așa mult, pentru un cap cu cagulă să dai 8-9$.....