Clicky

Jump to content
Gabii

Telefon mid range 900 lei - WP sau Android?

Recommended Posts

A venit timpul sa isi cumpere si sora mea un telefon fara butoane. Am zis prima data Moto G, dar parca ar merge un windows phone. Diagonala maxim 4.5". Il va folosi doar la apeluri, mesaje si poate niste jocuri. Ceva sa o tina mult, isi schimba telefonul odata la 3-4 ani. WP as alege pentru fluiditate, dar vad ca lumia 635 are doar 512 MB ram. Ce ati lua voi pana in 900?

M-am gandit si eu la 920, dar nou e peste 900.

Am uitat sa precizez, doar nou, nu second.

Edited by Gabii

Exact , cand ai un Mi3 cu S800, 2 GB RAM, 441ppi, 13 Mp Ois,si o baterie de 10h in testul de genul Mobilissimo , nu mai exista alte alternative, ca sa aiba adversar mai trebuie sa mai pui vreo 150 euro .

Mai bine 635 :D. Dar cred ca o sa raman la Moto G, e mai usor de utilizat de cat un WP, deabia ma descurc eu cu WP, dapai ea care nu a avut inca un smartphone. Un Ascend P6 daca aflu la 900 nou?

Ce ți se pare atât de complicat la WP? :)) Dacă e atehnică (așa cum sunt mai toate fetele pe care le-am întâlnit) WP îi e numai bun. Nu te complici cu aplicații de curățare, personalizări....e iPhone-like. :) Sincer, eu nu cred că mă voi întoarce prea curând la Android.... 

Stiu, dar 5" e prea mare pt. ea. Si 4.5 e la limita

Se adapteaza, crede-ma . Pentru o fata e mai important sa ai camera si design mai frumos,subtire, etc. nu cred ca o intereseaza sa aiba android stock :))

Exact in limita bugetului : http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-lg-g2-mini-d620r-4g-black-l/?utm_source=price-ro

E si frumos, si mai subtine, camera mai buna, dotari similare , in plus este LG , pentru fete conteaza ce scrie pe el...

Edited by inenny

Chiar nu poate urca mai sus de 900, asta ar fi pretul pt Moto G, si i se pare mult. O sa-i arat Moto G si G2 mini. Care-i place

Am inteles asta, de aceea am cautat ceva mai ieftin. Ma bucur ca iei variantele viabile in serios. Vad ca tu ai G2, ar arata bine un G2 mini la surioara. La dotari sunt cam la fel , clar ca G2 mini este mult mai frumos, Plus pentru camera, slot microsd,butoanele,design,chiar si accesorii fata de Moto G.

Edited by inenny

Si are chiar si baterie mai marem totusi cred ca sar pe G2, chiar daca ecranul e mai bun pe Moto G. Dar n-o sa observe ea ecranul, defapt nici ni cred ca stie ca esti ecrane HD, qHD etc...

Pentru mine, lua un telefon Android cu 1GB de RAM e echivalent cu un WP cu 512 RAM, ba chiar mai rău. Nu văd bine telefonul cu tot bloatware-ul și 1 GB RAM. Mai ales cu „suportul†LG...

Cu un gb ram , fara rom nu prea ai ce face , dar sa fim seriosi ca e fata si nu cred ca se joaca prea mult . Ii trebuie telefon cu slot micro SD , camera buna , sa se auda bine in casti si os-ul sa aibe aplicatii whatzapp , viber etc.

Trimis de pe tableta .

Dude, am vazut telefoane cu 512mb ram care inca mai duc. O sa ma decid intre Moto G si G2. Legat de interfata de G2, eu personal n-am avut lag, dar poate si ptc am 2gb ram si s800