Clicky

Jump to content
Gabii

Telefon mid range 900 lei - WP sau Android?

Recommended Posts

Numai lungesc discutia aiurea cu explicatii inutile (pentru candrei) . Omul a spus ca sora-sa isi schimba telefonul o data la 3-4 ani . Crezi ca se pricepe sa vada care e mai bun ? Amandoua sunt la fel , insa LG-ul are mai multe functii si efecte frumoase in UI care i-ar placea . Daca vrea AOSP cred ca se pricepe Gabii sa-i puna un rom+ ca si el are LG. Eu as alege LG-ul ...atat spun .

Pai eu încercăm să te fac sa îmi dovedești de ce ar alege o fata LG-ul. De obicei, când afirmi ceva vii cu argumente. Asta încerc sa îți arat. Tu ai venit și ne-ai povestit de mătușa ta. În primul rand, diferă vârsta. Știm cu toții ca gusturile se diferențiază și în funcție de categoria de vârstă. Ai dat un exemplu cu care ai generalizat la toate femeile. Aici nu te prinzi tu ca ai dat-o în bara. Te ataci degeaba.

Data viitoare, vino cu argumente valabile.

Dacă e de efecte, poți instala un launcher dedicat din play. Na, ți-am demontat și argumentul asta.

După asta, am eu câteva prietene care chiar se joaca pe telefon și aici zic de jocuri gen Asphalt 8 sau NFS:MW. Èši am darmat și al treilea argument. Când zici ceva, încearcă sa dai o dovada general valabila nu care se aplica unei singure persoane.

Am încheiat. Sper ca ai înțeles ceva din ce ți-am zis. Dacă nu, o sa ți-o iei în bot la liceu. Salut!

Sent via iPhone with Android 6.3 on board

De acord , windows nu are lag...e un fel de iOS , tine 4 ani lejer .

@candrei , sunt la liceu si am fete in clasa cu s3 , s4 , iPhone ..toata ziua isi fac selfie si scriu mesaje , nu se joaca ..nu am generalizat . Nu poti spune ca matusa mea e batrana la 23 de ani..are destul timp liber , dar prefera sa socializeze , tot timpul cu telefonul la ureche .

Edited by Scootch98

La ios te poți baza pe ce zici. La Windows nu ca nu ai 4 versiuni de Windows Phone...

Duuuuude, în ce clasa zici ca ești? Nu ma pot abține și nu o fac cu răutate.

Sent via iPhone with Android 6.3 on board

N-are cum. Va alege Moto G. Sau poate G2 mini. Dar cred ca Moto G. E posibil si G2 mini totusi, daca nu vrea Moto G. Dar poate vrea Moto G si renunta la G2 mini. Daca nu, sigur ia G2 mini.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Un coleg a cumparat un Moto G pentru prietena, care nu a mai avut smartphone, e foarte multumita de telefon. Ar fi bine sa o duca intr-un magazin sa ii arate, sa nu fie decizia luata pe NV.

Pacata ca la quick mobile mai nou sunt expuse 10 TELEFOANE nu vreo 20,30 cum erau pana acum. Aveau intr.o vreme Moto G expus, dar acum... Azi i fac o lista cu mai multe (moto g,g2 mini, lumia 636, si vad eu ce telefoane mai aflu ) si sa se hotareasca odata

Edited by Gabii

Nu recomand, o cunoștință tocmai ce l-a schimbat, avea probleme cu touch-screen-ul, nu răspundea la comenzi.. Asta după ~4 luni de utilizare moderata, adică l-a folosit doar pentru apelare și mesagerie.

Daca s-a stricat si a trebuit schimbat nu inseamna ca la toate e la fel. Si nu degeaba e garantie

Btw, daca vor fi probleme il va trimite in garantie. Mergem maine la orange ca isi prelungeste mama contractul si se hotaraste pe un telefon

Acum am inteles(daca scria cu că, intelegeam din prima)

Si da, la oricie firma pot aparea asemenea probleme, pana si G2.uri am vazut ca unele au probleme cu display-urile