Clicky

Jump to content
Sp1tfire

Nexus 6, noul telefon Motorola. Discutii preliminare

Recommended Posts

Deio, Samsung Note Google Edition ar fi tot degeaba. Stylus-ul l-ai folosi ca si creion dermatograf, ca n-ar fi nimic legat de stylus in software-ul nativ Google.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Guest Deio

Da, @Sp1tfire are dreptate, nu ai avea functiile S-Pen in sistem. Ar fi degeaba si tocmai a raspuns si la @iNenny  referitor la un Nexus Note :D

Si daca vor integra , tocmai pentru telefoanele care vin cu stylus..o mica optiune care se activeaza din setari , cum e la mouse cand il conectezi . Speranta moare ultima , nici la Apple nu ma asteptam sa lanseze un telefon atat de mare , cel putin , nu anul asta .

Da , asa telefoanele/tabletele cu stylus ar putea fi google play edition .

Ma gandesc ca daca ar implementa asa ceva , nu ar avea doar o optiune .

Poate sunt prea dezamagit de nexus-ul de 6 inch(aproape) si incerc sa ma gandesc DE CE il fac atat de mare . Macar sa puna o baterie sanatoasa .

Edited by Scootch98

Din zvonuri, multitasking e posibil sa vina pe Nexus 6. Dar de la multitasking la S-Pen e cale lunga. Eu nu cred ca vom vedea un Note Google Edition. Nici nu stiu daca ar fi in interesul Google sau chiar al celor de la Samsung sa iasa pe piata asa ceva.

Holy shit, ce preturi se vehiculeaza. Daca e asa, cred ca ma indrept spre LG G3.

http://www.phonearena.com/news/Nexus-6-and-9-prices-leak-suggests-the-times-of-affordable-Nexus-is-over_id61747

Guest Deio

Si eu cred ca ar fi 5.2" doar. Doar am zis mai sus ca nu iese la DPI, chiar daca DPI =/= PPI

Si pretul, pe masura. Voi ati crezut ca baba inca mai are colac? :))

S-a dus baba. Goagle au zis ca nu vor mai lansa produse subventionate. Probabil s-au saturat de profit mic. :angry:

Ideea e ca cine vrea lopeti mai degraba ar alege Note 4, ca stie sa faca mai multe, decat un device supradimensionat de 5.9 inch care n-are nicio functie in plus fata de orice alt telefon. Atuul lui ar fi fost pretul. Daca e la pret nesimtit va fugi lumea de el din cauza dimensiunii si a pretului. Americanii mai ales sunt socati sa auda preturi d-astea la liber. Ei vor moca sau cu 50 de dolari la abonament.

E potent ca si specificatii, dar si ca pret Sa vedem cat de repede apare la operatorii nostri. Daca Vodafone aduve varianta de 64 GB m-ar tenta. Trebuie sa pun gheara pe el intai, ca sa ma pronunt daca il vreau sau nu.

De la 320$ cat a foat anuntat N5, au sarit la 640$ la N6... Cam mare diferenta, zic doar. SI DIN NOU NU INTELEG DE CE ECRAN 2K?

Nu neaparat, s-ar putea sa fie mana Google mai degraba.

Il punem pe Feri sa ne cumpere din Google Play Germania fara adaos

Voi verifica la ce preț va fi.

Pe contul mamei mele am acces la terminale pe google play.

Sent from my LG G3 using Tapatalk