Clicky

Jump to content
Gabii

Telefon mid range 900 lei - WP sau Android?

Recommended Posts

Probabil de aici rezolutia scazuta. Eu pe telefonul Android am 512 Mb RAM si joc linistit RealRacing 3 :)), Il rula si instalat de pe card....

G2 mini e telefonul perfect , nu va folosii telefonul la jocuri prea pretentioase(cred) , are nevoie de poze si socializare(facebook , twitter , whatzapp , viber) astea le poate face si un telefon de 500 lei , d-apoi un G2 + ca va fi uimita de funtiile pe care le are(knock code , double tap to wake) . Arata si bine , probabil isi va lua pe alb , camera face poze bune ...e perfect pentru ea . Nu stiu sigur daca are slot card , dar daca are e si mai bine , daca nu , trebuie s-o inveti sa foloseasca dropbox :))

Trimis de pe tableta .

Era la quickmobile, pusese cineva un link, dar vad ca nu mai este bun, cert este ca a fost... Uita-te in topicul Mi4 ,ca am vorbit acolo.

70% sanse pe G2 mini. Nustiu vum sa va spun, nu e genul care sta toata ziua pe telefon sa vorbeasca. Se va juca un pic, un apel, un mesaj, nimic mai mult. Zic ca G2 mini e si prea bun pt ea

Imi e sa nu te bag in ceata mai rau. Detin moto g de prin aprilie. De atunci nu s-a blocat niciodata (si vorbesc serios). Android stock cu cateva aplicatii de la Motorola. Suport foarte bun pentru el, plus ca cei de la Motorola au confirmat ca va fi updatat la android L. Are 1gb ram dar softul este foarte bine optimizat. Daca imi permiti o comparatie, moto g este un nexus 5 mai mic. Apropo, de vreo luna am primit update la 4.4.4. ceea ce nu vezi nici la unele telefoane varf de gama. Lg G2 mini, nu am tinut in mana deci nu iti pot spune mare lucru.

Sent from my Moto G using Tapatalk.

Si eu am ramas cu parerea ca G2 mini ii va place mai mult decat moto G ...e fata , ii plac briz-brizurile ...si LG are multe tranzitii , efect de deblocare interesant , knock code etc...

E fata...crezi ca o sa se joace modern kombat 5 pe el ? Face poze , sta pe facebook , asculta muzica si da mesaje ... Mai bine merge intr-un orange /vodafone si se uita la amandoua , care-i place mai mult .

L.E. Sunt sigur ca alege LG-ul :) daca le vede pe amandoua .

Edited by Scootch98

Pentru ca e fata :)) daca vede ca are sclipici in lockscreen nu se mai uita la altceva :) .Oricum , G2-ul e mai elegant decat moto G pentru o fata(parerea mea) si are camera mai buna . Eu as alege moto G-ul doar pentru gaming(nici ala stralucit) , nu as face poze , nu as asculta muzica(nu vine cu casti) . Eu zic ca lg G2 mini e perfect pentru o fata , nu cred ca o intereseaza sa instaleze 20 de jocuri din G. Play ca sa blocheze telefonul , desi nu cred ca s-ar bloca . In orice caz , de obicei la fete conteaza sa arate bine si sa aibe o camera buna :) .

L.E. Cum am spus , mai bine le vede ea pe amandoua si se decide .

Edited by Scootch98

E fata...crezi ca o sa se joace modern kombat 5 pe el ? Face poze , sta pe facebook , asculta muzica si da mesaje ... Mai bine merge intr-un orange /vodafone si se uita la amandoua , care-i place mai mult .

L.E. Sunt sigur ca alege LG-ul :) daca le vede pe amandoua .

Și tu știi asta pentru că...ești fata?! Ești prea sigură pe tine.

Sent via iPhone with Android 6.3 on board

Cand matusamea vede un telefon se uita la culoare si la cum arata...vazuse un galaxy young pe alb si ii placea , ea avea buget de 700 ...p-ala l-a luat .

L.E. Ce fata ai vazut tu sa joace jocuri mai mari de 1 gb pe telefon si sa root-eze , flashuiasca rom-uri etc. Fetele vad doar exteriorul unui telefon si G2 mini e mai "cochet" pentru o fata decat moto G .

Edited by Scootch98

Va agitati ca apa minerala intr-un pahar. Probabil initiatorul s-a plictisit de Moto G vs LG G2 Mini. Nu mai bine puneti mana de la mana si ii luati fetei ambele telefoane ca sa nu va mai certati?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Și tu știi asta pentru că...ești fata?! Ești prea sigură pe tine.

Probabil a relationat si el cu o fata si e logic sa stie cum gandeste una. Nu vreau sa ma abat prea tare de la subiect, dar stiu cum gandeste o fata. Ca discutia sa nu degenereze mai bine o lasam pe sora lui Gabii sa decida .

Cand matusamea vede un telefon se uita la culoare si la cum arata...vazuse un galaxy young pe alb si ii placea , ea avea buget de 700 ...p-ala l-a luat .

L.E. Ce fata ai vazut tu sa joace jocuri mai mari de 1 gb pe telefon si sa root-eze , flashuiasca rom-uri etc. Fetele vad doar exteriorul unui telefon si G2 mini e mai "cochet" pentru o fata decat moto G .

A dracu de larg eșantionul!!! Mai sunt încă 4 miliarde de gagici.

A relaționat cu o fata. Era vorba de mătușa sa. Maaan, și ziceam ca eu sunt paralel cu discuția citind doar ultima pagina.