Clicky

Jump to content

Samsung Galaxy S III - zvonuri si discutii pana la lansare

Recommended Posts

Ai dreptate. Eu unul sunt multumit ca fiecare smartphone de top ridica stacheta. Adica a fost N8 cu camera toti au incercat sa ajunga la nivelul sau (au reusit sau nu), altii cu materialele, Motorola cu batera pe Maxx, poate o sa inceapa si altii, SGS cu grosimea si tot asa. Deci trebuie sa multumim ca apar produse bune si avem din ce alege. Fiecare alege dupa bunul plac si dupa ce crede ca i se potriveste. Deci chiar imi plac telefoanele aparute acum Htc One X, Xperia S si sa nu uitam de LG 4X HD. Cu acestea sa speram ca si SGS III si iPhone 5 sau ce denumire va avea ne vor satisface nevoile si ce ne dorim de la viitorul nostru smartphone.

Edited by Razvann
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Din câte-mi dau seama, numele de domeniu conține literele din "The Next Galaxy" rearanjate.

Eu unul cred ca e prea devreme pentru 1080p, dar cine stie. Fie ca va aparea sau nu, display-ul ar trebui sa fie cel putin de 5" pentru a fi observata diferenta intre 720p si 1080p.     Se poate

Mare adevar ai spus Erwin, total de acord. Ma bucura maxim ca au micsorat marginea, dar aceasta sa existe. Parca marginea de jos e un pic un pic mai mare decat trebuia. Cel din pozele realizate pe pc

Posted Images

Ce sa fac, de, obicei ma informez, astept sa iasa pe piata si voi decide daca merita sa il iau sau nu... :D. Specificatile vehiculate le stiu si eu, dar pana la produsul finit mai este cale lunga, cat si parerile unor persone care se presupune ca l-au avut in teste...

Se presupune ? Tu crezi ca telefonul se lansa fara sa fie in teste ? :))) ... Cunosc cel putin 2 persoane care-l au ...

Pai daca sti 2 persoane si noi ne framanam aici zi-ne si noua sa bage si Mobilissimo in premiera aici :D tot despre el:)). Chiar astept si probabil toti de pe acest topic sa ne spui cu ce se mananca. De unde il au acele persoane?

Imi cer scuze pentru repetarea mesajului.

Edited by Razvann
:)))) Aici ar trebui sa ne respectam nu sa ne luam la misto ( "caterinca ieftina" ). Daca stiai ceva probabil scriai de mult.. Zi cateva specificatii clare nu cele care au aparut celalalte.. mai ales ca ai prieteni care il au.. Asta ca poze reale sunt pe net si e printre ele pot sa zic si eu:)) : Afirm :)) din pozele aparute din toate una este reala si din toate specificatile aparute 3 4 sunt reale.. adica n-am spus nimic nou..Cam asa ai zis*o tu. Edited by Razvann

Deci tu spui ca nu merita asteptarea asta penibila... ca e sub HTC One X .. nu conteaza testul Quadrant, dar multi se uita si la asta si e 5300 zici tu mult peste HTC One X.. deci inseamna ca e mai rapid. Deci daca ar da cineva o stire asa mai tare ar astepta cei care ar dori sa achizitioneze intre One X si poate S III.

Nici unul din cei care au testat SIII nu au spus ceva concret, nu au avut un produs finit si oricum samsung a schimbat destule la produsul care il vor lansa pe 3, daca o persona a spus ca vom fi dezamagiti si ca ar fi mai bine sa ne luam oneX, tu chiar crezi ca eu o iau de buna... pana nu va aparea SIII pe piata eu personal nu ma pronut ca este mai bun sau mai slab...

Nu stiu ce citesti tu ... dar n'ai idee. Oamenii au demult produsul final (ala care se lanseaza pe 3). Ti-am zis ... nu poti zice ca e mai bun sau mai slab ... doar care o sa -ti placa mai mult.

eu prefer onex pentru forma curbata/ sense/ beats audio / display.

Hmmm....

Sa il aiba cineva in Romania si sa nu se fi spart ala sau amici de-ai lui sau poate pur si simplu oameni care l-au vazut ce telefon butona...mi-e f greu sa cred.

Cu siguranta noile telefoane sunt date in teste, dar nu stiu daca sunt date peste tot in lume. Sa inteleg ca l-au dat in teste si in Afganistan? Somalia?

Secretul vad ca e tinut f bine cu privire la cum arata acest telefon si ce contine sub capota...ori daca era prin Romania in teste, crede-ma ca erau nu numai poze cu el pe net...cred ca era si la vanzare...

Acum, daca tot spui ca l-ai vazut si ca sunt poze reale pe net, pune si tu o poza de pe acel net cu ceea ce "crezi" tu ca ar fi varianta reala.

Astfel, nu ai incalca acordul necerut si nedat de acea persoana, dar am si vedea cata greutate au spusele tale, daca dupa ce apare telefonul, constatam ca e exact cel din poza pusa de tine.

Ce zici?

E pusa pe thread deja ...

@Olteanu .. te inseli. Am avut i9250 (foarte tare telefonul) dar mult prea mare pentru mine .. mai mult de 4" - 4.3" nu voi mai cumpara. Htc OneS e posibil sa fie ...:).

Edited by Scorpio

Nici un telefon din lumea asta nu este peste alt brand sau "vitavercea". Nu exista cel mai bun, nu exista cel mai rapid, nu exista cel mai cel, sau sa enumeram altfel: niciodata, nu se va lansa un telefon care sa fie mai prejos sau mai presus de concurenta. Pentru ca acel telefon sau tableta, sau ce terminal o fi, are diverse lipsuri, fizice sau "psihice", de programare.

