Clicky

Jump to content

Samsung Galaxy S III - zvonuri si discutii pana la lansare

Recommended Posts

Eu nu.

Am facut testul o singura data, pt ca pe acest forum era un thread in sensul asta.

Ca sa-mi amintesc cat a scos, ar trebui sa caut thread-ul.

Am facut mii de teste cu pc-ul si am cheltuit bani cat nu-ti imaginezi si am ajuns la concluzia ca toate testele, indiferent cat de corecte si reale ar fi, nu reusesc sa faca un clasament real, decat daca distanta intre device-uri este f mare.

Edited by mesersmith
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Din câte-mi dau seama, numele de domeniu conține literele din "The Next Galaxy" rearanjate.

Eu unul cred ca e prea devreme pentru 1080p, dar cine stie. Fie ca va aparea sau nu, display-ul ar trebui sa fie cel putin de 5" pentru a fi observata diferenta intre 720p si 1080p.     Se poate

Mare adevar ai spus Erwin, total de acord. Ma bucura maxim ca au micsorat marginea, dar aceasta sa existe. Parca marginea de jos e un pic un pic mai mare decat trebuia. Cel din pozele realizate pe pc

Posted Images

Ai dreptate Feribalint. Nu e bun, nu ne intereseaza, dar toti il folosesc. Nu ca se iau dupa el, dar toti il incearca :D si compara telefoanele dupa el. Scorpio.. si eu credeam lafel ca Mesersmith ca ne putem respecta si vorbi.., dar se pare ca unii au chef de glume. Spui ca e poza aici. Normal ca din atatea poze e si varianta finala. Asa si eu cred acum ca va fi gen Nexus asa rotunjit, dar tu esti cel care spui ca sti, ceva din el poti sa sti ceva ce nu s-a aratat sau ceva ce nu e sigur inca. Dar probabil ai spus doar asa..fara dovezi doar ai facut lumea curioasa.

Da. Ala ar fi. Dar daca vroia sa ajute putea sa spuna el de unul singur.. daca stia ceva. Desi cum am spus un pic mai sus cel din pozele acelea 2 pe alb si negru la partea de jos butonul fizic e diferit fata SGS ul care arata lafel dar e pozat. Acel buton e un pic diferit ca forma... parca mai frumos ( butonul, asa rotunjit )cel care apare pe sgs urile acelea alb si negru facute pe pc (poza).

Presupun ca Samsung a intarziat cu lansare lui SIII tocmai pentru a pregati un device frumos si util din toate punctele de vedere, avand in vedere ca sunt sponsori oficiali ai olimpiadei, iar imagina lor va cantari foarte mult in aceasta perioda...

Olimpiada poate fi chiar un motiv clar. Cred ca va fi un sponsor important. Nu sunt fan al olimpiadelor, dar e posibil sa fie daca nu cumva e chiar sponsor pe acolo :D. Asa ca va fi reclama la tot pasul. Plus dupa ce au vazut toti cu ce se mananca HTC One X si LG 4X HD desi despre el nu prea stim.. ca inca nu a aparut cel putin in tara noastra.. Probabil vor sa acapareze toata atentia si cu un produs cu cateva specificatii in plus fata de acestea sigur o va face. Majoritatea se uita la eticheta si mai putin la continut.

Se presupune ? Tu crezi ca telefonul se lansa fara sa fie in teste ? :))) ... Cunosc cel putin 2 persoane care-l au ...

Ba baiatule tu crezi ca aia de la samsung sunt prosti sa ofere la prietenilor tai cu care iesiti in spatele blocului telefoane care nici nu au aparut ? :)):))

Au numai oamenii de incredere pe mana acest telefon momentan.. gen: sefi mari de la vodafone,cosmote,orange.

Ai venit aici pe forum sa aberezi cu prostii dastea..

Mamaie are Iphone5 !!

Ba baiatule tu crezi ca aia de la samsung sunt prosti sa ofere la prietenilor tai cu care iesiti in spatele blocului telefoane care nici nu au aparut ? :)):))

Au numai oamenii de incredere pe mana acest telefon momentan.. gen: sefi mari de la vodafone,cosmote,orange.

Ai venit aici pe forum sa aberezi cu prostii dastea..

Mamaie are Iphone5 !!

Om care doar ce-ai luat buletinul ... watch you language ... tu mai esti la varsta in care iesi cu "baietii" in spatele blocului. Eu din anu' 3 bag work de la 9 la 6 ... n-am timp de copilariile tale.

