Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Am observat ca nu avem pe forum un post de acest gen . MIUI este o interfata portata pe multe terminale android , stabila si incearca sa combine experienta iOS cu cea Android . Azi se lanseaza MIUI 6 http://en.miui.com/thread-35077-1-1.html . Pe forumul oficial MIUI s-a votat un look plat pentru noul UI . Ce parere aveti ? Ati incercat MIUI pe unul din terminalele voastre ? Cum vi s-a parut ?

Trimis de pe tableta .

Da, tocmai s-a lansat noua versiune a MIUI. Site-urile din China sunt pline de screenshots si imagini.

http://www.ithome.com/html/android/99277.htm

Sunt curios cand vor da drumul la update, eventual daca UI-ul va aparea in Play Store..

Iata si un prim video oficial:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=He9YaWwUcPs

Si eu, dar am avut cv treaba si uite ca ai zis-o inaintea mea. Dar pana apare, azi imi pun miui V5.

Imi place mult, e diferit fata de celelalte UI-uri, si + ca duce catre iPhone, ceea ce imi super place

Edited by Gabii

launcher-ul MiHome va fi actualizat sa arate ca MIUI 6 . L-am avut pe htc , dar acum nu va pot spune cand se va face actualizarea deoarece nu-mi merge pe tableta :( .

Trimis de pe tableta .

Edited by Scootch98

post-13157-140819423193_thumb.jpgpost-13157-140819424348_thumb.jpg

Am reusit sa-l instalez , dar nu din Play . Am o multime de pagini si habar n-am cum sa elimin si cateva chestii sunt in chineza :( .

Trimis de pe tableta .

Edited by Scootch98

Am intrat pe site.ul MIUI la rom-uri,la LG G2. Am descarcat fain frumos, si inainte sa ma apuc de install mi-a trecut prin cap "stai, G2 sunt mai multe modele. Pentru ce model de G2 e cel de pe miui.com?" stiti ca sunt d800,d801,d802(cea care avem majoritatea din ro, varianta Open Europe) si cele FSxxxx cele pentru piata chineza.uploadfromtaptalk1408197418893.jpguploadfromtaptalk1408197422246.jpg

Oare se intampla ceva daca dau install?

Am citit pe XDA ca e cu Aroma Installer si e pt d801/2/3/4/5/6 si pt variantele koreene, alegi din installer. In seara asta pun rom-ul miui v5 de pe site.ul oficial. Atentie, doar ultimul build e cu aroma installer, cel care l.am descarcat mai sus

Eu am folosit pe s4 miui v5. Îmi place cum arata în schimb îmi mana bateria ca un stock samsung si nu am rezistat mai mult de o zi cu el. Launcherul în schimb nu îmi place. M-am obișnuit cu app drawer și mi se pare ciudat ca toate aplicațiile sa le am doar într-un singur loc.

Am pus MiUI. Mi se pare super, deabia astept MiUI6. Nustiu de ce imi e NavBar.ul asa de mic, cred ca am setat ceva gresit in Aroma Installer. In rest e super , extrem de fluiduploadfromtaptalk1408220082210.jpg

Tare. Si eu vreau sa scap de PA… Beta 2 are niste buguri...Azi nu puteam sa vad pozele din galerie,pur si simplu iesea din galerie,fără să imi spună ca e force close sau altceva...

Sent from my LGE phone

Deocamdată începe beta testingul privat, care este limitat la un total de 1000 utilizatori selectat în comunitatea internațională, pe 22 august grupul de beta testing va fi extins la 10.000 de utilizatori, în timp ce în primele zile ale lunii septembrie va vedea lumina prima versiune Developer săptămânală, care ar trebui să fie și prima versiune publică. În sfârșit update-ul final pentru versiunea stabilă va sosi în luna octombrie. Terminalele care primesc prima versiune (și care sunt în prezent folosite pentru beta testing) sunt Xiaomi Mi3 și Mi4, în timp ce seria de terminale Mi2 și seria Redmi, va începe beta testingul până la sfârșitul anului.

3ee3936b996c9ec3cd230ec9d1faa95f.jpg

Trimis de pe Marte

Edited by Master_B

Chiar nu cobteaza benchmark-urile. N-am mai vazut asa fluida interfata de cand is e

Stiu , am vazut ca jocurile ruleaza mai bine pe Mi4 decat pe G3 sau M8 dar bechmarkurile sunt mai mici, nu-mi explicam de ce...