Clicky

Jump to content
Sp1tfire

Nexus 6, noul telefon Motorola. Discutii preliminare

Recommended Posts

E vorba de precomanda. Haideti sa vedem si un pret real. Daca se va pastra pretul de 2700, putem spune ca diferenta nu e asa de mare.

Feri, arunci un ochi in Google Play Germania sa ne zici cat costa media boxul si controller-ul de la Asus?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Deocamdată încă nu a apărut nimic. Acum am verificat.

Sent from my LG G3 using Tapatalk

Am intrebat pe cineva la un articol si zicea ca doar Nexus 9 a aparut in Google Play Germania. Cand apar da-ne si noua de veste sa stim care-s scorurile in euro.

Hmm, nu suna bine deloc. In dolari Nexus 9 e 399 in euro 389, deci fac conversie aproape 1/1. Inseamna ca Nexus 6 de 64 GB va fi cam 679 de iepuroi.

Așa se pare că se face conversie.....

Și chromcast în USD costă 35...iar în EUR tot 35...

Cum apar ceva noutăți vă anunț.

PS. LG Gear costa 199 EUR în market.

Sent from my LG G3 using Tapatalk

Pana si India are Nexus 9 in PlayStore Cand o inceta Google sa ne mai considere o tara de categoria a 4-a si o da drumul la serviciile care deja exista in tari de categoria a 3-a?

Guest Deio

India e o piata uriasa de desfacere, nu vom fi niciodata ca tarile mari.

Dar am putea avea Nexus in Playstore cand vom avea service oficial si reprezentanta oficiala Google in Romania pe aceasta parte mobila.

Nici Microsoft nu este, din sursele Microsoft Romania cele mai inalte, am aflat ca nu se poate vinde Surface Pro 3 la noi pentru ca nu sunt suficiente cereri. Daca le aduc 1000 clienti, ei imi dau 1000 de unitati Surface. Cam asa sta treaba si ii cred, nu le renteaza sa aduca 2-3 unitati doar.

Pana acum am gasit 5 clienti care sigur ar da bani. Mai am mult pana la 1000....

La fel si cu Nexus, nu sunt suficiente cereri ca Samsung sau Apple. :(

Funny, nu suntem o piata interesanta, dar Microsoft a putut sa dea spaga milioane de dolari sa cumparam licente Windows la pret elucubrant. Sa dea si Google o spaga sa lanseze Google Movies, Google Music All Access si sectiunea de device-uri in Google Play

Lasa, Deio, ca sunt servicii Google in tari unde aia n-au bani nici sa treaca strada, daramite sa cumpere ceva din Google Play.

Nicio sansa, la noi pe langa taxele uriase mai trebuie si spaga Probabil se vor muta prin vreo tara bananiera unde taxele sunt sub 5%.

India are peste 1.000.000.000 populatie vs 21.000.000 in romania, cate nexus-uri sunt sanse se se vanda in "saracia" asta de india?

:D

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by Gastarbeiter

Cam cate s-ar vinde la noi presupun. Tu de ce crezi ca Android One s-a lansat in India? Pentru ca majoritatea mor de foame acolo si de-abia ar cumpara un telefon la 100 de dolari. Chiar crezi ca se vor vinde milioane de Nexus 6 si Nexus 9 la preturile care le au? Sa fim seriosi. Uite si date ca sa vezi ca nu aberez. Un device costa cat salariul lor pe un an

http://wap.business-standard.com/article/economy-policy/india-s-median-per-capita-income-lowest-among-brics-gallup-113121600968_1.html

Din pacate nu ne putem compara nici cu India. Dar puteti sa va alegeti de aici orice tara bananiera care are acces la mai multe servicii Google decat noi

https://support.google.com/googleplay/answer/2843119?hl=en

Si aici tarile de unde se pot cumpara device-uri. Momentan device-uri nu se pot cumpara din tari bananiere, dar probabil Togo si alte tari de frunte vor fi adaugate pe lista inaintea noastra

https://support.google.com/googleplay/answer/2462844?hl=en