Clicky

Jump to content
Sp1tfire

Nexus 6, noul telefon Motorola. Discutii preliminare

Recommended Posts

Eu zic sa scriem la ProTv sa le dam o tema pentru LasFierbinti... Știți cum se spune : Negativă sau pozitivă, publicitatea e publicitate!

F`ta-i ¶`la:(

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Edited by Kali

Guest Deio

Intrebare, intrebare... Oare Nexus 6 are LED RGB? Si unde o fi oare amplasat?. :rolleyes:

Eu cred ca are, dar sunt curios unde l-au bagat :))

Google music bate la poarta.Pretul unei melodii se incadreaza intre 4.99 lei si 6.99lei.

Depinde de artist si melodie.

In cadrul Google I/O 14, exact in momentul in care era ptezentat proiectul Android One, au afisat harta cu pietele emergente care vor beneficia de programul Android One.Statele respective aveau culoarea albastra.Romania nu este socotita piata emergenta de catre Google.

Edited by CCR

La poarta cui bate? Ai informatii credibile sau doar zvonuri? Nu trebuie sa fim piata emergenta pentru servicii. Pentru Android One e un interes major sa fie lansat in tari cu sute de milioane de locuitori, chiar daca sunt vai steaua lor. Am pus mai sus lista cu tarile care beneficiaza de serviciile Google si sunt unele care nu numai ca nu sunt emergente, dar aproape ca nu-s trecute pe harta lumii.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Am google music si au scapat preturile exact cum vazusem in cazul Books cu max.4 luni inainte de a deschide Google Books in Romania.Am si print screen.

Nexus 6 din cate se stie este fabricat de Motorola.Motorola a fost cumparata de Lenovo.Vodafone are o relatie minunata cu Lenovo(Vodafone Smart si Smart tab sunt Lenovo).Sa speram ca o sa aduca Motorola.

Pentru asta ar trebui sa le aduca si altii. E vorba de asigurarea service-ului si nu cred ca e rentabil sa-l asiguri pentru un singur vanzator.

Din cate vad, Motorola inca functioneaza ca o entitate separata in cadrul Lenovo si probabil se va pastra brandul Motorola si pe viitor. Cum Motorola nu e prezenta oficial in Romania, s-ar putea ca lucrurile sa ramana la fel in continuare si divizia Motorola sa activeze predominant in aceleasi tari ca si inainte, de baza fiind America. Vom vedea ce se va intampla. Daca anunta ceva Vodafone UK legat de Nexus 6, mai mult ca sigur il vom vedea si in Romania.

Legat de noile feature-uri pe care le va avea numai Nexus 6, mi se pare o prostie sa spui ca double tap to wake necesita hardware care sa suporte asta. Nexus 4 are si suporta bine mersi, Nexus 5 nu, aparent. Inteleg ca adaptive lighting are nevoie de un ecran deosebit, dar double tap to wake nu are nevoie.

Pai ai gasit undeva ca alea vor fi exclusiv pe Nexus 6? Eu citisem articole unde se zicea ca ar putea veni pe orice telefon care suporta.

Na, ca a lansat Vodafone Romania prima clona de Nexus 6

http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/vodafone/vodafone-romania-introduce-in-oferta-phablet-ul-smart-4-max-disponibil-fara-contract-la-preul-de-1160-lei_23864.html

Am vazut un Note 2 la un prieten. Asta e aproape de Note, e deja un phablet. Nu sunt deloc incantat de dimensiunea lui. Sper sa tina Nexus 5 in viata cat mai mult posibil.

Feri a apărut nexus 6 în play store la pre order? Asa am citit pe android authority. Poți sa verifici?

Le.: acum am văzut ca doar în US.

Edited by ionutzvip

Pacat ca parca ai nevoie de o a -3 -a mana sa-l manevezi :)

Pare interesant oricum, inca nu'mi dau seama unde are led-ul de notificare:angry:

Nexus 6 Hands-On:

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk 2

Edited by reflavius