Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salutare, am momentan un iPhone 5s si as vrea sa trec iar pe android insa nu stiu ce telefon sa imi iau..

La putere momentan sunt: LG G3, HTC one m8, galaxy s5

Cel mai mult ma atrage Galaxy S5 insa nu imi place ca are buton fizic in mijloc ce este rigid.. Numai zic de plastic csre este de o calitate inferioara. La htc nu imi place faptul că bateria este înțepenita ca la iPhone.. Lg-ul mereu mi-a inspirat o calitate foarte nasoala si nu imi voi lua asa ceva niciodată..

Am 2 variante

1. Ori vand iPhone-ul și îmi cumpăr galaxy s5

2. Aștept sa vad ce mai apare nou

Dacă îți iei S5 o sa umbli cu o baterie de rezervă după tine?

Dacă nu i-ați M8, în opinia MEA cel mi bun de departe... Ca sa nu mai zic ca arata extraordinar

Guest Deio

Daca doresti un sfat bun, mai asteapta putin timp.

In 2 saptamani vine IFA si evenimente dedicate telefoanelor Samsung si iPhone.

Atunci vei vedea vreo 5-6 modele de telefoane noi, vei avea de unde alege.

La HTC m8 ma deranjează ca bateria este sigilata in interior la fel ca la iPhone.. Mie cam dupa 8 luni de zile incpe sa faca figuri orice telefon pentru ca ii consum acele cicluri pe care le are.. La Samsung imi place ca daca e sa ma supere cumpar alta si gata termin povestea.. Ar fi perfect samsung-ul daca nu ar mai avea butonul "home" fizic.. Face figuri mai ceva ca la iphone, e foarte prost facut.
Eu caut la un telefon exact ce are samsung. Multe nu au nici ir remote si alte telefoane gen: huawai, one plus one etc..

Guest Deio

Eu nu am avut probleme buton home cu nici un Samsung avut. Sunt cateva cazuri rare pe internet cu unele butoane care "joaca" putin mai mult.

In schimb am prins iPhone cu Home button care era taios chiar si care juca mai mult decat trebuie.

Problema e ca de multe ori cand apesi odată percepe comanda ca dubla apasare sau ca apasare continua. Eu am galaxy tab 3 8.0 si ma înnebunit cu butonul

Sincer, eu in locul tau as astepta IFA, si m-aa uita oleaca la Note 4. Apropo, s-a lansat de curand lenovo vibe z pro, uita.te oe site.ul mobilissimo, a scris erwin un articol

Daca iti vinzi iphone-ul, iei pe el 18-20, modele noi prezentate la IFA v-or costa peste 2500-2600 lei(iphone si mai mult cu note4), daca mai poti plusa niste bani 7-900 lei poti astepta ce v-or scote astea nou, dar noutatile princepale s-au lansat deja, eu zic sa-ti alegi intre lg g3 si samson" s5!

L.E. Am uitat de sony Z2 tot poate fi luat in calcul.

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by Gastarbeiter

Guest Deio

Atunci "Samsoung". Problema cu butonul e subiectiva, cum am zis, eu niciodata nu am prins buton care sa scartaie sau sa se miste in locas.

Bateria se poate schimba, poti pune baterie extinsa, eu chiar imi cautam pentru Note 3, sau mai astept daca vreau Note 4 :D

Se simte bine butonul home de la S5 , nu joaca . E enervant butonul de power care e prea indesat in rama . Eu zic ca G3-ul merita cumparat (mai mult decat s5) doar daca fac vreun update prin care sa treaca din QHD in FHD , cum zicea cineva de pe forum :) .

Trimis de pe tableta .

Baterie au pus , dar nu e de ajuns pentru acel display . Nu ar deranja pe nimeni daca ar putea sa schimbe FHD-QHD . Cand ai nevoie de el il activezi , cand nu , stai pe FHD .

Trimis de pe tableta .

Edited by Scootch98

Da, s-ar putea schimba modul interfatei din UHD in FHD, dar s-ar observa diferente. Ori iconite la fel de mari, dar putin neclare, ori mai mici si clare. De ce? Tot atatia pixeli tine activi ecranul, indiferent daca e interfata UHD sau FHD. Ca sa vezi diferenta, uita.te de exemplu la o imagine FHD pe un ecran FHD si la una HD pe un ecran FHD. La aceleasi dimensiuni, cea HD va fi mai neclara, dar daca o micesti putin, va fi la fel de clara ca cea FHD pe tot ecranul FHD