Clicky

Jump to content
Sp1tfire

Nexus 6, noul telefon Motorola. Discutii preliminare

Recommended Posts

Guest Deio

Deci lopata e aici. Telefonul care se vede cand il ai in buzunar si nu pentru ca esti bucuros :)) Ci pentru ca nu incape altfel :P

Ecranul e 2K pentru ca la 6" nu mergea 1080p, se vedeau pixelii :))

Sunt curios de baterie/autonomie

Eu sunt mai entuziasmat de media boxul de la Asus, daca apare la noi la 100 de euro e parfum.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Îmi place telefonul iar prețul nu ma deranjează fiindcă am o prelungire la vdf. Personal aștept sa pună Erwin mana pe el ca sa ma decid intre Nexus 6 si Note 4. Pe note am văzut ca a pus mana deja. ðŸ˜ðŸ˜ðŸ˜ðŸ˜ðŸ˜ðŸ˜

Depinde cand si daca va aparea la Vodafone. Motorola nu sunt prezenti in mod oficial la noi, s-ar putea sa fie o mica problema.

Diferenta de pret e prea mare fata de vechiul Nexus. Asta e problema. Daca il vindeau la 500-550 USD/EUR, era mai bine. Cred ca Google a facut prima mare gafa.

@Sp1tfire am văzut ca aveau cei de la vdf Nexus 5. Sper sa îl aibă și pe pe asta. Vom vedea în câteva luni. Dacă nu găsesc eu o soluție. Momentan trebuie sa ma decid întâi care va fi următoarea paleta.

LG sunt prezenti oficial in tara noastra, Motorola nu. Vom vedea cat de repede va veni la operatori.

Nu are preț mic telefonul pentru că toate telefoanele Motorola sunt ieftine. Dacă ar fi avut preț bun, ar fi rivalizat cu linia lor așa că au zis băgăm tot ce-i mai bun în telefon/preț pe măsură și ne putem vinde telefoanele noastre ieftine liniștit.

Edited by Tyler Durden

Din pacate asta-i tendinta, suprasaturarea pietei nu exista, nevoia de nou, este acerba, oricine doreste un urmas al generatiei sale, e dator sa plateasca tributul sau pentru a obtine device-ul, nu ma mira de fel aspectul, daca si un one + care are aceasi gama de CPU costa minim 360$ in China... e normal ca Z3, M8, G3, Moto X, Samsung N4 sa coste mai normal catre dublu si nu numai :)

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Motorolele nu sunt ieftine la noi, dar sunt pe afara. Cred ca Google a vrut sa vada raspunsul pietei si sa ajute Motorola sa aiba profituri.

Nu a fost inca prezentat fizic sau poate inca sunt sub NDA. O sa le vedem cat de curand.

Multumesc, dar cutia nu prezinta interes si poze cu el am vazut. Vreau hand-on Ti-am dat like pentru intentie, dar articolul e o capcana. Cateva secunde pe vine nu inseamna despachetare.

Tot e mult mai ieftin ca Note 4

Cat timp N5 a ajuns pe la 2300 la noi, nu mi se pare mare difere ta de 2700 la N6

Edited by Gabii