Ti-am zis ca nu dau 2 bani daca ma crede cineva sau nu.

Daca tot suntem la capitolul caterinca, tin sa va anunt ca si eu am 2 prieteni care au deja in teste iPhone 7 si iPad 5. Si strabunica a primit in teste un telefon penta-core de la AllView, care va rupe piata, dar n-are voie sa iasa cu el din beci si nu vi-l pot arata.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Este posibil, ma gandesc ca cel care sustine asa ceva, are o informatie sau a vazut ceva. Este posibil ca persoanele respective sa fi pus mana pe prototipuri din "early days" adica nu terminale in varianta finala de linie de productie. Acestea de obicei sunt furate din fabrica si vandute pe Ebay. Se practica astfel de lucruri.

Cei care sunt prinsi ca fac asta, de obicei sunt arestati sau mai rau. Aduceti-va aminte de scaparile din barul renumit cu iPhone 4.

Asa e, dar acela era cineva important de la Apple.

Eu va spun clar, ca daca il avea cineva in Romania, sigur era cel putin directorul Vodafone sau Orange si probabil ca era impachetat intr-o carcasa diferita de ce va fi pe piata.

Pai prin teste, eu ma gandesc ca o sa foloseasca telefoanele normal, vor instala anumite aplicatii si cam atat.

Sau or sa stea sa puna rom-uri? Poate Quadrant? :P

Nu stiu cum functioneaza chestia asta, insa ma gandesc ca exista niste departamente serioase la Samsung care sa testeze hardware si software telefoanele...si nu cei din spatele blocurilor gri din romanelica...

Stii nu avem chef de cearta. Este un forum in care putem discuta scurt si la obiect.sau macar sa aducem argumente la spusele noastre. Spui ceva de genul duci pana la capat discutia, nu sa provoci aici nedumirire sau mai ales daca vezi ce a iesit.. Am inteles ca tu le sti pe toate lasa-ne pe noi cu asteptarea asta "idioata" sau cum ai spus. Noi suntem "inapoiati" si asteptam pana pe 3 Mai ca oricum date nu dai..

Edited by Razvann

acum mi-e ciuda ca mi-am luat in decembrie samsung nexus si in 3 mai apare sgs3. sa vad cum ma invart sa il vand pe asta si sa imi iau sgs3

De ce ? Stai linistit cu gnex acolo .. pana la viitorul nexus o sa domine din punct de vedere software .

Si la baterie nu crezi ca e sub? Iti spun eu ca e. Desi are baterie mai mare are Super Amoled deci consum mai mult ca Super Amoled-ul Plus si sa nu uitam ecranul mai mare. Deci la browsering tine cu o ora mai putin decat SGS II si folosit zi cu zi se observa diferenta.. nu foarte mare, dar este. Si ca tot spunem de camera toti zic de 5 megapixeli fata de cei 8, dar si la capitolul video desi este 1080p si pe Nexus este cam slabuta filmarea.. Nu ca este un impediment, dar Samsung Nexus nu a adus prea multe imbunatatiri ceea ce pe S III vor fi. Se va vedea in vanzari + reclama facuta in perioad Olimpiadei..

Spuneam ca nu merita investia in Nexus parerea mea, pentru cei care au un telefon gen SGS II de exemplu si ca nu o sa se compara Nexus cu Samsung S3 la vanzari ca acolo e important. Este un telefon de top si GNEX, dar cu bateria si camera (foto & video mai slaba ca SGS II si Note bineinteles fiind identice). Adica o trecere de pe S II de exemplu doar pe S III putea fi facuta direct nu "ruta" SGS II - GNEX - S III.

Deocamdata nu stim f clar ce anume o sa contina S III, desi sunt multe speculatii pe tema asta.

Chiar si asa, nu cred ca are rost contradictia voastra pt ca ma uit acum pe arena si, intr-o comparatie intre nexus si s II, vad o sumedenie de diferente, in favoarea ambelor telefoane.

De ex, nexus are NFC, sII nu.

La fel si rezolutia. Si mai sunt si altele.

Dar si sII-ul are avantajele lui.

Eu nexus nu am vazut niciodata si nu l-am butonat deloc, insa S II am avut si am fost cel mai incantat de el, pana mi-am luat Note.