In schimb, producatorii isi freaca palmele de bucurie ca "fanboy-ii" se cearta sau se disputa, pentru ca astfel, pot inunda piata cu un produs nou si stoarce bani.

Tot ei, sunt cei care rad in hohote pana la banca.

Pai spune si tu numarul postului, ca sunt multe poze in acest thread.

Si dupa ce apare, vedem cat cantareste tu ce spui acum.

Eu plec de la premisa ca esti de buna credinta si ca nu vorbeste gura fara tine.

E un test simplu de sinceritate. Ce zici? Nu doare.

Cum era aia...? Parca un forum este un loc unde se poarta discutii, se aduc si se sustin argumentatii, se dezvolta rationamente....

Hmmmm....

Multumim pt nepasare.

Si nu am cum sa sufar niciun fel de dezamamgire, pt ca, personal, nu-mi doresc device-ul asta, indiferent ce va contine...

Il astept doar ca sa nu se mai spuna ca din cauza lui nu apare ICS-ul pt Note...

Edited by mesersmith
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• By Liviu Roşca
      Anul 2018 a fost anul marginilor mici, în anul 2019 trendul continuă. Este normal, telefoanele sunt dispozitive media, ecran mai mare, conținut mai mult, distracție mai multă în aceleași dimensiuni în buzunar.
      Au fost sacrificate pe rând butoanele de navigație fizice, cititorul de amprentă frontal convențional, difuzoarele stereo frontale devin o raritate, casca pentru apeluri fiind plasată în extrema superioară, etc
      Camera frontală însă a rămas. Atunci a apărut bretonul, slider-ul, decupătura, camera motorizată, display-ul secundar pe spate (lol), ecranul cu gaură (S10), etc. 
      Probabil mai durează până o să avem camera integrată în display precum senzorul de amprentă în așa fel încât atunci când folosim ecranul camera să fie invizibilă. 
      Merită un display sacrificat de decupături, pete negre, colțuri tăiate, etc pentru cameră? Am văzut câteva leaks-uri cu S10. "gaura neagră" mi se pare chiar mai enervantă decât un notch tip lacrimă gen One Plus 6T. 
      De ce nu au devenit populare slide-urile și mecanismele motorizate pentru camera frontală? Oppo, Xiaomi și o mână de producători au încercat asta dar nu prea am văzut să fie așa populare. 
      Eu folosesc mult telefonul pentru video, probabil și voi. Un notch, gaură, etc m-ar distrage, enerva, etc. E ciudat, pare ceva nefinisat, ceva pus acolo de urgență, din lipsă de altceva mai bun. 
      Voi cât de des folosiți camera frontală să suportați găuri în display, decupături, etc? Eu unul fac 2-3 selfie-uri pe săptămână și maxim un apel video pe WhatsApp. 
      Folosesc un LG G6 care nu are notch iar marginile în 2019 sunt undeva la nivel de midrange aș spune. Folosesc carcasa asta (https://www.amazon.co.uk/dp/B06XCY1JQM/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_OAbBCbFCCA9JN) deci clar și cu margini mai mici nu aș vedea mari diferențe. 
      Stiu că e un topic cu frustrări cu titlu de topic de poll dar sunt singurul care dacă ar fi să-și aleagă un telefon acum preferă să aleagă un S9 de exemplu sau să mai aștepte? Consider un moment de experimente anul acesta și aș prefera să stau pe bară cu achizițiile. 
    • By Ovidiu Cretu (OviOne)
      Salutare,
      Am urmarit un pic forumul si as dori sa primesc si eu niste sfaturi de la colegii forumisti.
      Doresc sa cumpar un telefon performant cu urmatoarele cerinte in minte: buget 2500 RON; doar Android, pe cat se poate un flagship, va fi folosit in filme, jocuri gen PUBG, youtube si altele uzuale: chat, facebook etc.
      Am restrans optiunile la urmatoarele firme si modele:
      1- Oneplus 6 de pe site-ul lor, varianta 8Gb RAM/128GB stocare
      2- LG V30 
      3- Xiaomi Mi 8 
      4- Samsung Galaxy S9 sigilat de pe un site de vanzari online, cu factura si garantie.
      5-Sony Xperia XZ2 compact. (am mai avut un Sony in trecut si am fost super multumit; in plus nu imi plac telefoanele foarte mari, cu toate ca asta e trendul)
      Multumesc in avans pentru sugestii.

• By andyground
      Vand Samsung S5 mini black - liber de rețea
      - specificațiile se găsesc pe internet;
      - prezintă urme de uzură normele (a se vedea pozele);
      - are folie aplicată;
      - are cutia originală cu toate accesoriile (cablu de date, căști și cărți).
      Pret - 350 lei
      Predare personala in Targu-Jiu, iar prin curierat se mai adauga transportul.

• By Smooth1c
      ne normal ca atunci cand te uiti la ecranul telefonului din anumite unghiuri, marginile sa prinda o umbra albastra? multi am vazut ca unii au problema asta cu pixel 2xl, nu cu s8. se poate rezolva?
    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      După failul numit Note 7 din 2016, Samsung Galaxy Note 8 e probabil cel mai așteptat telefon din 2017 (o arată și niște statistici ale noastre)!
      Deschid acest topic pentru cei care vor să urmărească și să discute pe acest subiect în vederea unei posibile achiziții.
      Feel free!

• Who's Online (See full list)

• Create New...

Important Information

Terms of Use