Clicky

Jump to content
Innoxius

Inregistrarea datelor GPS pe video (imprint) si separat in fisier log

Recommended Posts

Caut o aplicatie de tip "Car DVR" care sa-mi permita urmatoarele (ambele ar fi perfect, a doua obligatoriu):

1. Sa inregistreze in paralel cu video si log-ul GPS, in fisier separat (pentru urmarirea in paralel a clip-ului si traseului). Pentru asta log-ul trebuie sa contina si ora
  2. Sa pot pune pe imagine ce informatie vreau dintre cele GPS (pe mine ma intereseaza altitudinea)

Am zis de tip pentru ca aplicatiile care fac inregistrari pentru o proba la un eventual accident, pe langa faptul ca retin doar ultimele n minute, nici nu o fac la calitatea maxima, asta pentru economie de spatiu, ceea ce e normal.

Ideea mi-a venit de aici, imaginea de la "Suprapunerea datelor GPS". Ca o paranteza off-topic, acea camera de 1.750 de lei, destinata inregistrarilor in timpul activitatilor sportive, face imprint la o groaza de informatii GPS, mai putin altitudinea. A intrebat un client cum poate face asta si moderatorul forumului oficial Sony "wow, ce idee minunata, o sa o transmit colegilor mei".

Și cum ai rezolvat?

Sau ai renunțat la idee...

Sent from my Samsung Galaxy S7

Da! Am închis! Am tras jaluzelele! Pa pa!

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Pregatesc un articol. De fapt e gata, dar n-am avut de lucru si i-am dat lui Youtube sa faca stabilizare si cred ca e ortodox si si-a luat deja concediu de Paste, ca inca n-a terminat. Clip de 89 de secunde.