Ai dreptate. Oricum smartphone-urile astea ne mananca timpul, "viata" si banii mai ales. Nu stiu unde am citit ca pentu un iPhone iese din fabrica la vrei 250 de euro sau oricum ceva asemanator.. Nu mai tin minte exact si la ce preturi se ajunge.. Nu prea isi merita banii sincer.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• By Liviu Roşca
      Anul 2018 a fost anul marginilor mici, în anul 2019 trendul continuă. Este normal, telefoanele sunt dispozitive media, ecran mai mare, conținut mai mult, distracție mai multă în aceleași dimensiuni în buzunar.
      Au fost sacrificate pe rând butoanele de navigație fizice, cititorul de amprentă frontal convențional, difuzoarele stereo frontale devin o raritate, casca pentru apeluri fiind plasată în extrema superioară, etc
      Camera frontală însă a rămas. Atunci a apărut bretonul, slider-ul, decupătura, camera motorizată, display-ul secundar pe spate (lol), ecranul cu gaură (S10), etc. 
      Probabil mai durează până o să avem camera integrată în display precum senzorul de amprentă în așa fel încât atunci când folosim ecranul camera să fie invizibilă. 
      Merită un display sacrificat de decupături, pete negre, colțuri tăiate, etc pentru cameră? Am văzut câteva leaks-uri cu S10. "gaura neagră" mi se pare chiar mai enervantă decât un notch tip lacrimă gen One Plus 6T. 
      De ce nu au devenit populare slide-urile și mecanismele motorizate pentru camera frontală? Oppo, Xiaomi și o mână de producători au încercat asta dar nu prea am văzut să fie așa populare. 
      Eu folosesc mult telefonul pentru video, probabil și voi. Un notch, gaură, etc m-ar distrage, enerva, etc. E ciudat, pare ceva nefinisat, ceva pus acolo de urgență, din lipsă de altceva mai bun. 
      Voi cât de des folosiți camera frontală să suportați găuri în display, decupături, etc? Eu unul fac 2-3 selfie-uri pe săptămână și maxim un apel video pe WhatsApp. 
      Folosesc un LG G6 care nu are notch iar marginile în 2019 sunt undeva la nivel de midrange aș spune. Folosesc carcasa asta (https://www.amazon.co.uk/dp/B06XCY1JQM/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_OAbBCbFCCA9JN) deci clar și cu margini mai mici nu aș vedea mari diferențe. 
      Stiu că e un topic cu frustrări cu titlu de topic de poll dar sunt singurul care dacă ar fi să-și aleagă un telefon acum preferă să aleagă un S9 de exemplu sau să mai aștepte? Consider un moment de experimente anul acesta și aș prefera să stau pe bară cu achizițiile. 
    • By Ovidiu Cretu (OviOne)
      Salutare,
      Am urmarit un pic forumul si as dori sa primesc si eu niste sfaturi de la colegii forumisti.
      Doresc sa cumpar un telefon performant cu urmatoarele cerinte in minte: buget 2500 RON; doar Android, pe cat se poate un flagship, va fi folosit in filme, jocuri gen PUBG, youtube si altele uzuale: chat, facebook etc.
      Am restrans optiunile la urmatoarele firme si modele:
      1- Oneplus 6 de pe site-ul lor, varianta 8Gb RAM/128GB stocare
      2- LG V30 
      3- Xiaomi Mi 8 
      4- Samsung Galaxy S9 sigilat de pe un site de vanzari online, cu factura si garantie.
      5-Sony Xperia XZ2 compact. (am mai avut un Sony in trecut si am fost super multumit; in plus nu imi plac telefoanele foarte mari, cu toate ca asta e trendul)
      Multumesc in avans pentru sugestii.

• By andyground
      Vand Samsung S5 mini black - liber de rețea
      - specificațiile se găsesc pe internet;
      - prezintă urme de uzură normele (a se vedea pozele);
      - are folie aplicată;
      - are cutia originală cu toate accesoriile (cablu de date, căști și cărți).
      Pret - 350 lei
      Predare personala in Targu-Jiu, iar prin curierat se mai adauga transportul.

• By Smooth1c
      ne normal ca atunci cand te uiti la ecranul telefonului din anumite unghiuri, marginile sa prinda o umbra albastra? multi am vazut ca unii au problema asta cu pixel 2xl, nu cu s8. se poate rezolva?
    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      După failul numit Note 7 din 2016, Samsung Galaxy Note 8 e probabil cel mai așteptat telefon din 2017 (o arată și niște statistici ale noastre)!
      Deschid acest topic pentru cei care vor să urmărească și să discute pe acest subiect în vederea unei posibile achiziții.
      Feel free!

• Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...

Important Information

Terms of Use