Clicky

Jump to content
Sp1tfire

Nexus 6, noul telefon Motorola. Discutii preliminare

Recommended Posts

Se pare ca va fi caramida. Eu tot mai sper sa fie de maximum 5,2 inch. Mie mi s-a parut caramida G3-ul,iar Nexus-ul e gigant pe langa el.

http://m.androidcentral.com/leaked-photo-shows-motorola-shamu-breaching-camera-next-nexus?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Vreau ca următorul telefon sa fie mare cu minim 5,5 inch. Sper sa nu sara de 6 inch. Pana acum am pus ochii pe note 4 și noul nexus. Sper ca cel și urma sa nu depășească așteptările mele în privința dimensiunii.

Se pare ca ce stiam noi anterior ar fi Motorola Droid Turbo. Mare pacat, preferam ca astea sa fie specificatiile lui Nexus 6

http://m.gsmarena.com/motorola_droid_turbo_has_specs_detailed_via_benchmark-news-9788.php

Pai nefiind Nexus, ci Motorola Droid Turbo, normal ca vine cu 4.4.4. Eu ziceam ca as fi preferat ca asta sa fie Nexusul si nu paleta aia de 6 inch care se vehiculeaza.

Probabil ca va avea un baterie destul de potenta, undeva la 3500 mAh. Sper sa aiba si o varianta internationala. M-ar tenta mai mult ca Nexus 6

Dupa zvon ...are 3200mA si 5,9" ecran !

http://www.androidpolice.com/2014/09/29/this-is-the-motorola-nexus-6-a-5-9-qhd-display-3200mah-battery-dual-front-facing-speakers-and-more/

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Guest Deio

DPI e rezolutia de printare si PPI este pentru display. Nu sunt la fel si difera in cantitate/marime. Tot nu iese ceva. Din rezolutie si marimea ecranului de la scapari, e lopata :(

Lopata va fi. Prea multe zvonuri care confirma diagonala de 5.9 inch. Pacat, dar cred ca tot il voi cumpara, daca nu vine la vreun nesimtit.

Eu mă întreb dacă va avea stylus sau Android L o să includă metode care să ușureze folosirea, ceva Swype sau ceva de genul.

@iNenny si eu am spus acelasi lucru si mi s-a raspuns pe forum ca e android pur fara bloatware , cauta sa-l faca cat mai ieftin etc. Eu inca ma gandesc , daca baga si un stylus ? Au pus in android posibilitatea conectarii tastaturii si mouse-ului , de ce nu ar baga si cateva optiuni pentru stylus ? Mai ales la un ecran ca asta , poate google ne pregateste o surpriza placuta ;) .

Guest Deio

Nu va fi nici un stylus. Nu exista aplicatii dedicate, doar Samsung are implementat cateva utilizari cu el. Si nici alea prea bine puse la punct. 99% din aplicatiile pe Play nu sunt concepute sa functioneze cu S-Pen sau stylus Wacom, desi unele functioneaza, dar nu sunt gandite pentru el.

Daca ar avea asa ceva, nu ar mai fi Nexus ci Note-Nexus si Google nu vrea alt proces pe cap. Sorry.

Mai bine visati ca mine la un Samsung Note Google Edition. Sau jailbreak si custom ROM :)